Skocz do zawartości

Jaki AIO polecacie?


darek87dz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

maciek-drummer, AIO to nie cleaner. Czemu nie użyjesz cleanera pod Nattysa skoro zależy Ci na trwałości?

AIO to ja używam tylko, jak nie mam już czasu po polerce a głupio tak auto niczym nie zabezpieczone, na ulice wypuścić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleży poleży, jeśli "normalnie" użytkujesz samochód. Chyba, że robisz dziennie po 50km dziennie lub więcej i przez ten miesiąc miało by dzień w dzień padać i to ulewnie, wtedy po tygodniu może nie być śladu.. Ja np. na tą chwilę samochodu nie używam codziennie, ale jak już to na dłuższe wyjazdy w dodatku nie pamiętam już kiedy ostatnio padał u mnie deszcz, a kombinacja amigo i zaraz na to natty trzyma od początku lutego. Co prawda wcześnie smarowałem i nie było jeszcze specjalnie wysokich temperatur, wiec dla trwałości popsikałem od razu bsd, który od razu odpowiadam... Nie wiem jak na czarnym, ale na zielonym nie szpeci looku :-P krople po umyciu recznym wczoraj jak zaraz po nałożeniu, ale to wiadomo, zasługa bsd. Pod spodem jednak z całą pewnością jest jeszcze wosk. U mnie to akurat łatwo można zobaczyć, bo nie mam korekty, a po zejściu amigo+natty lakier ukazuje widocznie więcej swirli i staje się jaśniejszy i ogólnie bladszy :-) także smarujta czym mata i dobrze będzie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mati373737, ale do czego zmierzasz?

Kolega maciek-drummer, pyta o trwałość kanapki AIO + Nattys a Ty opisujesz jaką ma u Ciebie trwałość cleaner (bo Prima Amigo to cleaner nie AIO) z Natysem, pokryte BSD (które kropelkuje jak położysz nawet na czyste auto).

 

:o:o:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kłade aio zamiast cleanera pod wosk bo dobrze maskuje i podkręca nieco looka choć wiem że to niezgodnie ze sztuką .Trwałość około 3 tyg w sezonie letnim mi odpowiada więc nie widzę pszeszkód.Ostatnio kładłem dodo PH na wet mirrora od CG i też miesiąc posiedział na lakierze czasem wspomagany QD.Dziennie robie 40 km i raz/dwa razy na bezdotyku w tygodniu spłukuje i nie widzę przeszkód.

Samo aio niczym nie zabezpieczone to po tygodniu przy dobrych wiatrach nie istnieje a jak popada to i wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, chciałbym nieco odświeżyć lakier w czarnym Civicu 8gen. Na pewno będę potrzebował glinkę, poza tym chciałbym kupić AIO albo wosk, jednak mam ograniczony budżet. Zamówić Dodo Juice i Cherry Glaze, czy raczej sam wosk np. Finish Kare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym nieco odświeżyć lakier w czarnym Civicu 8gen. Na pewno będę potrzebował glinkę, poza tym chciałbym kupić AIO albo wosk, jednak mam ograniczony budżet. Zamówić Dodo Juice i Cherry Glaze, czy raczej sam wosk np. Finish Kare?

 

 

Na Civica to ja bym kupił sam Cherry Glaze (500ml starczy na 8-10 razy/2 lata) i Tac System Quartz MAX(jak się będzie mazać to rozcieńczamy 50:50) lub Presto Detail do używania pomiędzy myciami.

 

Akcesoria:

- Aplikator Tricolore typu german

- Fibrę WWL Jasmine (do cherry glaze)

- dwie ProfiPolish Terry (do QD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor
Co polecicie mi bardziej? AIO Cherry Glaze czy lepiej byłoby SG AIO Resin Wax and Polish? Mam srebrny metalik i chciałbym uzyskać jak najlepsze efekt :)

obydwa aio wymienione przez ciebie są dobre, cherry natomiast więcej przykrywa i moim zdaniem lepiej pachnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym nieco odświeżyć lakier w czarnym Civicu 8gen. Na pewno będę potrzebował glinkę, poza tym chciałbym kupić AIO albo wosk, jednak mam ograniczony budżet. Zamówić Dodo Juice i Cherry Glaze, czy raczej sam wosk np. Finish Kare?

Moze sprobuj achillesa od vallet pro i wosk dodo jakis sampler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.