Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie. Nic z tych rzeczy. Wiem o czym mówisz ale to nie to.

Normalne rysy, dużo małych rysek, może to po papierach, ale szlifowałem dokładnie każdą gradacją.

 

 

Trudno wypowiedzieć się z całą pewnością bez naocznego sprawdzenia tego elementu, ale nie bój się gradacji papierów.

 

Pracuj krzyżowo (jeśli 400 pracowałeś ruchami "w pionie", następną gradacją, czyli np 600 pracuj "w poziomie", do momentu aż znikną pionowe ryski - wszystkie).

 

Używaj papierów po kolei, wielu gradacji, nie przeskakuj po kilka (np 1000 ->2000 )

 

Plastiki nie raz zaczyna się od 60tki, ale raczej nie dotyczy to owiewki motocyklowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...

Panowie, a czy poradzicie coś na schodzący w trzech miejscach klar z lampy w Toyocie Auris? Dziś to zauważyłam, nie wiem czy to skutek jakiegoś uderzenia czy mrozów, które dopiero co ustąpiły. Załączam fotkę i z góry dziękuję za rady.

out.php?i=715168_20140205-153928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patkrz, jesteś pewna, że to klar? Mi to raczej wygląda na jakieś wżery, zmatowienia bądź jakieś głębsze rysy, jedną lampę w tamtym roku robiłem koledze i wszystko dało się ogarnąć. Zależy od chęci i cierpliwości, papier wodny i heja banana.

 

Moja opinia ma się oczywiście do reflektorów z tworzy sztucznych, jeśli lampa w auris jest szklana to nic z tym już nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam nadzieję, że trafiłem na odpowiedni temat :roll:

 

Chcę poprawić wygląd kloszy lamp. Są drobne ryski i zmatowienia. Znajomy pożyczył mi pastę Renulite Headlight Restoration Creme. Co o niej sądzicie? Dam radę ręcznie poprawić wygląd moich kloszy tą pastą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto relacja z pierwszej w moim życiu regeneracji reflektorów plastikowych.

 

Pacjent: Golf V.

 

Lampy potraktowane były wcześniej podobno papierem 2000 i jakąś pastą ale bez skutku.

Praca na pełnym lajcie (i kacu) zajeła mi około 3h.

 

Użyte materiały:

 

- spryskiwacz z wodą

- wiaderko z wodą

- gąbka do szlifowania

- papiery wodne 1000/1500/2000/2500

- pady ABW 80mm biały, pomarańczowy i czarny

- pasty FG500, IP2000 i SF4000

- rotacja

- butelka Muszynianki...

 

Zabezpieczenie: Meg's ULW

 

 

Oto jak przebiegały prace:

 

Gad2OAEwZ3aRGAHBC18H7SziZlEd-9LXv33sufXmNTg=w800-h533-no

IMG_9128-2.jpg

IMG_9129-3.jpg

IMG_9130-4.jpg

IMG_9131-5.jpg

IMG_9132-6.jpg

IMG_9133-7.jpg

IMG_9134-8.jpg

 

W trakcie papierkowej roboty:

 

IMG_9136-10.jpg

IMG_9137-11.jpg

 

Pastujemy:

 

IMG_9139-13.jpg

 

1 lampa prawie gotowa.

 

IMG_9140-14.jpg

IMG_9143-17.jpg

IMG_9144-18.jpg

 

Porównianko:

 

IMG_9145-19.jpg

 

Drony na zwiadach.

 

IMG_9147-20.jpg

 

Zakończenie pracy z rotacją:

 

IMG_9148-21.jpg

IMG_9149-22.jpg

IMG_9150-23.jpg

IMG_9151-24.jpg

 

Zabezpieczenie:

 

IMG_9152-25.jpg

IMG_9153-26.jpg

IMG_9154-27.jpg

IMG_9155-28.jpg

IMG_9156-29.jpg

 

 

Wiem, że mogłem się nieco bardziej przyłożyć do ścierania ale efekt i tak wszystkich (w tym mnie) zaskoczył nad wyraz dobrze ;) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżefix, ruchy góra dół / prawo lewo (kolistymi :? )

 

Natomiast rotacja była puszczona na drugim biegu tj wg mojej ok 900 obr/min przy lekkim nacisku na dwóch pierwszych pastach, finiszem tylko można powiedzieć muskałem lampę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na forach już tak jest że im więcej się czyta tym większy whiskas z mózgu to czytanie robi. :-]

 

Ktoś pisał, że po polerce reflektorów można nałożyć UV blocker...pytanie gdzie go kupić? Na allegro są ale jakieś pod solarium w buteleczkach z aplikatorem pędzelkowym jak lakier do paznokci. A to chyba nie o to chodzi? :o

 

Jeśli wosk to jakiś konkretny?

 

Czy może olać temat licząc, że nie zmatowieją zbyt prędko?

 

Pacjent: Astra H 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam dziś podziałałem :) papierki 1500-2000-2500-3000 (lampy baardzo ładnie się poddawały na 1500, pierwsze "szurnięcie" i leciało "mleko"). Na to menzerna 400 na futrze scholla i menz 2500 na żółtym urbanie. Wymyte i na to CanCoat :)

Tak zastałem, foto po umyciu:

b9Wb3uK.jpg

 

5JUiSQo.jpg

 

A tak wyszło :) :

GEjTS0L.jpg

 

09tdRDT.jpg

 

2M9qh6x.jpg

Lampy ufajdane od środka i z tym niewiele da się zdziałać bez rozklejania, ale ogólnie uważam że wyszło spoko :)

Aha - od dziś pierwszy krok maszyną zawsze będę robił futrem. Nie zostawia aż takiego gnoju a lampa praktycznie się nie grzeje, czego nie można powiedzieć przy stosowaniu np. białej flexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Aha - od dziś pierwszy krok maszyną zawsze będę robił futrem. Nie zostawia aż takiego gnoju a lampa praktycznie się nie grzeje, czego nie można powiedzieć przy stosowaniu np. białej flexi.
dokladnie, jak kiedys spalilem lampe na bialym flexi ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Mam do zrobienia reflektory astry 2 - przebieg 250 tyś :thumbdown: i trzeba je zrobić na sprzedaż. Mam w arsenale papierki od 1200 do 2500 i pasty G3, scholl s17 , AutoGlym UDS pady żółty lub pomarańcz flexy. Pytanie czy G3 nie będzie za ostre, a czy po nim wystarczy na finisz s17 lub uds???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.