Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A ja mam pytanie odnośnie procesu prania:

1. Foteli

2. Podsufitki

 

Ad1. Dzisiaj próbując swoich sił w praniu zdecydowałem się przeprać fotele w aucie za pomocą odkurzacza piorącego. Na płaskich, równych powierzchniach wszystko było ok. Problemy zaczęły się na ostrych krawędziach, zagięciach foteli, w miejscach gdzie występują szwy. Próba wyciągnięcia syfu za pomocą końcówki do tapicerki się nie udała to spróbowałem zadziałać za pomocą samej rury. Niestety nic to nie dało, czego efektem są zacieki w miejscu szwów w okolicach zgięć kolan ( siedząc na fotelu) :/ Pytanie z czego to wynika? moja niedokładność?

 

Ad2. Zanim zabrałem się za fotele chciałem przeprać podsufitkę, zgodnie z instrukcją na 1stronie, jednak po 1/4 powierzchni spasowałem ponieważ pomimo moczenia gąbki w wodzie i środku ekstrakcyjnym nie widziałem różnicy. Nie wiem z czego to może wynikać. Temp jednego i drugiego można określić jako gorące a efektów nie było.

 

Dodam, że stosowałem środki Tersusa pr101 jako prespray i 850 jako ekstrakcję.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady co robię nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zacząć prać tapicerki głownie w samochodach sprowadzanych z za zachodniej granicy czy poniższy zestaw będzie dobry?

 

- Prochem Crystal Green S777

- Prochem Power Burst S789

ValetPro Interior APC

 

Jeśli chodzi o sprzęt to posiadam puzzi 100

 

Wcześniej prałem sobie auta i w rodzinie ale używałem vanisha teraz chciałbym podejść do tematu profesjonalnie.

 

Mam też pytanko co do nanoszenia czy środki te nanosić pompą z puzziego czy spryskiwaczem nieraz faktycznie tak jak opisywali koledzy można przemoczyć tapicere i pierzemy gąbkę a nie tapicerke. Proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasaq, miszasty, nie dziwcie się że nikt nie odpisuje ale na forum wszystko jest dogłębnie poruszone, maszyny się nie starzeją a producenci produkują to samo od daaawna, więc przeszukajcie forum a znajdziecie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii, nie rozumiem dlaczego pijesz do mnie. Odpowiedzi na moje pierwsze pytanie nie ma jednoznacznej w tym temacie. Mi nie chodzi o to co jest powodem ( za duży syf/za dużo chemii) tylko jak się z tym uporać.

Co do podsufitki tylko w jednym poście spotkałem się z alternatywą dla gąbki w postaci fibry. Nadal to nie daje odpowiedz na moje pytanie. Więc nie pisz mi proszę, że czegoś nie przeczytałem bo każdy temat w tym dziale wertowałem wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie pisz mi proszę, że czegoś nie przeczytałem bo każdy temat w tym dziale wertowałem wielokrotnie.

 

:o

Podsufitki to ciężki temat, ale wielokrotnie było opisywane jak je prać. Samym środkiem ekstrakcyjnym za wiele możesz nie zdziałać. Zazwyczaj w podsufitce jest mnóstwo syfu, dymu od papierosów i innych grzybów...jeżeli nie boisz się użyć odkurzacza i nie boisz sie o przemoczenie to wypierz ją tak jak reszte tapicerki i efekt musi być. Ja jednak odkurzacz itp zostawiam zawsze na najgorsze G***O a staram sie na początku bardziej delikatnych a jakże skutecznych metod czyli Bonnet. "Najsampierw" odkurz na sucho, póżniej rozrób bonneta ( Tersusu 990) psikaj na fibre i scieraj podsufitke. Oczywiście dosuszaj to inna fibrą żeby jak najwięcej wilgoci wyssać i sie nie zdziwić że podsufitka zaczyna sie odklejać.

 

Sposób ten opisywany już był wielokrotnie na forum, więc poczytaj JESZCZE raz WSZYSTE tematy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasaq,

co do zacieków na fotelu to spróbuj wypłukać bardziej rozcieńczonym środkiem do ekstrakcji albo przeprać samym szamponem do prania i jeszcze raz wypłukać (bez presprayu) powinno dać rade

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak użyłem APC do tapicerki i mimo opinii w tym wątku, efekt mnie zadowolił. Konkretnie chodzi o tylną kanapę w moim golfie MKV.

To tapicerka gti, gdzie oprócz kultowej kratki Interlagos, przód oraz boczki kanapy sa z szarego materiału. Widać więc każdą plamę. U mnie ich nie było, bo jedżę sam. ale chciałem ją odświezyc.

Użyłem najpierw środka AutoBrite do tapicerek. Efekt niezły, ale nie byłem mega zadowolony. Zauwazyłem plamy, w zasadzie długie smugi. Użyłem więc piany APC też z AutoBrite w niewielkim stężeniu. Była to w zasadzie piana. Przy użyciu miękiej szczotki wyprałem tapicerkę uważając, aby jej nie przemoczyć (trzeba przyznać, że vw robi niezłe, grube tapicerki). Dziś rano byłem naprawdę zadowolony, gdy po wyschnięciu zobaczyłem efekt. Zero plam, a tapicerka naprawdę wygląda świeżo.

To dowód, ze od czasu do czasu APC można użyć, choć trzeba uważać na stężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to robiłem ręcznie :). Ale oczywiśście bezpieczniej jest robić dedykowanymi kosmetykami. A każzy tapicer powie, ze optimum to czyszczenie środkami w formie piany, bo najmniej grozi przemoczniem tapicerki i gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Czy ktos korzystał z takich odplamiaczy: http://www.sklep.profchem.pl/product.php?id_product=29

 

Jak to się sprawdza, są dosyć skuteczne? Jak je stosować?

 

Czy wystarczy bezpośrednio polać na plamę, później wycierać mikrofibrą płucząc ją w wodzie? A na sam koniec przepłukać normalnie ekstrakcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Firma profchem jest godna polecenia ja używam środków tersus i się bardzo fajnie sprawdzają podczas przania myśle ze profchem to też dobra inwestycjia pozdro

 

[ Dodano: 27 Lipiec 2012, 07:36 ]

Na rogach i szwach foteli zdarza się tak ze trzeba powtórzyć praspray sczotka a potem extracjia mozna też przeszczotkowac po natryśnięciu środka do ekstr. i tak do skótku na koniec przecieram wilgotną mikrofibrą całe fotele a w szczególności rogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm, no na razie mam propozycję kupna chemii Prochem. W zasadzie jest mi to obojętne, bo co człowiek to inna opinia, jedni jadą na Prochem, inni na Karcher, a inni na Tersus, więc pewnie tak naprawdę jest to kwestia szczegółów, co komu lepiej pasuje.

 

W związku z Prochem mam jeszcze pytanie. Polecacie na forum środek S777, a jak się ma do tego środka środek S776 i S778? Służą co całkiem innych celów i szukać tylko i wyłącznie trzech siódemek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Adii - kupiłem zestaw Prochem 1kg + 1kg z allegro za w sumie 154zł z przesyłką, także teraz czekam na George'a aż przyjdzie no i na chemię. Zakupiłem już Marolexa 1500 na prespray. Mikrofibry zawsze tam jakieś mam w domu :).

 

Pierwsze na czym przetestuję to wszystko to dywan w moim pokoju, postaram się ogarnąć foty jakieś z pierwszych prac :P

 

PS: swoją drogą małe OT - fajnie ogarniasz filmy i widzę, że to Twoja druga zajawka po detailingu :P Również coś tam się bawię, aczkolwiek siedzę na YT - http://www.youtube.com/user/86mystek :)

 

#Wszyscy - pytanie z innej beczki - czy da się zarobić na praniu wnętrz samochodów, dywanów i wykładzin w domach prywatnych i firmach? Czy raczej można na tym raczej "dorobić"?

 

I jeszcze jedno - jak kształtują się ceny za takie profi czyszczenie wnętrz w samochodzie? I jak liczycie sobie np za pranie wykładzin w firmach/domach? Cena od metra kwadratowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mystek, przestrzegaj tylko zasady żeby prespray miał odpowiednio wysoką temperature i swoje odstał na dywanie/tapicerce, praktycznie wszystko po tym ładnie puści.

 

zarobić ciężko ale dorobić sobie na jakieś fajne kosmetyki już można, najważniejsze znajomości... i umiejętności,

 

za dywany się lepiej nie zabieraj bo tam bez urządzenia wcierającego prespray jest ciężko osiągnąć wzorowy efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Piotr - widzę, że lekko nie ma. Ceny raczej na poziomie "wacików", a widzę, że kolesie mają nie tylko zwykły odkurzacz ekstrakcyjny, a coś tam jeszcze innego.

 

Zastanawiam się jeszcze dlaczego np cena za pranie dywanu w naszym własnym zakładzie wynosi np 11zł/m2 a u klienta w domu tylko 5zł/m2? Wydaje mi się, że chyba powinno być odwrotnie? Jedyna różnica jaką widzę to w przypadku prania na naszym zakładzie musimy zrobić w sumie 4 kursy (po dywan - do zakładu - do klienta odwieźć dywan - wrócić do domu), a w przypadku prania u klienta mamy 2 kursy (do i z powrotem), a cena 2x większa i tak.

 

#Adii - mógłbyś rzucić linkiem do takiej przykładowej maszyny? Bo na razie raczkuję w temacie :). W przypadku prania podsufitki wciera się również prespray, prawda? Tyle, że ręcznie za pomocą mikrofibry.

 

Jeśli mogę zapytać, to ilu klientów masz powiedzmy tygodniowo-miesięcznie? I co w sezonie jesień-zima? Działasz tylko na samochodach, czy również budynki? Bo widzę, że są firmy, które nie piorą samochodów w sezonie jesień-zima, więc zrozumiałe, że odpada trochę klientów od nas.

 

Gdyby moje pytania wykraczały poza normy wątku, ewentualnie gdyby ktoś nie chciał odpowiadać publicznie, to bardzo proszę o kontakt PW, jeśli ktoś lubi być zasypywany pytaniami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś rzucić linkiem do takiej przykładowej maszyny?

 

takie urzadzenie chyba najfajniejsze wedlug mnie do tego nazywa się "szorowarka do dywanów"

 

a pranie aut zarobkowo to ciężki temat... ale da sie na tym bardzo fajnie dorobić - na pewno nie zarobić...

 

ale to juz na pw moge Ci napisac o tym jakbyś chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.