Skocz do zawartości

Jaki AIO polecacie?


darek87dz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jak się ma do powyższych produktów Cleaner Wax Paste od Megsa, który ponoć też należy do AIO?

 

Kolejne pytanie to, czy jeśli już posiadam CWP to, czy jakoś specjalnie warto kupić Cherry?

 

ogólnie CWP ma w sobie właściwości czyszczące, które możesz zobaczyć na mało przygotowanym lakierze

jednak jeżeli jeszcze go nie masz to najlepiej pomyśleć nad SRP Autoglym, który zawiera wypełniacze a przy ręcznej pracy dużo oszuka ryski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Panowie zrobiłem sobie listę działania amatora i myślę , że to odpowiedni dział do zadania pytania jaki wosk będzie odpowiedni na Cherry Glaze ?

 

1. Pre wash i dekontaminacja

2. Mycie

3. Ginkowanie + poślizg (lubrykant ) ValletPro Yellow

4. Mycie i suszenie

5. AIO CHERRY GLAZE

6. Wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jak chcesz mieć spokój na całą zimę to kładź na jałowy lakier. AIO z wypełniczami podbije look, ale może skrócić żywotność wosku. Chyba ze masz warunki i chęci na woskowanie w grudniu/styczniu.

 

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję czegoś pod FK1000p na zimę, coby nie straszyc na spotach.

Czarny lakier, dosc zmeczony, nie mam czasu teraz na ciecie. Do dyspozycji mam dłoń lub rotację. Brak dostepu do DA. Stara szkola - Black Hole?

 

Wysłane z telefonu.

 

AF Tough prep. bardzo dobrze maskuje, i wosk na nim bedzie leżał tyle ile powinien. Chyba że ci nie zależy wogóle na trwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szanowni koledzy

Odgrzeje temat.

Po przeczytaniu sporej ilości lektury zdecydowałem się na cherry glaze

Cienko z czasemprzy dwójce maluchów .

Jak tak czytam to dochodzę do wniosku ze nie do końca ma sens położenie wosku na AIO

Mam jeszcze sporo sonata BSD

czy ma sens pryskanie BSD po aio?

Powiedzmy że co 3-4 tygodnie byłbym w stanie dokładnie umyć auto

Spryskać tuga teufel

I położyć AIO i BSD

Czy lepiej aio co jakiś czas pomiędzy tym mycie z BSD

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że BSD może zamglic efekt cherry glaze

Myślę o tym by zabezpieczyć czymś dodatkowo warstwę wosku zawarta w aio

Nie wiem czy bsd coś da dlatego dopytuje .

Jak opadnie mi szczeka po cherry i zobaczę że faktycznie bsd obniżył na tyle look to odpuszczę i zostane przy aio

Ale częściej ...

Sam już nie wiem myślałem o położeniu soft99 dedyk do czarnych Ale woskowac co miesiąc nie dam rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połóż sobie jakiś wosk na Cherry, na pewno przedłużysz efekt itp co do BSD zrób sobie jakieś 50/50 poświeć latarą i zobaczysz co z tego wychodzi. Jak ci zamuli lakier to kup sobie jakiś inny QD albo QW i tyle. Ja ostatnio na czarnym przećwiczyłem Tripple + DJ rainforest Rub i efekt wyszedł mega dobry :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie rzucę Nattys albo softa dodatkowo.

cholera... ciężko się zdecydować.

Auto mam czrne.

czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego tripple - masz na myśli ten od auto finesse? i na to wosk ?

W sumie dobra cena tego DOdo. CHyba tak zrobię.

ale cherry glaze i na to rainforest rub.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Tripple to auto finesse. Lubie ten produkt bo jest genialny jeśli chodzi o aplikacje, łatwość polerowania i efekt. Rainforest rub z kolei to chyba mój ulubiony wosk, nie jest mistrzem trwałości ale woskuje sie nim super, na czarnym śmiem twierdzić że może konkurować z droższymi woskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide w tym kierunku.

przetestuje cherry glaze bo miał bardzo dobre opinie.

na to DJ rainforest.

Czym aplikujesz ?Nie mam polerki więc będę ręcznie to robił.

Zakupiłem miękkie pady flexipads x3 + maguires jakieś 2komplet niby do wszystkiego ;)

mogę tym nakładać wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]orzel_man[/ref], BSD przytłumi efekt po Cherry. Sprawdzałem taki zestaw. Moim zdaniem kup sobie jakiś łatwy w aplikacji i wydajny wosk. Ostatnio testuję Harly Wax i muszę przyznać, że jest bezproblemowy a look daje świetny. Kosztuje około 100 zł ale dostajesz dużą puchę na kilka sezonów.

 

Jeśli mimo wszystko nie chcesz się bawić w woski twarde, to np. QD1 od ADBL daje bardzo podobny efekt do wosku a jest banalne w aplikacji, podbija look i trochę poleży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Spróbuje, Piszą że ten DJ jest do ręcznego nakładania a nie mam polerki.

Jeśli cherry glaze i ten rainforest poleży przez dwa mycia na bezdotyku (moja piana/ szampon) to będzie dobrze.

a czy np między nakładaniem AIO i DJ warto po myciu na bezdodtyku przetrzeć ADBL QD01?

wiem że ten SOnax jest mocny, ale jest jakby cięższy wg mnie, bo ma dużą rezystancję na wodę, może to sprawia że tłumi efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.