Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem identyczną jak @Domel z tym że bezfirmową w Autonablask,jest fajna na szczeliny ale do niej trzeba mieć coś konkretnego pomocnika jak Ez detail albo Daytona Speed Master,sama długo nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, zdrowy_zab napisał:

Albo dać powłokę na felgi i cieszyć się myciem samą wodą ;) ona w szczeliny ciężko dostępne też wejdzie :D

:) mam już drugą powłokę na felgach i takiej magii nigdy jeszcze nie uświadczyłem.

Zawsze zostaje filtr brudu który trzeba ręcznie wymyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
57 minut temu, zdrowy_zab napisał:

Spróbuj kisho :D

Tu raczej nie chodzi o powłokę ale o warunki w jakich mieszkamy na Śląsku. Syf, kiła, mogiła. Auto jest brudne jedną godzinę po wymyciu.

Tutaj deszcz wymywa wszystko z ulic i jedziesz w "błocie".

W szczycie sezonu letniego można malować rysunki na lakierze z kurzu.

Fizyki nie oszukasz. Wodna breja, piachu i brudu która wali po lakierze osiada mocno w lakier.

U nas wszystkie środki detailerskie powinny przechodzić długo dystansowe testy producenta - bo jak przetrwają na Śląsku to przetrwają wszędzie :D

 

Wystarczył mi wyjazd w góry albo wschód bliżej Tarnowa - auto stało 4 dni pod chmurką i ilość kurzu na lakierze miałem taką jak u nas 30 minut pod chmurką.

Cóż, życie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkąd mam czarne lakierowane felgi myję tylko Flexipads Finger Merino Soft Wool Wash Mitt, pędzelki/szczotki/gąbki odpadają bo felga rysuje się momentalnie. Do ciemnych felg polecam Flexipads, na srebrnych lub jasnych też można ale małych rys na nich i tak nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BruuuumAbsolutnie nie to samo. 

Przez 2-3 tysiące km felgi mylem tylko przy użyciu wody i nie zostawal na nich żaden brud, pojawiały się kropelki. Ale to robiłem ja... Czy ktoś inny będzie się wspomagał chemią to już jego sprawa, nic nie narzucam :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zdrowy_zab napisał:

@BruuuumAbsolutnie nie to samo. 

Przez 2-3 tysiące km felgi mylem tylko przy użyciu wody i nie zostawal na nich żaden brud, pojawiały się kropelki. Ale to robiłem ja... Czy ktoś inny będzie się wspomagał chemią to już jego sprawa, nic nie narzucam :D

 

 

Bardziej chodziło mi o to, że wizualnie nie widzisz pozostałego brudu na srebrnym. Jak nagrasz filmik, na którym myjesz samą ciśnieniówką i wytrzesz felgi ręcznikiem i będzie on czyściutki, wtedy pogratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruuuum No może i coś zostawalo, ale widocznie albo minimalnie, skoro przez te 3 tyś km nie musiałem felg doczyszczać, albo nic...:)

Chętnie bym to sprawdził ale felgi są już zdjete i na sprzedaż. Może przy następnym komplecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie... kto doradzi. 

Trafiły w moje ręce do roboty aluski, które od kilku ładnych lat były czyszczone tylko od zewnątrz przy myciu, więc w środku pył z klocków sobie szalał.

O ile z jedną parą sobie poradziłem.

To druga para, przednia gdzie najmocniejsze hamowanie, nie idzie, cała płaska powierzchnia wewnątrz wygląda jak by była zapylona a pył na dobre wczepił się w klar...

 

Zrobiłem kilkanaście przejazdów Vampire Liquid, Tuga, Woda z szamponem, szczotkowania. Trochę zeszło ale widać, że jeszcze sporo zostało.

Czym to ściągnąć skutecznie i bezpiecznie? Mocnego kwasu lub zasady boję się, żeby nie zmatowić klaru, ale może nie ma innego wyjścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost spróbuj na sucha felgę zaaplikować Aluxa 1:4 powinno dać radę . Potem spróbuj jakimś Ironem tu świetnie daję radę ADBL Vampire . Jest to środek żelowy który długo sobie leży i świetnie usuwa zanieczyszczenia metaliczne . :)

Tu moja praca przy szczurach :D

Alux 1:3 + różne szczotki .

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

Efekt po Alux , Iron Magic + Prickbort

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gesiu_15 napisał:

@ghost spróbuj na sucha felgę zaaplikować Aluxa 1:4 powinno dać radę . Potem spróbuj jakimś Ironem tu świetnie daję radę ADBL Vampire . Jest to środek żelowy który długo sobie leży i świetnie usuwa zanieczyszczenia metaliczne . :)

Vampira znam, czas siedzenia produktu tu nie pomógł, jak mówiłem zrobiłem kilkanaście aplikacji, spędziłem na tym kilka godzin z deironem. I tylko jedną pare doprowadziłem do ideału. Z drugą będę walczył dalej. 

Dzięki za podpowiedź z aluxem. Nigdy nie potrzebowałem tak mocnego środka. IronX LS zawsze mi wystarczał. 

Trzeba bedzie z tym uważać bo jest notka, że matowi nawet powierzchnie szklane.

Koncentrat rozcieńczony 1:4 ma podobną moc jak gotowy GT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś do bieżącej pielęgnacji, żeby nie podjadało wosku, neutral ph - istnieje w ogóle taki produkt na rynku stricte doo felg, który by czyścił pył hamulcowy? :P Nie mówię tu o deironizerach, pozio w butli 5l Nanolexa Wheel & Iron drastycznie spada, a szkoda mi go używać do "codziennej" a raczej cotygodniowej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2017 o 16:26, Gold_Car napisał:

@ghost ten iron-x lemon scent jest dużo mocniejszy od zwykłego? Kupiłem zwykły bo ciężko było dostać lemona, i ciekaw jestem czy warto dopłacić do lemona?

Dopiero zauważyłem pytanie, lepiej późno niż wcale haha :)
IronX Lemon jest tak na oko z 10% skuteczniejszy od klasyka, a IronX to już klasa sama w sobie.
Kupiłem ze względu na zapach, w końcu nie jest uciążliwy, bo po Vampirze miałem dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.