Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kojak :good: Osobiście G3 stosuje na futrze dzięki temu usuwam rysy po papierze niskiej gradacji których nie ścięły kolejne gradacje. Oczywiście ten duet zostawi cyrk na lampach ( według tutejszych standardów) ale następnie S3 na cuttingu poprawi sytuacje, później IP2000 na polishing i tyle. Finiszowe pasty na przednich lampach nie nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W moim aucie na szybce liczników dostałem w spadku po poprzednim właścicielu liczne zarysowania.

Rozebrałem całość i zabrałem się do ręcznego polerowania szybki (PMMA) polecanym PlastX przy pomocy mikrofibry. Po kilkuminutowym polerowaniu miałem problem z usunięciem takiego dziwnego nalotu po paście. Zmyłem go płynem do mycia okien. O ile pozbyłem się rys to całość nie wygląda za dobrze. Cała szybka jest teraz w takich kolistych mikro rysach. Czy da się w jakiś sposób w domowych warunkach przywrócić szybce pierwotny wygląd ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Panowie pomocy.

 

Zdjałem do polerki plastiki z reflektorow przednich w e46 coupe. Kupilem dobre firmowe papierki wodne. od 800 az do 2500. Moczone we wiaderku 15 min, lampa obficie mokra, co chwile plukana. No i po 15 min pracy na 800, za nic w swiecie reflektor nie chce stac sie mleczny :( . Co robie zle ? czy to mozliwe ze ten plastik jest tak cholernie twardy ze 800 nie robi na nim wrazenia ?

Oczywiscie ruchy poziom nastepnie pion, zadne koliste.

 

 

tak to wyglada:

a) pierwszy reflektor po papierku 800

 

qxDtyop.jpg

 

TBazQfP.jpg

 

b) drugi reflektor nie ruszany niczym

 

X9DeEK5.jpg

 

robilem juz reflektory w civicu i nissanie x trailu i zawsze robily sie mleczne i jakos "scinalo" te rysy. Auto rozebrane w garazu a ja w kropce :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iljash Jak robisz to zrób fotorelacje. Też coś takiego chce przerobić.

 

Do rzeczy możliwe że będziesz musiał zejść z gradacją papieru w tych lampach jest powłoka ochronna . Kiedyś z ciekawości sprawdzałem i są dość twarde dlatego tak reagują u Ciebie na papierki.

Jak coś pisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieniek Czyli można spokojnie brać maszynę np. DA i krążek z papierem i wyrównać powierzchnie ?

bo rotacja pewnie za ostra będzie ...

Ręcznie może też wyjść dokładnie lecz jest to czasochłonne z kolei maszyną też trzeba mieć wyczucie. Jakie krążki stosujesz z papierem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 400 dopiero cos zadzialal. Chwilowo mordowalem 400 az mi odpadla reka, chwile przerwy i potem 800. Nie wiem czy "scinaja" mi sie rysy dobrze i czy jak wykoncze pastami nie zostana ryski widoczne, bo wtedy autentycznie sie wkurze i bez maszyny, o ktorej rozmawiacie nie podchodze do nich wiecej bo szkoda mojego zdrowia :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iljash Jeśli chcesz przy tych lampach mieć dobre efekty to wraz z rosnącą w górę gradacją papieru trzeba zwiększyć dokładność... wiadomo że od 1000 w górę każdym trzeba robić coraz dłużej przy 2000 i powyżej w razie potrzeby sięgaj po nowy papierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiałem się za lekkie odnowienie lamp w aucie i w sumie jest ok ale pod pewnym kątem patrzenia widać takie rysy

Zdj_cie15561.jpg

 

Zacząłem od umycia, potem papier 1500, 2000, 2500 aż do zmatowienia no i polerka maszynowo, twardy pad + ultimate compound. Jeśli ktoś wie co robię źle to bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały Ci rysy po papierach. Musisz robić metodą na krzyż, nie wszystkimi papierami w tym samym kierunku. Lepiej też najpierw przed gąbką, przejechać reflektor futrem z mocniejszą pastą typu menzerna FG400 i później dopiero pad gąbkowy. UC nie jest najmocniejszą pastą i średnio do tego się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.