Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem właśnie do wniosku że korzystanie z deironów przy każdym myciu jest co najmniej ekonomicznie nieuzasadnione. Szczególnie że zauważyłem że nie zawsze felgi mi krwawią. Dlatego też postanowiłem Tugę wykorzystać raz na jakiś czas a do regularnego spryskiwania zamówiłem właśnie Excede Ultimate Wheel Cleaner. Zobaczymy jak to się sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, Strus napisał:

Doszedłem właśnie do wniosku że korzystanie z deironów przy każdym myciu jest co najmniej ekonomicznie nieuzasadnione. Szczególnie że zauważyłem że nie zawsze felgi mi krwawią. Dlatego też postanowiłem Tugę wykorzystać raz na jakiś czas a do regularnego spryskiwania zamówiłem właśnie Excede Ultimate Wheel Cleaner. Zobaczymy jak to się sprawdzi

no widzisz :D przekonałem Cię do mojej tezy ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja felgi myje tylko szamponem z wodą, takim jak całe auto i nie mam problemu z domyciem felg, a raz na kilka myć idzie vl od ADBL . Kończy mi się vl teraz kupię środek od shine garage bo vl już nie kupię zraził mnie do siebie ... . Mam car pro ironx ale trzymam go na lakier...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Strus napisał:

 

Nie. Bo Ty lecisz deironem a potem WC. Ja zamierzam zobaczyć samego WC a deirona tylko raz na jakiś czas

tak zgadza sie ;) ale też tylko raz w miesiącu :) to sa agresywne preparaty dla LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Strus napisał:

Doszedłem właśnie do wniosku że korzystanie z deironów przy każdym myciu jest co najmniej ekonomicznie nieuzasadnione. Szczególnie że zauważyłem że nie zawsze felgi mi krwawią. Dlatego też postanowiłem Tugę wykorzystać raz na jakiś czas a do regularnego spryskiwania zamówiłem właśnie Excede Ultimate Wheel Cleaner. Zobaczymy jak to się sprawdzi

Doszedłem do takiego samego wniosku i widze same plusy. Aspekt ekonomiczny chyba najbardziej da sie odczuć w porównaniu WC vs Iron.
Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Domel napisał:

klasyka :D tez go lubię.

Też go bardzo lubię i jest pierwszym płynem do mycia felg jaki miałem i mam do tej pory.

6 godzin temu, DrozdekPL napisał:

Bilberry używasz bezdotykowo ? , w jakim rozcieńczeniu 

Nie, pomagam sobie szczotką bo środek felg jest ciężko domyć samą wodą, rozcieńczam 1:3 lub 1:4. Po za tym uważam że ciężko domyć dobrze felgi samym preparatem. 

 

4 godziny temu, Tommy Lee napisał:

A w mniejszym stężeniu bardzo dobrze domywa tez opony. 

Kilka razy zdarzyło mi się umyć opony i efekt jest ok  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy. Pierwszy raz trafił mi się taki samochód żeby brud na felgach był "zapieczony" - dosłownie. Nie idzie tego niczym ruszyć prócz szczoty. Felgi zabezpieczone Funky Witchem, a brudzą się masakrycznie. Samochód myty raz w tygodniu i co tydzień ten sam problem. Jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krissolek a sprawdzałaś czy przypadkiem nie grzeją Ci się koła? Oznaka, że są problemy z hamulcami, np. mocno się zużywają klocki, a pył z nich od wysokiej temperatury się zapieka. Może blokują się klocki w jarzmie lub tej założonej firmy mocno pylą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

@krissolek a sprawdzałaś czy przypadkiem nie grzeją Ci się koła? Oznaka, że są problemy z hamulcami, np. mocno się zużywają klocki, a pył z nich od wysokiej temperatury się zapieka. Może blokują się klocki w jarzmie lub tej założonej firmy mocno pylą... 

Samochód ma przejechane 6000km - jest więc praktycznie nowy. Raczej producenci aut nie oszczędzają na hamulcach - nie doszukiwałbym się więc tutaj kwestii jakościowej. Felga jest zimna - zły montaż też bym wykluczył.
Oczywiście jak tylko przyjeżdżam do domu to traktuje je Tenzim, lecz niestety rodzice nie mają ani chęci, ani czasu na zabawę w detailing. Szukam więc czegoś co by pomogło je umyć na bezdotyku. Tenzi fajnie działa, lecz też bez gąbki sobie nie radzi. 

@edit

Jak sobie radzi powłoka na felgach? Może warto by było pójść w tę stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2017 o 21:14, ghost napisał:

Panowie i Panie... kto doradzi. 

Trafiły w moje ręce do roboty aluski, które od kilku ładnych lat były czyszczone tylko od zewnątrz przy myciu, więc w środku pył z klocków sobie szalał.

O ile z jedną parą sobie poradziłem.

To druga para, przednia gdzie najmocniejsze hamowanie, nie idzie, cała płaska powierzchnia wewnątrz wygląda jak by była zapylona a pył na dobre wczepił się w klar...

 

Zrobiłem kilkanaście przejazdów Vampire Liquid, Tuga, Woda z szamponem, szczotkowania. Trochę zeszło ale widać, że jeszcze sporo zostało.

Czym to ściągnąć skutecznie i bezpiecznie? Mocnego kwasu lub zasady boję się, żeby nie zmatowić klaru, ale może nie ma innego wyjścia.

 

http://funkywitch.pl/blueblood.html

Sprawdź to :)

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie ale czy od częstego stosowania irona i tugi na tarcze i klocki, co tydzień na zmianę, mogły zacząć huczeć hamulce przy końcowym etapie hamowania, dokładnie jak się już zatrzymuję...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.