Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Potrzebuję wypolerować szybkę licznika. SJacke pisał tutaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 6880#56880 o polerowaniu maszynowym przy pomocy PlastX i Ultrafine, bo CornelOne nie dał sobie rady przy pomocy mleczka Sonax'a. jacekw1 próbował (http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=63900&sid=b269f1122641b7556edef20fb84fad82#63900) przy pomocy PB Professional Polish, ale nic dobrego z tego nie wyszło.

 

Pacjent:

jb0dlpuBLKAMYZ.JPG

j9Fb6Gyi2Eg2L.JPG

j65445tPUS68W.JPG

jhxwm9Lp9AbmP.JPG

jjCGilCTQtl1n.JPG

jT2ds4871auOP.JPG

jVDXrxmubdeoJ.JPG

jjVy8FmeP8Z0H.JPG

 

Nie mam w tym doświadczenia, myślałem o zmatowieniu największych rys (zdjęcie 2, 3, 4, 5, 6 - podłużna rysa, 7 - podłużna) przy pomocy papieru ściernego o gradacji P3000 i późniejszym ręcznym wypolerowaniu całości pastą Menzerna Super Finish SF4000 żółtą gąbką Flexipads 80mm (kombinacja właśnie taka, bo takie rzeczy posiadam). Wydaje mi się, że gąbka 80mm jest za duża żeby to maszynowo robić, a mniejszej nie posiadam. Myślicie, że coś z tego będzie, czy lepiej jakoś inaczej się do tego zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potestowałem na płycie CD i stwierdziłem, że ręcznie nie ma szans tego dobrze zrobić.

Zabrałem się więc za pracę przy pomocy polerki DAS-6 Pro. Na początku zmatowiłem delikatnie największe rysy papierem o gradacji P3000. Następnie zrobiłem po trzy przejazdy z wykorzystaniem pasty FG500 i IP2000, na koniec dwa przejazdy z wykorzystaniem pasty SF4000.

Wszystkie przejazdy robione na najmniejszych obrotach z minimalnym dociskiem (tyle co ciężar polerki) z wykorzystaniem żółtego pada flexipads. Ze względu na mały docisk nie było problemu z nagrzewaniem się plastiku.

Największych rys nie udało się usunąć w 100%, ale nie rzucają się już w oczy. Gdybym wykorzystał papiery P2000 -> P2500 -> P3000 pewnie udało by się je całkowicie zlikwidować.

Z uzyskanych efektów jestem zadowolony choć początkowo wyglądało to lepiej niż na załączonych zdjęciach. Trochę rys powstało, bo zastanawiałem się czym można by zabezpieczyć tę szybkę, nic mądrego nie przyszło mi do głowy więc stwierdziłem, że zastosuje 4nano Premium Vision i po nałożeniu środka powstała mgiełka której za cholerę nie mogłem spolerować, dopiero płyn do czyszczenia szyb i niezłe tarcie mikrofibrą spowodowało zniknięcie mgiełki, ale chyba przysporzyło kilka rys.

ifijUgRpwxqHd.jpg

iyluDGKHDnxrb.jpg

ifzBAbDRurk7f.jpg

ibxVoRTHCfQmaK.jpg

iZF6cxszzJt03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno sie spotkalem z czyms takim, powloka niby obiecujaca, ma chronic i zabezpieczac ponad to trwale laczy sie z plastikiem. Ma ktos jakiekolwiek doswiadczenie z tym produktem? Nawet na zagranicznych forach trudno cokolwiek znalezc a sam specyfik do najtanszych nie nalezy zeby od tak sobie zamowic do testow ;)

http://www.youtube.com/watch?v=od0u0_VAKBs

 

i strona producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uda się spolerować rysy z zegarów za pomocą takiego zestawu?

 

-PB SSR2 (Czy 1 byłaby lepsza jak do plastiku?)

-Polishing pad + wkrętarka

No i na koniec poprzecierać porządnie mikrofibrą oczywiście.

 

Jeszcze jedno głupie pytanie, bo w polerce niestety jestem jeszcze zielony,

czy mając taki talerz do którego przyczepia się papier ścierny, polishing

pad też się do tego przyczepi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uda się spolerować rysy z zegarów za pomocą takiego zestawu?

 

-PB SSR2 (Czy 1 byłaby lepsza jak do plastiku?)

-Polishing pad + wkrętarka

No i na koniec poprzecierać porządnie mikrofibrą oczywiście.

Moim zdaniem wketarka daje rade tylko na YT

Jeszcze jedno głupie pytanie, bo w polerce niestety jestem jeszcze zielony,

czy mając taki talerz do którego przyczepia się papier ścierny, polishing

pad też się do tego przyczepi?

:thumbdown:

Na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Przy małych powierzchniach wkrętarka albo wiertarka z płynną i dobrze działającą regulacją obrotów i spokojnym palcem na tej regulacji obrotów robi robotę. Polerowałem u Siebie wiertarką elementy drewniane w aucie bo polerką nie było jak podejść i efekt taki jak powinien być. Przy większy elementach nie ma sensu brać się za polerkę wiertarką/wkrętarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozumiem, a zakładając że mam delikatnie porysowane klosze, czy znalazłby się jakiś środek do wypełnienia tych małych rysek coś a la taki "Paint Cleaner" do plastiku?? bo nie są ąż tak zniszczone żeby polerować papierem ściernym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paint Cleaner

 

Cleaner-y to nie wypełniacze.

Ja osobiście nie znam środka który wypełnia ryski na reflektorach z poliwęglanu.

Spróbyh Duragloss Plastic Polish powinieneś być zadowolony z efektu przy małym nakładzie pracy. W innym przypadku zostaje matowanie papierkiem, pasty finiszowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie, otóż chciałem się Was poradzić w temacie polerowania reflektorów. Zabrałem się do polerowania lampy w moim aucie, gdyż poprzedni właściciel zaniedbał ją. Oto co zrobiłem:

Przeleciałem papierem od 800 do 2500, następnie ręcznie przeleciałem z pastą cos a'la TEMPO. Niestety nie dało rezultatu, więc zakupiłem PB SSR2 i SSR1 oraz dwa pady ABW - Pomarańczowy i czarny. Po mojej polerca lampa owszem, wygląda lepiej niż wyglądała, ale jednak to nie jest pełny błysk. Jest jeszcze jakby troszkę "zachmurzona". Doradźcie, jakich past/padów użyć, żeby wyprowadzić ją. Z góry dzięki. Oto fotki dosyć marne:

 

 

DSC05659.JPG

DSC05660.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

deos, wrzucasz papiery do wiadra z czystą wodą , jak poleżą kilka minut to szlifujesz. Podczas szlifowania co jakiś czas polewam wodą element. P500-P800 ? Konieczne jest użycie aż tak agresywnych ziarnistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, proszę o podpowiedź w sprawie usunięcia rys z lamp. Poniżej fotki rys, da się je jakoś usunąć? Jak tak to czym mogę próbować?

 

1004495d.th.jpg

 

1004486d.th.jpg

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 15 Marzec 2012, 19:20 ]

15 stron tematu i nie znalazłeś odpowiedzi? A może wcale nie czytałeś?

 

[ Dodano: 15 Marzec 2012, 19:24 ]

Czytałem ale nie wszystkie, nie wiem jaki tu jest plastik czy poliwęglan czy jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostana... cierpliwosc i male przeskoki w gradacji i sie wyprowadzi bezproblemowo
tylko ile czasu wtedy zejdzie :mrgreen: 4 godziny na lampę :P

Chcesz szybko czy dobrze? :evil:

 

Koledzy, proszę o podpowiedź w sprawie usunięcia rys z lamp. Poniżej fotki rys, da się je jakoś usunąć? Jak tak to czym mogę próbować?

 

Obrazek

 

Obrazek

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 15 Marzec 2012, 19:20 ]

15 stron tematu i nie znalazłeś odpowiedzi? A może wcale nie czytałeś?

 

[ Dodano: 15 Marzec 2012, 19:24 ]

Czytałem ale nie wszystkie, nie wiem jaki tu jest plastik czy poliwęglan czy jakiś inny?

Po co brać się za coś o czym nie ma się pojęcia?

 

a teraz mniej dosadnie:

Poliwęglan też jest tworzywem sztucznym, poza tym na lampach jest oznaczenie:

Housing: PP, PS itp w zależności od użytego do produkcji tworzywa

Lens: analogocznie jak wyżej

Potrzebne narzędzia:

 

Maszyna zwana polerką

Gabka 75mm(twarda miękka średnia) z adapterem

Pasty różnych gradacji, PlastX na koniec też może być jak masz

Papiery wodne różnych gradacji

Taśma papierowa do oklejenia elementów wokół lampy (zdecydowanie latwiej pracuje sie na aucie niż z wyciągnietą lampą)

Browar, fajki, wódka, kawa, koks, dziwki... (niepotrzebne skreślić)

Chęci

 

Papieremi wodnymi matujesz, gabkami z pasta polerujesz, plast X też możesz dla przejrzystości, woskiem zabezpieczasz, browara spijasz cieszysz się odnowioną lampą ;)

 

Jak o czymś zapomniałem niech koledzy napiszą...

Jest jeszcze opcja - daj komuś bardziej doświadczonemu do zrobienia, zrobi fachowo i będzie miał ciut pieniędzy na rozwój hobby ;)

 

Poniżej masz licznik z mojego starego golfa w 50/50 - też tworzywo, ba nawet przezroczyste jak w lampach :evil:

licznik.jpg.e7a18808de044302d5da5781c8c490ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.