Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

Piotrek, zdjecia sa pod innym katem, inaczej pada swiatlo i ciezko zauwazyc czy zmiana wynika z innego padania swiatla czy polerowania.

 

Na tych nowych swietnie widac roznice.

 

Great job mate!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K#@wa nie wytrzymam :D bierzcie śmigłowiec, land rovera, skota i wjazd razem z płotem chłopakowi na chatę, zobaczyć czy napewno nie dałoby rady jeszcze ze dwóch rysek ściągnąć i dołożyć 1,7% połysku.

 

Evo, Piotrze, Czarnoksiężniku - masz taki magiczny pulpit, panel administracyjny...walnij czarodziejską myszką w niebieski guzik i będzie git a nie batonami chcesz karmić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K#@wa nie wytrzymam :D bierzcie śmigłowiec, land rovera, skota i wjazd razem z płotem chłopakowi na chatę, zobaczyć czy napewno nie dałoby rady jeszcze ze dwóch rysek ściągnąć i dołożyć 1,7% połysku.

 

Evo, Piotrze, Czarnoksiężniku - masz taki magiczny pulpit, panel administracyjny...walnij czarodziejską myszką w niebieski guzik i będzie git a nie batonami chcesz karmić :mrgreen:

 

Oplułem monitor :lol:

 

Masz u mnie browca jak będzie jakiś większy spot :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, Piotrze, Czarnoksiężniku - masz taki magiczny pulpit, panel administracyjny...walnij czarodziejską myszką w niebieski guzik i będzie git a nie batonami chcesz karmić

I średnia hawajska dla wszystkich ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K#@wa nie wytrzymam :D bierzcie śmigłowiec, land rovera, skota i wjazd razem z płotem chłopakowi na chatę, zobaczyć czy napewno nie dałoby rady jeszcze ze dwóch rysek ściągnąć i dołożyć 1,7% połysku.

 

Evo, Piotrze, Czarnoksiężniku - masz taki magiczny pulpit, panel administracyjny...walnij czarodziejską myszką w niebieski guzik i będzie git a nie batonami chcesz karmić :mrgreen:

 

Mistrz! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K#@wa nie wytrzymam :D bierzcie śmigłowiec, land rovera, skota i wjazd razem z płotem chłopakowi na chatę, zobaczyć czy napewno nie dałoby rady jeszcze ze dwóch rysek ściągnąć i dołożyć 1,7% połysku.

 

Evo, Piotrze, Czarnoksiężniku - masz taki magiczny pulpit, panel administracyjny...walnij czarodziejską myszką w niebieski guzik i będzie git a nie batonami chcesz karmić :mrgreen:

 

Oj powiem Ci, ze Ty to się marnujesz poza sejmem... :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie: czym wykończyć mgiełkę po plast-x? Owiewka motocyklowa, bardzo miękkie tworzywo, bardzo szybko pozbyłem się rys i swirli za pomocą plast-x na padzie german. Gołym okiem w świetle dziennym jest nieźle, w sztucznym świetle wyraźna mgiełka i bardzo drobne swirle, da się to wykończyć FF3000 na czarnej stronie germana czy odwrotnie - plast-x + jakiś inny pad? A może w ogóle FF3000 i inny pad? Da się w ogóle plast-xem wypracować idealny finisz czy zawsze trzeba czymś dojechać? Nigdy tym nie pracowałem.

 

Efekt jest taki:

Przed

sam7382.jpg

 

Po

sam7383d.jpg

 

 

Przed

sam7385.jpg

 

Po

sam7386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacGY ostatnio też to przerabiałem i doradzali mi odtłuszczenie IPĄ. ;)

Tak na szybko próbowałem i nie miałem pod ręką IPY więc zastosowałem Finladię Żurawinową i coś tam pomagało. :D

Jak masz IPA to jedź tym a jak nie to bierz Wyborową bo może u mnie ta żurawina pitoliłą efekt. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się to wykończyć FF3000 na czarnej stronie germana czy odwrotnie - plast-x + jakiś inny pad?

Moim zdanie powinno dać radę. Uszkodzić, na pewno nie uszkodzisz - tym bardziej, ;) że działasz ręcznie ;)

nie miałem pod ręką IPY więc zastosowałem Finladię Żurawinową

Ja znam dużo lepsze przeznaczenie tego typu trunków :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale IPA usunie mi tylko ewentualne resztki pasty, w moim przypadku mgiełka jest wynikiem nie idealnie wykończonej powierzchni, w dobrym świetle widać że nie jest idealnie gładko. Plast-Xem ręcznie już nie mogę tego lepiej wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plast-Xem ręcznie już nie mogę tego lepiej wykończyć.

Przejedź IPA lub tym podobne, a następnie spróbuj 3000, 4000 lub czegoś w tym stylu. Oglądnij sobie w relacjach PSB, jak wykańczane są tylne reflektory w samochodach: tymi samymi pastami co lakier... :good:

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja coś wrzucę ;)

 

Wczoraj polerowałem lampy u kolegi w fokusie. Były w tragicznym stanie co będzie widać na zdjęciach. Nie wiem czy on coś w nocy widział przed samochodem :dontknow:

 

dsc7020.jpg

 

dsc7035q.jpg

 

dsc7026o.jpg

 

dsc7038h.jpg

 

Jak widać lampy nie są za ciekawe :thumbdown:

 

A tu już po polerowaniu

 

dsc7058n.jpg

 

dsc7076rc.jpg

 

dsc7094h.jpg

 

dsc7098m.jpg

 

 

Kombinacja papierów jakich użyłem to 800>1000>1200>1500>2000>2500

Później po dwa przejazdy FG500 na wełnie i jeden przejazd FF3000 na niebieskim 3M. Oczywiście przemyte IPA :P Na koniec położyłem RAIN-X.

 

Myślę że coś tam widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś dołączyłem do forumowego grona. Wcześniej czytałem i uczyłem się ale widzę że teoria a praktyka to co innego :). Wziąłem się dziś za wyczyszczenie i polerkę lamp bi xenonowych w Focusie.

I tak: zacząłem od papierów 1000,1500,2000 , później ręcznie użyłem Plast-X, wypolerowałem mikrofibrą .....i d..y nie urwało. Pozostało dużo rysek drobnych , jedynie co zeszło to oksydacja i żółty nalot w rogach lamp. Fakt lampa wygląda lepiej ale daleko jej od tej kilka postów powyżej.

Czy powinienem użyj papieru 800 i polerować maszynowo? Mam na stanie polerkę + baranka ale bałem się go użyć aby czegoś nie spartolić.

Jutro planuję zrobić polerkę lakierniczą całego auta to może się odważę "pociągnąć" też lampy. Czy maszynowo także można Plast-x użyć czy inną pastę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlastiX jest dobry na finish a nie na cutting/polishing.

gradacja dobra, może czegoś powyżej 2000 brakuje, ogólnie im większej gradacji zastosujesz na początku tym więcej zajmie Ci pozbycie się strat po nim.

Po papierze 2000 zielony korek na futrze lub padzie cutting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.