Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas polerowania lamp plastikowych napotkałem na problem... Otóż, chciałem trochę odświeżyć klosze, a co się okazało, porobiłem chyba jeszcze wiecej rys, które teraz nie chcą zejść :/

 

Zacząłem od papieru 800 --->1000---->1500

do polerowania uzylem Kestrel'a DAS-6 z białym pomarańczowym i żółtym padem, stopniowo schodząc z UC do menzerny SF4000..

 

Mogli byścię podpowiedzieć co ew. robię źle ?

 

Nie chcą zejśc głębsze rysy, a i te drobne dają nieciekawy efekt, mało przejrzystego klosza... Powinienem dłużej popracować papierem o mniejszym gradiencie ? jeśli chodzi o polerke, to wydaje mi się, że pracowałem wystarczająco długo, mieszając pasty i zmieniając pady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

fazy, DAS'em po 1500 może być problem, zapodaj teraz papier o gradacji 2000 i później 2500 a nastepnie w/w kombinacje past i efekt będzie lepszy. UC ogólnie samo w sobie nie jest zbyt mocno ścierne dlatego Ci nie wyprowadziło ładnie tych kloszy. Jeszcze lepiej będzie jak po papierze użyjesz coś w stylu FG 500, póżniej jakieś 2500 i na końcu 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Planuje zabrać się za polerkę kolszy w lampach przednich w mojej mamy Punto II. Są całe zmatowiałe.

 

Jako, że będę to robił po raz pierwszy to planuję zrobić tak:

 

1. Papier wodny (ręcznie): 800->1000->1500->2000->2500

 

2. Następnie Plast-X nakładany czarną gąbką ABW (umiesczona na wiertarce - jak się da)

 

Dodam, że klosze dość mocno zmatowione (niestety przez najbliższe 1,5 tyg nie będę mógł wrzucić fotek).

 

Czy mój zamierzony tok działania wydaje się sensowny? Czy coś warto jeszcze dodać/odjąć? Może coś innego w zamian za Plast-X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyziu

moj post z tego tematu:

 

Papiery scierne (recznie) 800/1000/1500/2000/2500

a potem na maszynie 3m fast cut+ i wykonczenowka megsa 205

 

lampy1u.th.jpg

 

lampy2.th.jpg

 

Myślę że recznie plast X wyciagniesz juz jakos po papierze 2500 ale lepiej by bylo jeszcze 3000 uzyc i dopiero plasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja mam problem innego rodzaju:

 

Mam fabrycznie przyciemniane lampy do Passata B3 tzw. "Tresery".

 

Czy podczas polerki nie zedrę tego przyciemnienia?

Jak to wogóle jest przyciemniane?

 

Bo jest to swego rodzaju rarytas trzymający cały czas cenę na rynku wtórnym i nie chciałbym go zniszczyć ;)

 

Tak wyglądają:

http://www.allegromat.pl/aukcja114800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, mam pytanie czy da radę zlikwidować rysy i wypolerować taki reflektor motocyklowy, polerowałem już podobny, z poprzedniego modelu, więc raczej na pewno z tego samego tworzywa , choć miał mniejsze uszkodzenia i dobrze się go polerowało,

2602315785

 

 

 

i mam jeszcze drugie pytanie, polerowałem owiewkę motocyklową z ciemnego szkła, żeby zlikwidować rysy, niestety nie chce się ona wypolerować, cały czas jest matowa, zastanawiałem się może, żeby umalować ja lakierem bezbarwnym, miał ktoś może z czymś takim doświadczenie, jak trzeba to wrzucę foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie, co do lampy to po prostu mogę ją mieć za jakieś 30-40% ceny lampy w dobrym stanie, i chcę zasięgnąć opinii jaka jest szansa doprowadzenia jej do luks stanu

a co do ciemnej owiewki, robiłem ją manzerną 3000, średnim i miękkim padem i nic, wydaje mi się ze porostu ta szybka miała jakąś warstwę błyszczącą a ja papierem ją zdarłem, dlatego się zastanawiam się nad tym lakierem bezbarwnym

 

maya a gdzie takie lampy można kupić, na allegro nie widzę żadnej, ebay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie bd odnawiał lampy w astrze H.

Na początek :Papier wodny ręcznie: 800-1000-1500-2000-2500

I na końcu jaki produkt bd najlepszy UC megsa czy PLAST-X.

z góry dzieki za info;)

Ja leciałem po papierach fg500-UC-plastx-Headlight protectant.

No i warto wyposażyć się w 3000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.