Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio taka szlifierkę "Szlifierka pneumatyczna oscylacyjna TECHNIC AT-991"

991-1.jpg

Parametry:

Waga ~ 1,0 kg

Prędkość bez obciążenia - 10,000 rpm

Ciśnienie pracy - 6,3 bar

Wejście 1/4"

Przepływ powietrza 16 SCFM (450l/min)

Tarcza na rzep 150mm

Poziom hałasu : 77 dBa

Skok mimośrodu : 6

Gwint tarczy : 5/16''

 

Pytanie czy nada sie to do lamp, czy za duży ma skok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad, a szlifowałeś już może jakieś lamy tą szlifierką pneumatyczną??

No własnie kupiłem ja do innych celów i dlatego zapytałem w tym temacie czy skok 6mm nie jest za duży jeżeli chodzi i szlifowanie lamp. Bo nie chciałbym ryzykować, a może ktoś przerabiał temat z podobna maszynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam problem z polerowaniem lamp w samochodzie. Otoz byly dosc mocno utlenione wiec poszedl papier scierny 600-1000-2000-2500, po czym polerowanie plastx na bialej gabce 1500 obrotow. Lampa jest klarowna lecz pozostaje problem widocznych z bliska rys, oraz brak dobreg wykonczenia. Stad moje pytanie czy kupic jakas paste polerska i miekka gabka z plastxem na wykonczenie, czy gdzie lezy podloze moje problemu. Jezeli mialbym kupic paste do wyciagniecia tych rys po papierze sciernym to konkretnie jaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z polerowaniem lamp w samochodzie. Otoz byly dosc mocno utlenione wiec poszedl papier scierny 600-1000-2000-2500, po czym polerowanie plastx na bialej gabce 1500 obrotow. Lampa jest klarowna lecz pozostaje problem widocznych z bliska rys, oraz brak dobreg wykonczenia. Stad moje pytanie czy kupic jakas paste polerska i miekka gabka z plastxem na wykonczenie, czy gdzie lezy podloze moje problemu. Jezeli mialbym kupic paste do wyciagniecia tych rys po papierze sciernym to konkretnie jaka ?

 

za duże przeskoki w gradacjach papieru

po 600 daj 800 a potem 1000

po 1000 daj 1200 potem 1500 i dopiero 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu z Was używa szlifierek mimośrodowych?

Od kiedy robota papierkami czasami może zajmować dobre parę godzin (mówie o korekcie przynajmniej 95% :evil: przy gradacji powiedzmy od P1000), zacząłem rozważać za i przeciw używania maszyny (a najpierw jej zakupu oczywiście).

 

Do tych co faktycznie korzystają z maszyny przy szlifowaniu:

Czy można bezproblemowo przeszlifować reflektor tak, aby nie zrobić na nim choćby małych dołków, które wpłynęłyby niekorzystnie na załamywanie się światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dla mnie to na tych zdjeciach nic praktycznie nie widac. Roznica nie jest wieksza niz blad statystyczny.

 

 

Serio, nie widzisz różnicy w połysku całej lampy i przejrzystości poszczególnych elementów ? To jest błąd statystyczny ? Jak ci biedni forumowicze mają tutaj czy w PSB wrzucać cokolwiek jak na starcie wita ich taka, całkowicie nieuzsadniona reakcja :wallbash:

 

 

Krzychu, zjedz Snickersa bo zaczynasz strasznie...... :D:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.