Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grzała napisał:

tak. to płytki i generator z alliexpress

wiatrak i opakowanie, kabel, włącznik i możesz złożyć własny ozonator

jak Ci się nie spieszy z wysyłką a chcesz iść budżetowo to klepnij na ali... spokojnie znajdziesz taki za ok. 80 PLN

co do wydajności... to każdy 1g powinien pobierać ok 25-30W... ale nawet jak te generatory nie mają deklarowanej mocy to i tak jest wystarczająca do aut czy pomieszczeń, z resztą tzw. "polscy" producenci pakują identyczne bebechy jak te z linka do sprzedawanych przez siebie urządzeń.

 

Ktoś inny pisał o 20-25 w na 1g ozonu, to jak to jest w końcu? 

 

5 godzin temu, grzała napisał:

przy założeniu że dezynfekcja jest skuteczna przy stężeniu od 2-5 ppm

czyli stężenie po 1 godzinie wyniesie  60mg/m3 / 2,14 mg/m3 = 28 ppm

To z tych wyliczeń wychodzi, że po 6 min już będzie koniec? Przy 100m3

W kalkulatorze przy tych samych wartościach wyszło 20 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, doradzcie mi w kwestii dezynfekowania klimy. Nie chce mi się już szczerze jeździć po firmach. Zostawiać auto albo czekać itp. Myślałem, żeby nabyć sprzęt i robić to samemu. Jestem wrażliwy na smrodki z klimy i robiłem serwis 2x w roku. Do tego auto żony. To już 4 wizyty w roku. Powiem szczerze, że serwisy robiły różnie albo ozonowanie albo ultradźwięki. Myślałem, żeby nabyć oba urządzenia i robić jedno po drugim. Mógłbym wtedy zrobić 3 albo 4 akcje w roku, bo sporo auta jeżdzą. Filtry to groszowe sprawy. 20-30 zł. 

Chciałem nabyć : 

1) https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-do-czyszczenia-klimatyzacji-ultradzwiek-7362740102         W jednym serwisie widziałem, że właśnie tym robią. Pozostaje po tym fajny zapach bo buteleczki są zapachowe.

2) Z ozonatorem mam problem. Wiem, że są chińczyki za kilkadziesiąt dolców lub płytyki poniżej 100 zł. Ogólnie nie mam czasu na rzeźbienie. Wolę kupić porządny raz i spokój.

Znalazłem coś takiego : 

https://o3ozon.pl/zy-h135-wydajnosc-3-5-gh-p-22.html   Wyczytałem, że niby pompowe lepsze, z wyprowadzeniem rurowym. Ale wydajność 3,5g/h, w porównaniu do podawanych tutaj na forum danych zastanawia.

https://allegro.pl/oferta/ozonator-kwarcowy-20g-h-profesjonalny-polski-prod-9707848967   Tutaj niby jakiś kwarcowy 20g/h. 

Straszna rozbieżność w mocy pomiędzy nimi. Teraz pytanie : ktoś wie co to ten "ozonator kwarcowy". Zapewne jesteście w temacie bardziej niż ja. Pytanie czy to nie marketingowy bełkot.

Może znacie jakieś porządne gotowce, które można od ręki kupić z fakturką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tadzik napisał:

Ktoś inny pisał o 20-25 w na 1g ozonu, to jak to jest w końcu? 

 

To z tych wyliczeń wychodzi, że po 6 min już będzie koniec? Przy 100m3

W kalkulatorze przy tych samych wartościach wyszło 20 min

żeby generator "dmuchał" 1g/h ozonu musi pobierać moc ok. 25W (no waha się wg różnych źródeł 20-30W)

te generatory po 20 czy 30 g z ali są mocno przeszacowane.

Czepiając się podlinkowanego generatora 20 g i opisu 100W...wychodziłoby że realnie ma 4-5g... co nie zmienia faktu, że to wystarczające żeby skutecznie i wystarczająco produkować ozon.

 

Wyliczenia matematyczne są dla przyjętej 1h działania ozonatora a trzeba pamiętać, że ozon jest aktywny ok. 20-30 minut. Te wyliczenia pokazują czy urządzenie będzie odpowiednie do wytworzenia wystarczającej ilości ozonu do dezynfekcji dla podanej  kubatury (w tym przypadku 100m3)

Nie wiem jak skonfigurowany jest kalkulator, być może uwzględnia jeszcze jakieś współczynniki. Zacząłbym od weryfikacji realnej mocy ozonatora bo jak pisałem wyżej to "chińska" moc (nie twierdze że zła 😉 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grzała napisał:

żeby generator "dmuchał" 1g/h ozonu musi pobierać moc ok. 25W (no waha się wg różnych źródeł 20-30W)

te generatory po 20 czy 30 g z ali są mocno przeszacowane.

Czepiając się podlinkowanego generatora 20 g i opisu 100W...wychodziłoby że realnie ma 4-5g... co nie zmienia faktu, że to wystarczające żeby skutecznie i wystarczająco produkować ozon.

 

Wyliczenia matematyczne są dla przyjętej 1h działania ozonatora a trzeba pamiętać, że ozon jest aktywny ok. 20-30 minut. Te wyliczenia pokazują czy urządzenie będzie odpowiednie do wytworzenia wystarczającej ilości ozonu do dezynfekcji dla podanej  kubatury (w tym przypadku 100m3)

Nie wiem jak skonfigurowany jest kalkulator, być może uwzględnia jeszcze jakieś współczynniki. Zacząłbym od weryfikacji realnej mocy ozonatora bo jak pisałem wyżej to "chińska" moc (nie twierdze że zła 😉 )

Tak, tak, wiem, że ma mniejszą wydajność, ale ja zamówiłem tego co wytwarza niby 50g 380 W. To powiedzmy, że ma jakieś 17 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam jeszcze tylko, że to są podwójne płytki, więc może i mają prawie 50g możliwości, bo wychodzi 48g,jeżeli jedna ma 6g. No, ale niestety moc, przynajmniej taka jaka jest wpisana na załączonej kartce, jest 240W. Więc realnie ok 9,6 g/h wychodzi, a ten co zamówiłem, powinien być ok 15,2 g/h, przyjmując, że 25W wytworzyć może 1g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ma te ok 240 W. Sprawdzone na tym 

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-wifi-smart-plug-z-watomierzem-green-power-9575860833?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Na początku pomiaru pokazywał nawet 260 Wat, ale stopniowo spadał, po jakichś 5-10 min było już 230 Wat. 

Czekam za informacją z aliexpress, czy odsyłka, czy zwrot częściowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

koledzy kupiłem ten ozonator na Ali: US $30.45  35% Off | 48g/h Ozone Generator 36g/h Portable Ozonizer Air Purifier Sterilizer treatment Ozone addition to formaldehyde Ozone machine
https://a.aliexpress.com/_m0Fnr5B

teoretycznie wersje „48g/h”, orientujecie się może ile orientacyjnie wytwarza on rzeczywiście ozonu ?

Chodzi mi głównie jaki bezpieczny czas ozonowania ustawić - w kombi (vw Passat), żeby nie uszkodzić tapicerki ani skory/alcantary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 10:17, Tadzik napisał:

Witam, przyszedł, ale nie ten, zamawiałem 50g, a przyszedł chyba 20g. Co myślicie? 

Akurat taki wczoraj pożyczyłem od kolegi do ozonowania E91.

20 minut trwał zabieg i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8neo@lukasz_byd

To co piszą Chińczycy można wsadzić między bajki. Zakładając, że płytki których używają trzymają specyfikację 7g/h sztuka, to wyliczają oni tę wartość na podstawie ilości płytek. Trzy płytki 21g/h, cztery 28g/h itd. ALE już gdzieś w tym wątku zostało wspomniane, że wyprodukowanie 1g/h wymaga dostarczenia 25-30W, a zasilacze w tych tanich chińskich ozonatorach są w granicach 100-120W. Czyli w teorii wyprodukujesz tym max 4-5g/h.

Nie ma więc innego sposobu na określenie wydajności jak pomiar poboru mocy w czasie pracy i obliczeniu czasu pracy na tej podstawie.

I'm back motherlovers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RoBee napisał:

@8neo@lukasz_byd

To co piszą Chińczycy można wsadzić między bajki. Zakładając, że płytki których używają trzymają specyfikację 7g/h sztuka, to wyliczają oni tę wartość na podstawie ilości płytek. Trzy płytki 21g/h, cztery 28g/h itd. ALE już gdzieś w tym wątku zostało wspomniane, że wyprodukowanie 1g/h wymaga dostarczenia 25-30W, a zasilacze w tych tanich chińskich ozonatorach są w granicach 100-120W. Czyli w teorii wyprodukujesz tym max 4-5g/h.

Nie ma więc innego sposobu na określenie wydajności jak pomiar poboru mocy w czasie pracy i obliczeniu czasu pracy na tej podstawie.

I'm back motherlovers!
 

To co miałem pobierała ok 1A = 230W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem generator ozonu Alicja, polskiego producenta. Deklarowana wydajność to 5-7 gr/h

Jaki dobraż czas żeby przeprowadzic ozonowanie układu wentylacji w kombi średniej wielkości ?  30 minut wystarczy. Obieg zamknięty, klimatyzacja wyłaczona, nawiew na1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem generator ozonu Alicja, polskiego producenta. Deklarowana wydajność to 5-7 gr/h
Jaki dobraż czas żeby przeprowadzic ozonowanie układu wentylacji w kombi średniej wielkości ?  30 minut wystarczy. Obieg zamknięty, klimatyzacja wyłaczona, nawiew na1/2
10-15min wystarczy. 30min max, powyżej tego smrodek ozonowania może być wyczuwalny dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smrodek po ozonowaniu to jedno, a skutecznośc ozonowania, to drugie. Teraz jest zimno, więc rozpad ozonu nastąpi sporo później, jak latem. Dam więc jak sugerujesz ok 15 min, i zostawię otwarte wszystkie szyby na całą noc w garażu, to się wywietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, zakupilem ozonator, chcialem ozonowac auta w firmie. Tylko ze nie mam pojecia jakie tam sa filtry kabinowe w nich. Czy weglowe czy nie. Standard o co serwis wsadza.

Czy trzeba je wyciagac przed ozonowaniem? Jesli tak i niedawno byl zmieniany to moge ten sam wsadzic?

Wydaje mi sie ze przy wlaczonym obiegu wewnetrznym obieg omija filtr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak wam się te ozonatory z Ali sprawują? Nie psuje się zbyt szybko? Do ozonowania kabiny ciężarówki 28g/h wystarczy? Realnie no niech ma te 5g
Jak działały tak dalej działają. Zarobiły już na siebie po dwóch akcjach. Ile taka kabina ma m³? Myślę, że taki 28g/h będzie spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.