Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Fotele z tylu, które były suszone normalnie, bez podgrzewania siedzeń wyglądają idealnie. Tylko te z przodu mają taki plamy i odciski od podgrzewania.. Trzeba ponownie wyprać i zejdze?

 

Dodane po 2 minutach 34 sekundach:

Wypierz jeszcze raz i dobrze odciągnij wodę. Mnie to wygląda jak byś prał ręcznie i potem suszył poprzez ogrzewanie foteli.

 

 

Najpierw gościu spryskał fotele, następnie odkurzaczem piorącym wciągnął ten syf czy jakoś tak. Jak pojechać do domu to włączyłem ogrzewanie przednich foteli. Na drugi dzień czyli dzisiaj to wyszło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :-)

Czy może ktoś powiedzieć jaka metoda prania jest prawidłowa i najlepsza?

 

1)Prespray enz-all ->szorowanko->płukanie samą wodą.

 

2)Prespray enz-all->szorowanko->płukanie z formula 90.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź:-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Czy może ktoś powiedzieć jaka metoda prania jest prawidłowa i najlepsza?

 

1)Prespray enz-all ->szorowanko->płukanie samą wodą.

 

2)Prespray enz-all->szorowanko->płukanie z formula 90.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź:-)

Pozdrawiam.

 

Opcja nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

przymierzam się do wyprania tapicerki ale mam kilka pytań

mam w posiadaniu odkurzacz puzzi 8/1 oraz dwa środki rm 760 i rm 769

wiem, że to mały arsenał ale zamierzam dokupić środki które są polecane na 1 stronie tego tematu

w bagażniku autka wylała się ropa tylnej kanapie też się oberwało

dlatego pytam w jaki sposób podejść do tego prania jaka kolejność środków? co dokupić?

dziękuje za wyrozumiałość to będzie moje pierwsze pranie stąd moje pytania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czesc.

chyba popelnilem blad i potrzebuje pomocy :

czyscilem dzisiaj dywaniki w audi a6 c7.

uzylem srodka sonax do wykladzin i tapicerki ( w sprayu). jako narzedzia uzylem szczoteczki. odkurzylem dywaniki,popsikalem srodkiem,poszorowalem,wysuszylem mikrofibra. Niestety w kilku miejscach wlos dywanikow i wykladzin stal sie 'zbity',w kupki,nie jest juz jednolity,puszysty.

Jaki popelnilem blad? Zbyt agresywna szczotka/szorowanie? Moze nie wymylem do konca srodka czyszczacego,powieniem to moze wszystko wyplukac woda ? Co teraz z tym zrobic?

 

a9e881309157356amed.jpg

4d0cb8ba41c52bb1med.jpg

acb305844454049bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Napisałem w dziale szybkie pytania...nie uzyskałem odpowiedzi być może gdzieś umknęło w natłoku innych pytań. Mam nadzieje ze moderator nie ukarze mnie za to. 

Problem dotyczy dywaników. Walczę z nimi od 3 dni. Dywaniki obstawiam od 2005 roku nie prane i nie czyszczone.

Na początku trzepanie i odkurzanie.Później Tersus PR 101. 10 min doczekałem tarcie szczotką. Płukanie w Karcher RM 760. Wysychają i znowu tak samo wyglądają jak na zdjeciu. Czynność powtórzone 3 razy. No dobra ma drugi dzień do wanny i płukanie wodą. Schodzi ciągle syf z dywaników tersus i rm powtarzany 3 krotnie. Wysychają i znowu tak samo. Kolejny dzień namaczam w proszku do prania płukanie samą wodą. W wodzie były około 5 godzin. Ściągam odkurzaczem wodę. Po godzinie schnięcia nadal tak samo. Ręce opadły. Proszę o poradę co mogę jeszcze zrobić ?20170617_120434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 23:07, DjDarecki napisał:

Panowie .

Jest jakaś chemia do prania co pachnie ? używam czasami kompletu chemspec i nie pachnie nic

Produkty zapachowe wystepuja zazwyczaj oddzielnie w zależności od producenta. Zazwyczaj dodaje sie je do detergentu do plukania. Są rozne zapachy slodkie owocowe kwiatowe zapachy świeżości.  Mozna tez naniesc juz rozrobiony neutraliser jako oprysk koncowy w ten sposób nanosze prochem A275 bioenzymatyczny zapach z bakteriami ktory wytrawia to czego nie dalo sie usunac ekstrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2017 o 22:34, Balzac napisał:

Napisałem w dziale szybkie pytania...nie uzyskałem odpowiedzi być może gdzieś umknęło w natłoku innych pytań. Mam nadzieje ze moderator nie ukarze mnie za to. 

Problem dotyczy dywaników. Walczę z nimi od 3 dni. Dywaniki obstawiam od 2005 roku nie prane i nie czyszczone.

Na początku trzepanie i odkurzanie.Później Tersus PR 101. 10 min doczekałem tarcie szczotką. Płukanie w Karcher RM 760. Wysychają i znowu tak samo wyglądają jak na zdjeciu. Czynność powtórzone 3 razy. No dobra ma drugi dzień do wanny i płukanie wodą. Schodzi ciągle syf z dywaników tersus i rm powtarzany 3 krotnie. Wysychają i znowu tak samo. Kolejny dzień namaczam w proszku do prania płukanie samą wodą. W wodzie były około 5 godzin. Ściągam odkurzaczem wodę. Po godzinie schnięcia nadal tak samo. Ręce opadły. Proszę o poradę co mogę jeszcze zrobić ?20170617_120434.jpg

Ja takie dywaniki zazwyczaj atakuje myjką ciśnieniową i track clean z tenzi w rozcieńczeniu 1:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej tez polecam myjke cisnieniowa jak wszytko inne zawiodlo. Ja uzywam Kenotek textile cleaner czysty koncentrat do pianownicy nastepnie szoruje szczota do dywanikow na wkretarke i dobrze wyplukuje myjka. Opcja hardcore ale czasami nie unikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie ale powiem tak...wszystkie metody zostały sprawdzone. Nie powiem udało się trochę to oczyścić z syfu ale stanu idealnego nie osiągnąłem. Bardzo gruby włos a i ponad 10 lat wody i chemii to nie widziało.

Niżej przedstawiam zdjęcie aby nie było że nic nie umiem :-) Tapicerka w ciężarówce ...palone papierosy, gotowanie obiadów w kabinie. W ruch Tersus PR 101 jako prespray i RM Karcher. Efekt jest.

 

e15e25ccb901686dmed.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.