Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ptck napisał:

@alexander.p I nie trzeba po niej woskować? Bo rozumiem, że normalnie kroki to polerka > odtłuszczenie > wosk. Nie odtłuszczać?

ten Sonax to nie AIO, 3in1 🙂 

wybierając pasty wszystko w jednym - nie woskujesz dodatkowo

wybierając normalną pastę do one step - woskujesz jak Bóg przykazał 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc jak kolega się za to bierze, dokładając brak czasu i kasy i maszynę rotacyjną , kupiłbym jednak menzernę 3w1 , ze 2-3 pady one step (średniej twardości) i obleciał tym to BMW , a po dotarciu pasty bez wymywania psiknąłbym ADBL SSW lub taniej BSD i miał to z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie za to zabieram, tzn? 😛 wiem, ze nie jest to profesjonalne podejscie do tematu, ale jestem amatorem, ktoremu zamarzylo sie odswiezenie lakieru samemu 😉 

Co do pasty to juz zamowilem tego Sonaxa i pady one step RP - pomaranczowe i maly wosk Dodo Juice Purple Haze (ten 30ml). Plan byl na Fusso, ale zrobie to w przyszlosci.

Chetnie zrobilbym to lepiej, ale korzystam z zyczliwosci innej osoby i jej garazu/placu pod domem do umycia auta. Sam mieszkam w bloku i nie mam innej mozliwosci zrobienia tego.

W kazdym razie nie zasmiecam juz tematu, dziekuje wszystkim za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, powalla napisał:

Widząc jak kolega się za to bierze, dokładając brak czasu i kasy i maszynę rotacyjną , kupiłbym jednak menzernę 3w1 , ze 2-3 pady one step (średniej twardości) i obleciał tym to BMW , a po dotarciu pasty bez wymywania psiknąłbym ADBL SSW lub taniej BSD i miał to z głowy. 

 

10 godzin temu, ptck napisał:

Jak sie za to zabieram, tzn? 😛 wiem, ze nie jest to profesjonalne podejscie do tematu, ale jestem amatorem, ktoremu zamarzylo sie odswiezenie lakieru samemu 😉 

Co do pasty to juz zamowilem tego Sonaxa i pady one step RP - pomaranczowe i maly wosk Dodo Juice Purple Haze (ten 30ml). Plan byl na Fusso, ale zrobie to w przyszlosci.

Chetnie zrobilbym to lepiej, ale korzystam z zyczliwosci innej osoby i jej garazu/placu pod domem do umycia auta. Sam mieszkam w bloku i nie mam innej mozliwosci zrobienia tego.

W kazdym razie nie zasmiecam juz tematu, dziekuje wszystkim za pomoc 🙂

Ambitnie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
59 minut temu, smerf91 napisał:

Panowie używał ktoś już padów od ADBL? Jak wypadają w porównaniu  choćby do NAT-a ? Teraz powysyłali jakąś serię na testy więc może ktoś z Was miał już okazję pracować nimi? Jakieś opinie?

mamy te pady ale jeszcze nie uzywalismy. tak za pare dni moge ci cos napisac o nich

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem polerke z Julii, tematy przeleciane, pasty już w koszu, pady też... No i właśnie chodzi o pady - jeśli nie mam kompresora, jak mogę z futra ogarnąć urobek? Szczoteczka do padów? Powietrze sprężone z puszki coś w ogóle podziała? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę co do czyszczenia impregnacji padów pastą i ich czyszczenia, a raczej zadam pytanie? 

W swoich materiałach MXNowicki mówi o impregnacji padów i zużywa się na nią dość znaczna ilość pasty, a następnie 3 ziarna grochu na pada i wiadomo co panel zalecanie wymianę pada i jego czyszczenia i dajemy czas aby pad „odpoczął” i zakładam drugi pad i drugi element robimy i po drugim elemencie znowu to samo i zakładamy pierwszego pada i od nowa go impregnujemy? 😉 mi na impregnacja schodzi sporo tej pasty 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 07:01, smerf91 napisał:

Panowie używał ktoś już padów od ADBL? Jak wypadają w porównaniu  choćby do NAT-a ? Teraz powysyłali jakąś serię na testy więc może ktoś z Was miał już okazję pracować nimi? Jakieś opinie?

Mam niebieskiego, żółtego i czarnego, wszystkie 80 mm.

Jedyne zastrzeżenia mam do niebieskiego, dość szybko gąbka zaczęła się wykruszać, z natem nie miałem takich problemów, nawet szyszka z ali jest bardziej wytrzymała.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, jakiego pada użyć do pracy z Sonus Paintwork Cleanser przy pomocy DualAction? Korekta była robiona w zeszłym roku, a teraz chcę użyć tego cleanera bo jest trochę swirli po zimie. Liczę na ich usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej zakupiłem flex vrg i teraz boryka się jakie gąbki pady wybrać. Potrzebuję  futro jakieś, mikrofibra, twarde gąbki średnie miękkie i pod finish. Doradzicie coś odpowiedniego pod tą polerke? Podobnie boryka się z wyborem past tutaj także prosiłbym o pomoc - nie drogie a sprawdzające się w 100% i miła praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futro? Czytałeś  choć ze 5 postów wyżej?  

 

Zresztą już 4 dni temu Ci pisałem 

"Sprawa druga, to jeśli myślisz że jak wybierzesz w końcu polerkę , to już masz z górki, to wiedz że się mylisz , bo dopiero potem zaczynają się schody! Jakie pady, jaka pasta , jaka technika ... 

PS: tak odpowiedzi na te pytania też znajdziesz na forum! MIŁEJ LEKTURY! "

 

OD tamtego czasu nic nie czytałeś i czekasz na gotowca?  Gratuluję podejścia do tematu !  Polecam odejść od drogi detailingu, bo  ta dziedzina wymaga użycia głowy i szukania rozwiązań  ....a widzę iż u Ciebie  słowa "samodzielna praca" są pojęciem obcym! 

 

PS: na Twoją odpowiedz "to po co jest forum?" , "forum jest po to żeby pytać"  już mam odpowiedzi przygotowane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu1982 To żeby Ci jeszcze bardziej namącić napisze, że nie ma gotowych rozwiązań,maszynę pady i pasty dobieramy  pod obrabiany lakier i cel jaki chcemy osiągnąć.Warto naprawdę poczytać i po prostu wziąść maszynę i pokombinować samemu.Jedynie z past mogę Ci polecić kocha h08 i antyhologram sprawdzają się na większości lakierów(oczywiscie warto mieć ich więcej),pady to już wg upodobań,ja ostatnio gustuję w Super Shine Premium Pads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tyle pesymizmu i negatywnego nastawienia na pomoc ale ok. Nie chodzi mi że będę od razu jakimś tam mistrzem. Chodzi mi o zestaw startowy gdzie będziecie go polecał bo będzie dość dobry efekt. Taki gdzie nie kupię kota w worku a przy odpowiedniej pracy uzyskam to czego chce. 

Mam 3 maski i 2 drzwi do testów i nauki zanim wejdę na auto swoje. I mam nadzieję że nauczę się tego. Ale chciałbym też trochę pomocy od was doświadczonych ludzi. Dlatego wolałbym aby odpowiedzi wasze wyglądały troszkę inaczej np kup to i to bo to dobry zestaw pod tą polerke ale musisz zwrócić uwagę na to i tamto. Pasta do tego taka czy taka i powinno być ok. 

Niestety odpowiedzi wasze idą w 2 stronę czytaj forum wszystko było - tego jest naprawdę spora ilość mniej więcej tyle ile topiclow tyle padow na rynku i każdy chwali co innego. Co do was 2 nie uzyskałem żadnej odpowiedzi prucz tego że mam czytać a przecież czytając auta się nie zrobi bo potrzebna jest pomoc kogoś kto praktycznie wchlonol już kilka do kilkunastu aut czyż nie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam rozumieć ze nawet z uwagą nie przeczytałeś tego co napisałem czyli -zestaw past od Koch chemie i pady od Super Shine........Moze być NAT i tak w wiekszośći padów jest wykorzystywana ta sama piana......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.