Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Lezz napisał:

Ja na razie nie mam szczęścia do ozonatora. Kupiłem sobie ten typowy 10 g generator ozonu, dołożyłem wentylator, zamknąłem w skrzynce i gotowe. Ozonowałem auto 30 min, przewietrzyłem i ku mojemu zdziwieniu w samochodzie pozostał dziwny raczej nieprzyjemny zapach ala parafiny lub gorącego wosku. Myślałem, że to tymczasowe jednak zapach się utrzymywał. Myślałem że to efekt uboczny mocno zagrzybionej klimy, więc następnego dnia powtórzyłem zabieg. Niestety ten dziwny zapach pozostał. Zrobiłem więc test wkładając ozonator i kilka szmat do ogromnego pudła i po 20 minutach otworzyłem. Szmaty miały identyczny zapach jak w samochodzie. Zdemontowałem więc skrzynkę, czy czasem ona nie jest winowajcą, wyjąłem sam generator i wentylator i włożyłem do innego pudła z szmatami. Po 20 minutach to samo. Może troszkę mniej intensywnie, ale też szmaty miały ten sam zapach. Nie wiem co w generatorze wydziela taki dziwny zapach. Mam już dosyć eksperymentowania i chyba kupię jakiś gotowiec w sklepie, no chyba, że któryś forumowicz robi lepszej jakości.

A nie jest to po prostu zapach ozonu, który nalezy wywietrzyć 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się nadtapia od prądu, jakaś izolacja albo lakier na płytkach. Obejrzyj dokładnie i poniuchaj skąd śmierdzi, może niedokładny montaż elementów i da się naprawić, albo może trafiłeś na bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły montaż wykluczyłem, bo wyrzuciłem wszystkie elementy i uruchomiłem wyłącznie sam generator i wentylator BeQuiet na dwóch osobnych liniach. Jak ktoś zna jakiś ciekawy gotowy ozonator to niech napisze, bo nie mam ochoty ryzykować drugi raz z kupnem felernego generatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów opisuje, że generator nie powinien pracować dłużej jak 20 minut elementy nagrzewają się do sporej temperatury łącznie z płytą ceramiczną.

Płytę ceramiczną warto przemyć, co jakiś czas z kurzu i tłuszczu alkoholem etylowym.

 

Wiem ze generatory z lakierowanymi płytami są tańsze i to jest główny powód zakupu, ale niewiele droższe są te nielakierowane, które moim zdaniem sprawują się znacznie lepiej.

 

Osobiście korzystam z takiego ozonatora

https://pl.aliexpress.com/item/ATWFS-10g-Portable-Ozone-Generator-220v-110v-EU-US-Plug-Air-Purifier-Split-Ozonizer-Air-Ozonator/32812229421.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fCDneKn

Który obsługuje dwa auta osobowe nie zakładam na niego żadnej obudowy wentylatorów i tym podobnych wstawiam do auta na jakimś stołeczku, aby był naprzeciwko nawiewów uruchamiam obieg wewnętrzny przewód wyprowadzony przez okno i podłączam do zasilania na nie dłużej niż 15 minut.

Potem solidne wietrzenie i nie mam z nim żadnych problemów.

 

Jeśli poszukujecie czegoś o większej wydajności lub w obudowie warto przejrzeć ofertę sprzedawcy podanego powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie chciałbym kupić jakiś ozonator. Chce go stosować w samochodach osobowych do wyciągania bardzo uciążliwych zapachów z wnętrza. 

Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś sensowny, a przede wszystkim skuteczny ozonator za sensowne pieniądze? Jest tego sporo na allegro czy na aliexpres tylko co wybrać żeby było to skuteczne i nie kosztowało 1500-2000 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
2 godziny temu, Franek74 napisał:

W sprawie doboru odpowiedniego generatora warto udać się do firmy Bitom. Ich priorytet to wysoka jakość produktów przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny dla klienta. Świetny sprzęt super klasy.

Nie podałeś informacji jaki rabat moglibyśmy dostać 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam ozonatora do dwóch aut. Pewnie użyty będzie dwa max 3 razy w roku. Zastanawiam się nad sprzętem bitom albo od Piotra Paruszewskiego o3ozon... Ktoś poleci jakiś konkretny model. Budżet? Myślę, że 550 zł wystarczy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam gotowego ozonatora z przeznaczeniem do auta, małego pokoju. Myślałem o 7-10g/h. Dużo osób robi samemu, niestety nie mam czasu. Swego czasu wielu polecało ozonatory Paruszewski typu Alicja 2 itp.

Jaki jest teraz taki pewniak gdzieś do +/- 500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.