Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jeśli załóżmy znajoma mi osoba prowadzi firmę zajmującą się czyszczeniem samochodów itp, ale w rejestrze (legalnie zarejestrowana firma, płaci ZUS itp) widnieje tylko jego nazwisko, to czy np on może wykonywać usługi prania wnętrza? Tzn w takim sensie, że to ja bym to robił fizycznie, ale rachunki szły by na firmę tej osoby? Sprzęt i wszystko leżałoby u niego w zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, koleś pewnie nie wiedział, że fotele wcześniej były niebieskie :D

 

Nie wiem czy to w sumie dobry dział do tego typy zdjęć, ale chciałem pokazać jakieś tam moje pierwsze poczynania zestawem George + Prochem S789 + S777. Operacja wyglądała tak:

 

prespray =>po ~7min wcieranie => po następnych ~7min kolejne wcieranie => po 5min jeszcze psiknąłem presprayem, bo mi się ostało trochę => ekstrakcja proszkiem => ekstrakcja czystą wodą

 

Dywan około 1,5 roczny, mało się po nim chodzi, raczej leży i się kurzy. Nie miał żadnych plam.

 

rnica1.jpg

 

PS: Zdjęcia robione w RAWie, obrabiane identycznie, tj taki sam poziom wyostrzania i kliknięte "automatycznie" w opcjach o rozjaśnianiu, kolorystyce + oczywiście kadrowanie na to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zestawem S789 + RM760 (wiem, że to idealnie ze sobą nie współpracuje) wyprałem już 3 ciężarówki z przebiegami >500 tkm które od nowości czyszczenia nie widziały. Efekt piorunujący, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, aczkolwiek trochę pracy to kosztowało :)

Ze względu na to, że RM760 właśnie mi się kończy to zamówiłem na próbę VP HDCC, zobaczymy co on potrafi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od fabi,octavi z tego rodzaju foteli to są jedne z najlepiej i najłatwiej pioracych się ;)

 

moim zdaniem , ja sie zawsze ciesze jak przyjedzie jakas skodzina, bo wiem, że wtedy szybciej pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjąłem się nieco trudniejszego tematu, tj narożnik dziecięcy, który ma już ponad 15 lat. Przyznam, że jestem mocno zawiedziony efektem końcowym :/. Zastanawiam się co jest przyczyną. Tzn doszukuję się jej w małej ilości presprayu i środka do ekstrakcji. Jako, że narożnik nie jest duży, to zamiast 15g wziąłem może 10g i oczywiście odpowiednio mniej wody nalałem. Zastosowałem takie proporcje standardowo i po raz kolejny jestem zawiedziony :/.

 

To zdjęcie porównawcze jakiegoś tam wycinka narożnika:

 

beznazwy2kg.jpg

 

Jak widać - zero różnicy praktycznie, widoczna plama jakby się tylko nieco rozpuściła, narożnik zyskał bardziej żywy kolor i wyprał się z tej "żółci" takiej delikatnej, ale nic poza tym.

 

Najgorsze były poduchy:

 

006wp.jpg

 

Tu chyba jeszcze przed psiknięciem presprayem. Efekt końcowy jest... taki sam praktycznie jak na zdjęciu powyżej, czyli zero brudu zeszło (przynajmniej takiego widocznego dla ludzkiego oka).

 

Proces prania zrobiłem taki sam jak ostatnio.

 

Pytanie brzmi - jak taki brud (szczególnie ten na poduszkach) wyczyścić? Czy np lepiej rzucić załóżmy 25-30g na 1l wody presprayu w tkaim przypadku, czy powtarzać cały proces kilkukrotnie ze standardowymi wartościami chemii? A może coś jeszcze można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile presprayu i ile ekstrakcji przecietnie zuzywacie na pranie foteli i kanapy w samochodzi ?

Prespray-u koło litra,bo śmigam z pianownicą.

Ekstrakcji zależy,koło 2-3l

Wszystko zależy jak mocno zapuszczone wnętrze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prespray-u koło litra,bo śmigam z pianownicą.

Ekstrakcji zależy,koło 2-3l

Wszystko zależy jak mocno zapuszczone wnętrze itp.

śmiem twierdzić że albo prałeś stosunkowo nowe auto albo nie było ono brudne zbytnio. średnio schodzi mi dwa razy tyle środków ile podałeś. Piorę zawsze do momentu jak nie zaciąga żadnego brudu,u siebie na samą tylną kanapę gdzie grasowały dzieciaki i była sodoma i gomora zeszło 0,5 litra pre-sprayu i 6 litrów ekstrakcji....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prespray-u koło litra,bo śmigam z pianownicą.

Ekstrakcji zależy,koło 2-3l

Wszystko zależy jak mocno zapuszczone wnętrze itp.

śmiem twierdzić że albo prałeś stosunkowo nowe auto albo nie było ono brudne zbytnio. średnio schodzi mi dwa razy tyle środków ile podałeś. Piorę zawsze do momentu jak nie zaciąga żadnego brudu,u siebie na samą tylną kanapę gdzie grasowały dzieciaki i była sodoma i gomora zeszło 0,5 litra pre-sprayu i 6 litrów ekstrakcji....

Co do ekstrkacji to fakt trochę zaniżyłem,spojrzałem,że zbiornik ma większą pojemność jak myślałem.

Co do Presprayu.Powiedzmy,że nie żałowałem temperatury i stężenia, i przede wszystkim piana z ręcznej pianownicy,potem ostre szczotkowanie i tak naprawdę po samym tym procesie sama ekstrakcja miała na celu tylko wypłukanie chemii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeszcze w temacie pianowania prespraya. Z wypowiedzi większości wynika że nie powinno się tego robić. Są też zwolennicy piany i mają swoje argumenty. Podsumowując na:

 

PLUS

-łatwość w rozpracowaniu (bitą śmietaną łatwo rozprowadzić w zakamarkach etc.)

-oszczędność chemii

-trudniej o przemoczenie tkaniny

-?

 

MINUS

-pianę z foteli trudno się ektraktuje

-można uszkodzić turbinę/pompę w odkurzaczu

-?

 

I teraz. Pierwszy minus można ominąć po prostu kończąc ekstrakcję samą wodą, już bez np. RM760, tak aby w fotelu zostało jak najmniej chemii. Drugi minus - użycie neutralizatora piany w zbiorniku na brudną wodę i chyba odkurzacz powinien ładnie (w moim przypadku na 90% SE4001 ze względu na "domowo-amatorski" charakter) pracować bez piany i potencjalnych kłopotów.

 

Czyli pianować czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja póki nie zaznajomiłem się z technikami detalingu, od razu psikałem odkurzaczem, zostawiałem na 15 minut (podsufitkę również i nigdy żadna się nie oberwała :P) i wyciągałem syf. Jak widziałem że jest jakaś plama, która może zostać, to przed ściągnięciem chemii działałem szczoteczką. I też zawsze było idealnie ;) Z tą różnicą, że dzięki presprayowi oszczędza się naprawdę połowę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam jak rozrobić Nielsen'a (Lop Foam) i jak go efektywnie wykorzystać, z atomizerem pianującym czy zwykłym spryskiwaczem, pobróbuję na materacu i nie chciałbym,żeby przemókł :/ Co proponujecie? Zacząć od 1:10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam jak rozrobić Nielsen'a (Lop Foam) i jak go efektywnie wykorzystać, z atomizerem pianującym czy zwykłym spryskiwaczem, pobróbuję na materacu i nie chciałbym,żeby przemókł :/ Co proponujecie? Zacząć od 1:10?

Opisane na opakowaniu ;) z tego co pamiętam 1:10 dość mocny ;)

Do prespray lepszy jest nap extra ,bo się pieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś stosował jako środek do ekstrakcji Terus MC990 QuickDry Cleaner? W opisie wyczytałem, że można stosować do ekstrakcji, bonnetowania, jako prespray. Wynika, że to takie AIO do tapicerki, chciałbym jednak poznać opinie kogoś, kto używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie dotyczące autobusów :D Czy któryś z kolegów prał/pierze autobusy? Nic na forum nie ma o tym (przynajmniej nie znalazłem ;) ). Jak jest z podsufitkami w nich, odklejają się czy nie? I ile czasu się wam schodzi z upraniem siedzeń, podsufitki, obić boków, umyciem szyb, podłogi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.