Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Niestety mój obecny Samsung Galaxy A7 uległ awarii i szukam jakiegoś smartfona w "ludzkich" pieniądzach czyli przedział 800 - 1000 zł. Zastanawiam się nad jakimś używanym iPhonem lub czymś nowym klasy Huawei P40 Lite. Co polecacie? Nigdy w życiu nie miałem iP i myślę czy warto się z Androida przesiadać na iOS. 

Z góry dzięki za pomoc i dyskusję! 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi? W tym przedziale będziesz miał nowy sprzęt na gwarancji z aktualizacjami.

IPhone nie wiem sam telelfon bez reszty jest upośledzony. Do tego w takiej kasie nie wiem co dostaniesz i ile to będzie miało lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blaszczu napisał:

Cześć

Niestety mój obecny Samsung Galaxy A7 uległ awarii i szukam jakiegoś smartfona w "ludzkich" pieniądzach czyli przedział 800 - 1000 zł. Zastanawiam się nad jakimś używanym iPhonem lub czymś nowym klasy Huawei P40 Lite. Co polecacie? Nigdy w życiu nie miałem iP i myślę czy warto się z Androida przesiadać na iOS. 

Z góry dzięki za pomoc i dyskusję! 😉 

Jakiś czas tamu kupowałem telefon dla narzeczonej. Wybór padł na xiaomi. Miałem zamiar wziąć jeden z nowych modeli huaweia ale odradzali mi że sporo aplikacji w tym sklep Google nie będą działac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bez jakiej reszty i co jest niby upośledzone ?
To że bez Macbooka i iTunes nie widzę zbytnio sensu przesiadaki na Apple.

Ja rozumiem wykonanie porządne ale integracja raczej wymaga przejscia w całości z Windowsa i Androida.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@kepa416 chyba nie wiesz co mowisz ja mam iphona jak i Moja i nie potrzebny ci Mac czy inny sprzet od apple zeby działało . Dodam ze dziala bezproblemowo z Windowsem to nie sa czasu jak kiedys. Aplikacje sa takie jak na androidzie a szybkość działania starszych iPhonów bije na glowe nowsze tel z Androidem co jak co ale system jest bardzo dopracowany. Fakt ze mając macbooka czy inne urządzenie od aple tylko ci ułatwia bo przesyłanie zdjec na maca to jest bajka ale jak masz windowsa tez sie da. Ja wiem ze nie kupie juz na pewno telefonu z Androidem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że za 800-1000 zł kupi starego iphona 7 zazwyczaj już trochę zmęczonego życiem, ze słabą baterią i małym ekranem 4.7. Wydajność będzie ok bo iOS był zawsze świetnie zoptymalizowany, ale też to nie będzie żadna przepaść w stosunku do nowych androidów w tym budżecie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@tazman powiedziałbym nawet więcej że za 1000 to już kupi fajny nowy android z gwarancją na dwa lata i na pewno lepiej jest mieć takiego nowego androida niż iPhone 7 ze starą bateria. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że żaden android nie jest fajny 😂

Córka ma jakiegoś starszego w tablecie i jak to działa to jest dramat. Teraz dostała xiaomi 8 czyli nowy telefon i też jest tak sobie. Co chwila coś się aktualizuje, co chwila woła żeby go wyczyścić. To jedno. 
 

wielkosc ekranu to drugie. To tez kwestia indywidualna. Ja nie widzę siebie z cegłą na androidzie w kieszeni. Te telefony są koszmarnie wielkie, ciężkie i nieporęczne. 
 

Mam właśnie srajfona 7 z uwagi na rozmiar i na to że pracuje bez zająknięcia. Teraz wymienię baterię i mam świetny telefon na kolejne 2-3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Strus napisał:

Córka ma jakiegoś starszego w tablecie i jak to działa to jest dramat. Teraz dostała xiaomi 8 czyli nowy telefon i też jest tak sobie. Co chwila coś się aktualizuje, co chwila woła żeby go wyczyścić. To jedno. 
 

wielkosc ekranu to drugie. To tez kwestia indywidualna. Ja nie widzę siebie z cegłą na androidzie w kieszeni. Te telefony są koszmarnie wielkie, ciężkie i nieporęczne. 

Z tym się zgodzę, miałem różne xiaomi i mimo, że nowy tel to czasami wariował z tymi aktualizacjami. Ogólnie systemowo słabo.
Wielkość ekranu na poziomie 6,5'  i czasami więcej to dla mnie porażka.
 

21 minut temu, Strus napisał:

Problem polega na tym że żaden android nie jest fajny

Tak samo myślałem, aż nie zakupiłem Samsunga S10e. Z czystym sumieniem polecam tego zeszłorocznego flagowca skrojonego na 5.8' z mega dobrymi parametrami.
Cenowo, kupiłem używkę (20 miesięcy gwarancji, full komplet) za 1300 zł. Stan wizualny - nówka.

Nic więcej nie potrzebuje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej opinii. Jednak jestem skłonny stwierdzić że najwięcej na japco krzyczą Ci, którzy go nigdy nie używali dłużej niż 5 minut.

Ja też kiedyś miałem ochotę te telefony przez okno wyrzucać. Dużo się zmieniło.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisujecie swoje słabe doświadczenia z Androidem przez pryzmat użytkowania go na telefonach niskobudżetowych. Niezbyt to miarodajne. Porównajcie sobie wydajność tych super duper ajfonów do telefonów z tej samej półki cenowej. I nie chodzi mi tu o porównanie IP7, który teraz kosztuje dajmy to 1000pln do nowego Xiaomi/inny low segment w tej cenie, ale do innego używanego flagowca, który również będzie tyle kosztował.

Często czytam o tych przeklętych Androidach, które mulą i trzeba je czyścić xD Nigdy nie musiałem resetować telefonu. No może oprócz pierwszego smartfona właśnie z sektora very low cost.

Trzeba porównać sprawiedliwie.

Pamiętajmy, że Apple wypuszczał 1/2 modele rocznie podczas gdy inni producenci wypuszczają kilka modeli w różnych segmentach i porównując je należy wziąć to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny temat idealny do sporów 😉 

Powiem Wam tylko chłopaki, że żaden z Was nie dał konkretnego powodu do zakupu, tylko własne preferencje, co jest z lekka słabe 🙂 Ja mam bo jest super, jest co najmniej odpowiednie do zwrotu "czarny lakier czarny wosk hehe" 😛 

Kupno Iphone'a za 1000zł w dobrym stanie graniczy z cudem i mega fartem, od razu proszę abyście nie wysyłali najtańszych ogłoszeń z olx bo z tym tak samo jak z autami... 

Moim zdaniem w tych pieniążkach powinieneś rozejrzeć się za jakimś xiaomi. Narzeczona bujała się z nim przez 2 lata i złego słowa nie mogła powiedzieć, bo nie była wymagająca.

Dziś oboje mamy dobre telefony, wręcz flagowe 😉 ja bujam się z P30Pro, natomiast moja ma iphone'a 11. 

Co mogę powiedzieć po tym jak mam porównanie tych dwóch modeli, oraz po roku czasu pracy w branży gsm? 

- Iphone mega ogranicza użytkowników aby wydoić z nich ile się da. Przykładem może być tandetna od iphone'a 6 ładowarka w iphonie 11 (!!!) co jest dramatem i czas ładowania jest ogromnie długi jak na 2020r. 
- Iphone z początku jest mega upierdliwy, po czasie stając się bardziej przejrzystym telefonem od androida
- Iphone posiada przemyślane aktualizacje, są rzadziej niż w androidzie, przez co pamięć telefonu nie ginie w oczach bez powodu
- Iphone ma ogrom części zamiennych, przez co serwis jest stosunkowo tani (należy pamiętać, że są to części z Chin) oryginalny serwis Apple kosztuje
- Iphone ma trochę slabe wyświetlacze, brak złącza jack czy końcówka lighting jest również słabym wyjściem 
- Gwarancja iphone to tylko 1 rok. Niemniej jednak jest mega dobra i gdy problem jest poważny, producent w większości wymienia telefon na nowy. 2 lata gwarancji to ściema i chwyt marketingowy ogroma firm. Prawdą jest, że to nie gwarancja a rękojmia która obowiązuje w prawie na każdy sprzęt elektroniczny zakupiony jako nowy. Jeśli oddasz iphonea do media expert po 1.5 roku i dziwnym trafem telefon zostanie przyjęty, nie zdziw się jak jego serwis odbędzie się w remizie u stasia 😛 


- Androidy mają od cholery aplikacji i co za tym idzie od cholery aktualizacji
- Samsungi i Huawei słabo znoszą zamienne części z Chin przez co należy montować oryginały (przynajmniej wyświetlacze) lecz te w samsungu są 2x droższe od Huaweia
- Większość nowych telefonów na androidzie ma złącze jack, ma szybkie ładowanie i złącze typ C co meega ułatwia proces ładowania i telefon w większości od 0 do 100 naładowany mamy w godzinę, gdzie Iphone to średnio 3 godziny...
- Ogółem w androidzie śledzenie to porażka, ciągłe zgody a lokalizacje itd. są mega uciążliwe i męczące
- w nowych huawei nie ma aplikacji i sklepu play
- Gwarancje są 2 letnie 
- Ilość dodatków do telefonów często gęsto jest przekonująca 🙂 

W naszym przypadku kiedy należy zestawić dwa modele w podobnych pieniążkach i są to poniekąd telefony "flagowe" Śmiało mogę powiedzieć kilka rzeczy:

Oba są mega intuicyjne, oba mega szybkie, oba mają lepsze aparaty (iphone robi lepsze foty w świetle, lepsze zdjęcia makijażu, nad morzem.... Huawei lepsze foty aut, gór, lepsze zdjęcia makro, bardzo przesycone barwy). Iphone ma ładowarkę do dupala, gdzie huawei łyka go jak chce. Wyświetlacz również na plus w huawei. Niemniej jednak funkcjonowanie i sprawność lekko przyjemniejsza w iphone, ale powtarzam lekko!


Xiaomi mają mnóstwo niedopracowań, są połączeniem większości wad wypisanych powyżej, grzeją się podczas intensywnej pracy, aparaty są słabiutkie ale!

Za okolice 1000zł nie znajdziecie bardziej uniwersalnego telefonu niż xiaomi, mając świadomość wydania takiej kwoty, telefony od xiaomiego naprawdę cieszą 😉 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tylko Iphone.. miałem 8, którą teraz ma żona, a ja XS, który w listopadzie będzie miał 2 lata.. nic nie zwolnił działa perfekcyjnie, 8mka tak samo.. nigdy nie miałem telefonu dłużej jak rok a tego chciałem wymienić i poprostu stwierdzam, że po co jak działa perfekcyjnie.. Gwarancja w Apple to włąśnie 2 lata a nie rok, wiem, bo po półtora roku zaniosłem, że "niby" słaba bateria w 8mce i dostałem nowiutką, która włąśnie poszła dla żony :) 

Jesienią żona zmienia na 12 a ja jakoś na wiosnę :) 

P.S. Mam służbowego Androida.. to dramat jakiś jest.. te ciągłe aktualizacje, czytelność tego wszystkiego, korzystam jak tylko musze zadzwonic, reszte robie na prywatnym Iphone :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei reprezentuję wąskie grono użytkowników telefonów Google 😄 kiedyś miałem Nexusa, teraz mam Pixela 3A (budżetowy) ale aparat ma z flagowego 3, nic się nie zacina, czysty android, robi przyzwoite zdjęcia więc bardzo polecam. Jedyny minus to dostępność w PL 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piotrek305 napisał:

Apple to włąśnie 2 lata a nie rok

Nie ma takiej opcji, chyba że wykupiona w autoryzowanym serwisie za dopłatą, bądź dokupiona w sklepie pokroju media expert. 

Jeśli to ta druga opcja to dostałeś prawdopodobnie zamiennik baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie jestem i nigdy nie będę zwolennikiem IOS, miałem przyjemność obcowania i to z mac'iem jak i iPhone i dla mnie to jest po prostu za drogi sprzęt w porównaniu z tym co oferuje. 

Jeżeli chcecie porównywać telefon za 4-5tys z androidem za 1000 zł to nie ma sensu ale weźcie takiego PIXELA, jest tak dobry albo nawet i lepszy niż iPhone a nie kosztuje. 4a zje na śniadanie iPhone se2020 i kosztuje sporo mniej. iPhone aktualnie wyróżnia się tylko cena na tle konkurencji plus stabilnością systemu chociaż też bywają u nich wpadki. Ja osobiście czekam na pixela 4a ponieważ jest mały i kompaktowy. Używałem Motoroli Moto x Play która ma czystego androida i jak za telefon wart wtedy 1300 zł robił niesamowita robotę szybkością działania plus stabilnością systemu. A jeżeli chodzi o gwarancję no to powiem wam że moja dziewczyna miała problem ze swoją Motorola (mikrofon szwankował) nie potrafili tego naprawić i w ramach gwarancji dostała nowy telefon i w dodatku nowszy model 🙂 takze da się 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.