Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

I mój mały odświerzać.

Generatory kupiłem tutaj - https://pl.aliexpress.com/item/32863772051.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0flL4aoG - wyszło ok. 100 zł z kodami - reszta rzeczy z odzysku. Jednak trochę chyba za mocny, dwa generatorki po 18 g/h (trzypłytkowe). Już po chwili daje konkretnie, że słabo się robi przy nieopatrznym wdychaniu - jeden by wystarczył - ale tak to 7-10 min i autko odświeżone.

 

oz1.jpg

oz2.jpg

oz3.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Niestety wartości podawane na aliexpress tyczą się wydatku ozonu w pełnej atmosferze tlenowej, przy naszej atmoswerrze(powietrzu) płytka ozonatora pobiera ok 15-20W do wytworzenia 1g ozonu. Czyli do wytworzenia 18g tak jak w opisie układ powinien pobrać około 270W. 

Stężenie które poczułeś jest spowodowane fatalnym dobraniem wydajności wentylatorów do wydajności płytek. 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Radek1661 napisał:

Niestety wartości podawane na aliexpress tyczą się wydatku ozonu w pełnej atmosferze tlenowej, przy naszej atmoswerrze(powietrzu) płytka ozonatora pobiera ok 15-20W do wytworzenia 1g ozonu. Czyli do wytworzenia 18g tak jak w opisie układ powinien pobrać około 270W. 

Stężenie które poczułeś jest spowodowane fatalnym dobraniem wydajności wentylatorów do wydajności płytek. 

O jakim stężeniu mówisz w "zamkniętym" układzie jakim jest samochód - za ruch ozonu odpowiada wentylacja samochodu - ważniejsze jest miejsce ustawienia ozonatora w samochodzie - wentylatory w ozonatorze odpowiadają głównie za ruch powierza wokół radiatorów układu zasilania płytek generujących. Większa wydajność wentylatora była by zalecana do ozonowania pomieszczeń itp. do których można użyć zewnętrznego wymuszenia ruchu gazu- ale tu też ważniejsza była by wysokość posadowienia. Trzeba zawsze wiedzieć czego się oczekuję od konstruowanych urządzeń aby nie popełnić ich "fatalnej" oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 17:54, Radek1661 napisał:

Stężenie które poczułeś jest spowodowane fatalnym dobraniem wydajności wentylatorów do wydajności płytek. 

 

Poczuł poprostu bardzo mocne stężenie ozonu. Dwa generatorki po trzy płytki odrazu wywraca flaki w środku. Człowiek bardzo szybko zaczyna się dziwne czuć.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 16:07, AnsynPL napisał:

 

tez na podobnym myślałem ale....ta moc 110W jakaś mala, pooglądałem polskie ozonatory , polskich producentów, i tam pobór mocy przy 10g jest okolu 150W wiec jak z mocy 110W otrzymamy 24G ozonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...



Jaki masz ozonator z alli wyślij fotkę
Czy ktoś z was ma taki i czy wgl się oplaca kupić.



Zamówiłem taki z wydajnością 28g/h. Jeszcze w drodze, więc niestety nie pomogę. Myślę, że warto mieć- w obecnej chwili bardzo pożądana usługa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RoBee napisał:


 

 


Zamówiłem taki z wydajnością 28g/h. Jeszcze w drodze, więc niestety nie pomogę. Myślę, że warto mieć- w obecnej chwili bardzo pożądana usługa.

Podaj link do generatora z jakiego zamawiałeś i daj znać jak ci przyjedzie i czy warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.