Skocz do zawartości

Jaki AIO polecacie?


darek87dz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bikeman1, odpowiedz sobie najpierw na pytanie: co chcesz osiągnąć?

 

Jeżeli przede wszystkim look, i masz możliwość woskować auto raz w miesiącu to weź: Natty's Red/Blue + Cherry Glaze/Prima Amigo/Meg's Ultimate Polish/Clearkote Vanilla Hand Glaze

 

Jeśli jesteś w stanie poświęcić 5% looku kosztem trwałości, to kup: Colli/Fk1000 + Prima Amigo/Meg's UP/itp

 

Wszystko w temacie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

bikeman1, chyba się zgubiłeś i robisz OT w temacie.

AIO to all in one czyli lekki wypełniający finisz, oczyszczenie i ochrona w jednym. To produkt na który co do zasady nie kładzie się już wosku. Oczywiście można ale po takiej kanapce nie należy oczekiwać wyników długodystansowych na których z tego co piszesz najbardziej Ci zależy.

Poczytaj temat poświęcony cleanerom.

Ale uprzedzam! - jeśli zadasz za godzinę pytanie "jaki cleaner pod coli" to dostaniesz warna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktm950, o taka właśnie odpowiedź mi chodziło:) dzięki bardzo!

Panie Moderatorze może rzeczywiście wpadlem w sidła małego OT, przepraszam za to ale wiedza i informacje jakie są na tym forum mnie przerastają:) cały czas czyyytam.

 

Poczytalem trochę opinii o Prima Amigo...tez jest to ciekawy produkt.

 

Ps. A jeszcze takie pytanie, mam nadzieje ze bez bonusa w postaci warna:)

 

Jeśli chodzi o Cherry Glaze, ile teoretycznie powinien polezec na lakierze sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zależy jaką masz glinkę....słabą,średnią czy mocną. Polecana jest żółta Valet Pro.

Do AIO ja kupiłem po czytaniu forum, czarnego, karbowanego Urbana...miękki,finiszowy.

 

Aaaa.."jak się nie wyglinkuje"

To będziesz brud rozcierał,pada zasyfisz. Glinki nie pomijaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie test z woreczkiem i normalnie po ludzku zobacz czy masz na lakierze tyle syfu, że trzeba glinkować czy nie.. Nie rozumiem niekiedy pytań ludzi. Przecież po to masz oczy, zmysł dotyku i mózg, żeby samemu ocenić co powinieneś zrobić w danej sytuacji, a nie o wszystko zawsze pytać na forum. Forum nie zwalnia nikogo z myślenia i własnej oceny sytuacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, forum jest po to aby pytać jak robią inni. Czyli Ty przed każdym woskowaniem np co miesiąc , dwa używasz glinki a potem cleanera ?'

 

pawelpp, z linka który wrzuciłeś wywnioskowałem , że wcale nie trzeba używać cleanera jeżeli 2 miesiące wcześniej to robiliśmy a teraz chcemy nałożyć wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin, Dołączył: 04 Wrz 2009

 

bienek Ci odpowiedział na Twoje pytanie - jeśli jest konieczność to używasz glinki.

 

Jeden w miesiąc zrobi 1000 km a drugi 5000 km i garażuje pod drzewem więc glinka się przyda.

 

Ja glinki używam 2 razy do roku. Samochód średnio woskuje co 2, 3 tygodnie a czasami częściej.

 

PS. Temat dotyczy AIO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

rustin, jak się uprzesz to i myć nie musisz przed woskowaniem ;)

 

Ale jeśli chcesz żeby wosk lepiej się trzymał / auto lepiej wyglądało, przed każdym woskowaniem:

- myjesz

- deironizujesz

- odsmalasz

- klinkujesz

- jedziesz cleanerem (nie myl go z AIO)

- i na koniec jedziesz z woskiem

Pominięcie każdego z tych etapów jest dopuszczalne. Niektóre nie są zawsze konieczne ale licz się z tym że wpłynie to negatywnie na look i trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz glinkę....słabą,średnią czy mocną. Polecana jest żółta Valet Pro.

Do AIO ja kupiłem po czytaniu forum, czarnego, karbowanego Urbana...miękki,finiszowy.

 

Aaaa.."jak się nie wyglinkuje"

To będziesz brud rozcierał,pada zasyfisz. Glinki nie pomijaj !

 

Racja ale nie glinkuj co miesiąc bo szkoda roboty a bez korekty to bym glinkował raz na 3 miesiące czyli co 3 woskowania :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.