Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]KHOT[/ref], daj link jak możesz, dzięki.

https://www.banggood.com/220V-10g-Ozone-Generator-DIY-with-Ceramic-Plate-Long-Life-Style-Double-Sheet-for-Chemical-Factory-p-1070789.html?rmmds=myorder

 

Jak na życzenie, dzisiaj przyszedł. Odpaliłem na krótko na pająka z wentylatorem który wcześniej kupiłem, ale bez obudowy... jest MOC. :D

 

100zł to niewiele w sumie, jak sądzisz warto się w taki sprzęt zaopatrzeć? Polecasz czy niezbyt? :o:)

 

 

Kolego robiłeś wywiad i wybrałeś ten bo oferował najlepszy stosunek cena / jakość ?

Jestem zainteresowany tematem i wykombinuje sobie taki sprzęt, pytanie tylko ten jest wystarczająco dobry do auta czy jednak lepiej dopłacić parę złotówek do czegoś solidniejszego itp. ?

 

Jak to się ma do takiego przykładowo gotowca ?

https://ozoneo.pl/ozonator-jonizator-zyh103

 

https://ozoneo.pl/ozonatory - są tu konstrukcje za 100 - 150 zł. Rozumiem, że ich wydajność jest nijaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KHOT[/ref], daj link jak możesz, dzięki.

https://www.banggood.com/220V-10g-Ozone-Generator-DIY-with-Ceramic-Plate-Long-Life-Style-Double-Sheet-for-Chemical-Factory-p-1070789.html?rmmds=myorder

 

Jak na życzenie, dzisiaj przyszedł. Odpaliłem na krótko na pająka z wentylatorem który wcześniej kupiłem, ale bez obudowy... jest MOC. :D

 

100zł to niewiele w sumie, jak sądzisz warto się w taki sprzęt zaopatrzeć? Polecasz czy niezbyt? :o:)

 

 

Kolego robiłeś wywiad i wybrałeś ten bo oferował najlepszy stosunek cena / jakość ?

Jestem zainteresowany tematem i wykombinuje sobie taki sprzęt, pytanie tylko ten jest wystarczająco dobry do auta czy jednak lepiej dopłacić parę złotówek do czegoś solidniejszego itp. ?

 

Jak to się ma do takiego przykładowo gotowca ?

https://ozoneo.pl/ozonator-jonizator-zyh103

 

https://ozoneo.pl/ozonatory - są tu konstrukcje za 100 - 150 zł. Rozumiem, że ich wydajność jest nijaka ?

Link który podałeś jest do ozonatora który ma wydajność 0,6-0,8 g/h i jest stosowany do ozonowania wody, jedzenia, lodówki i tym podobnych pierdół ;-) ozon wydostaje się rurka zakończona odpowiednią głowica która można np. Zanurzyć w wodzie aby ją uzdatnić.

Te podawane przez kolegów maja najczęściej wydajność 7-10 g/h i ozon wydobywa się z nich "bez ograniczeń" dzięki czemu nadają się bardziej do ozonowania dużych powierzchni (wnętrze samochodu, pomieszczenie etc)

W tym konkretnym przypadku, do stosowania w aucie nie ma sensu kupować urządzenia z Twojego linku bo będzie miało ono dużo mniejsza wydajność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Posiedziałem troszkę, poczytałem. Na Allegro są identyczne za 180 - 200 zł.

Niezła przebitka.

 

 

W takim razie ja też zamawiam i sobie skonstruuję maszynkę ale ja wstawię dwa wentylatory aby wymusić obieg powietrza w takiej skrzyneczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba dwóch moim zdaniem, nie ma sensu. Jeden taki jak zamontowałem spokojnie daje wystarczający przeciąg.

 

Swojego czasu dużo bawiłem się w overclocking komputerów. Dwa wentylatory nie robią różnicy w temperaturze i przepływie powietrza. Ale dużo skuteczniejszy jest wentylator nawiewający niż taki wyciągający. I tak też zrobię - jeden wentylator wdmuchujący powietrze na płytki i kratkę z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu dużo bawiłem się w overclocking komputerów. Dwa wentylatory nie robią różnicy w temperaturze i przepływie powietrza. Ale dużo skuteczniejszy jest wentylator nawiewający niż taki wyciągający. I tak też zrobię - jeden wentylator wdmuchujący powietrze na płytki i kratkę z drugiej strony.

Dokładnie tak, zrobiłem identycznie i na moich bazgrołach powyżej jest namazany kierunek przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkosci poskladany zestaw 2x10g 12V z aliexpress, jak widac dziala i to bardzo dobrze. Teraz w kolejce jest ladna obudowa dla calosci. Plus taki, ze mozna zasilac bezposrednio z akumulatora samochodu wiec nawet w szczerym polu nie zabraknie zasilania. Widoczne na zdjeciu pobiera okolo 15A wiec do gniazda zapalniczki nie ma co tego podlaczac.

 

TBLhCSf.jpg

dYFJgCl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709686 Jaki dajecie bezpiecznik mi wyszło natężenie 270 mA czy 315 nie bedzie za dużo?

 

Mi wyszło ~290 mA także celuje w bezpiecznik 300 mA. Ale sprawdzę jeszcze jakie będzie natężenie w realu bo wiadomo jak to z opisami na ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba sprawdzic lepiej zabezpieczyć. Znalazłem na ali czasówke w obudowę za chyba 5 dolców ale na początek to chyba przerost formy nad treścią wiec narazie się wstrzymam. A jak stwierdzę w trakcie użytkowania że się przyda to dorzucę.

 

OKtimer CN101A AC 220 V 230 V 240 V Czas Przekaźnik 16A Programowalne zegary Zegar Cyfrowy WYŚWIETLACZ LCD Zasilanie CN101 zegar

http://s.aliexpress.com/MBNFbyaE

(from AliExpress Android)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam w końcu ostateczną wersję obudowy u siebie :D

 

A więc podstawowe dane. Wymiary +/- Dł. 350mm Szer.200mm Wys.150mm.

Blacha konstrukcyjna o grubości 1.5mm, Uchwyt wykonany z prętu konstrukcyjnego o średnicy 8mm.

 

Dodatkowo do obudowy: wtyk komputerowy AC, włącznik zasilania O/1, maskownice sztuk dwie, wentylator 230V 0.08A 120mm x 120mm x25mm. To wszystko względu na różnych producentów, różne wymiary montażowe i waszą wygodę dostarczam ja - nie chciałbym sytuacji w której wyślę do kogoś obudowę i któryś z tych elementów nie będzie pasować ;)

Od siebie dodam że dużo wygodniejsza w montażu jest modularna obudowa zasilacza i płytek ozonatora(płytki umieszczone nad zasilaczem) ze względu na to że nie trzeba nic lutować - wtedy śruby mocujące są ustawione idealnie na środku podstawy obudowy ;)

 

 

2ijsp40.jpg

 

ztdunb.jpg

 

2ic9ufq.jpg

 

sw349l.jpg

 

2vun4hy.jpg

 

9strop.jpg

 

Wybaczcie jakość zdjęć niestety mam brudną soczewkę aparatu w telefonie, a cyfrówki nie posiadam. Od połowy maja mogę ruszyć z produkcją na zamówienie - czas oczekiwania w okolicach jednego/dwóch tygodni roboczych. Obudowa ze zdjęć razem ze wszystkimi komponentami jest na sprzedaż, po weekendzie wyląduje w odpowiednim dziale jako pełnoprawny działający ozonator o mocy 7g.

Aby nie śmiecić w temacie wszelkie zapytania o cenę lub o obudowę ślijcie na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz na którym znajdują się umocowane płytki ma wymiary 146x56mm to spokojnie zmieszczą się dwa obok siebie ułożone w poprzek obudowy, wzdłuż taka sama sytuacja. W wersji gdzie płytki trzeba dolutować do przewodów mógłbym spróbować zrobić mocowania pod płytki z dwóch stron na mijankę - tylko pytanie- czy nie wpłynęłoby to negatywnie na pracę płytek jeśli byłby w tak bliskiej odległości od siebie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donik, nie uważasz że lepiej byłoby robić mocowanie płytek do obudowy z materiału nie przewodzącego prąd? U Ciebie wszystko wykonane z blachy (czy tam stali konstrukcyjnej ) , ja się trochę bałem wysokiego napięcia - od razu dodam, że nie jestem elektrykiem i tylko chciałbym rozwiać amatorskie wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.