Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

A jak do polerowania świateł sprawdziłaby się magiczna gąbka? Z tego, co czytałem ma ona właściwości lekkościerne.

Może nawet nie tyle do polerowania żółtych, bo do tego na pewno będzie za słaba ale do zwykłego odświeżenia bardzo lekkiego i dopiero pojawiającego się matu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 8 miesięcy temu...

Cześć, zamierzam się zabrać za lekkie odświeżenie plastików w moim motocyklu. Motocykl to Aprilia SX 125, więc plastików niedużo, lecz 8 lat zrobiło eksploatacji pojazdu w najróżniejszych warunkach zrobiło swoje. Nie posiadam żadnej maszyny polerskiej, co najwyżej na wiertarkę mogę założyć pad, lub mogę pokombinowac małą szlifierką bmt 4004 bo posiadam do niej zestaw jakiś padów gąbkowych. Wydaje mi się, że są to plastiki w kolorze, a nie lakierowane elementy. Jak zrobic to najbezpieczniej bez kosmicznych nakładów finansowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że powinieneś sprobować na początek ręcznie: mokry papier ścierny róznej gradacji + pasta polerska. Jeżeli bedziesz chcial to zrobić wiertarką, radze zachowac ostrożność z obrotami, żebys nie spalił sobie kloszy. Szlifierke odradzam całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym odświeżyć reflektory i lamy tylne w MB w211. W grę wchodzi tylko praca ręczna ponieważ były robione przez poprzedniego właściciela. Posiadam Tricolour'a, zamierzam kupić PlastX. Po pierwsze czym je zabezpieczyć po skończonej pracy, Headlight Protectant'em czy Zymolem Detail? Po drugie co ile średnio zabezpieczać reflektory i lampy tylne? Po trzecie czy IPA nie zrobi na reflektorach rys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Ipa ma wlasciwości ścierne, że może zarysować powiechrznie? :D

Reflektory możesz zabezpieczyć wymienionymi przez siebie środkami, obojętne którym, możesz nawet posmarowac je colli'm 476, ja sobie je woskuje razem z woskowaniem calego auta, tak na zasadzie "przy okazji". Tricolorem to tego dobrze nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

zabrałem się za polerowanie lamp w saabie 9-3. Lampa dość mocno zajechana, większość dało się wyciągnąć schematem ->800>1500>2000> fareclag3/tempo

 

Aktualnie nie posiadam bardziej ambitnych past i ćwicze tym co mam, dodatkowo to moje pierwsze starcie z rotacją. W jednym miejscu chciałem przejechać rantem gąbki( miejsce bliska grila, trudno dostępne) skończyło się małym przypaleniem...

 

No ale ogólnie wyszło tak :

przed

 

313j7ti.jpg

po

24f9ron.jpg

 

 

Niby jakoś jest ale... całość jest jakby "za mgłą" czego może to być przyczyna? Jutro wyciągnę lampe z auta, przejadę jeszcze raz 500-800-1500-2000 ale na jakiejś wiertarce bo ręcznie mało dokładnie i czasochłonne. mam nadzieję że się coś poprawi :(

 

Polecicie jakieś pasty dostępne w róznego rodzaju stacjach/castoramach itp? Chciał bym to zrobić teraz a jak zamówię z neta to znowu pare dni zwłoki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze taki ladny temat o polerowaniu lamp k tak ciezko wyszukac;-))

 

800-1000-1200-1500-2000-2500-3000 i nie bedzie mgly. Za duzy przeskok w gradacji j ostatnia niewyprowadzalna dla pasty ktora masz i teraz masz mgle:-) Poszukaj tematu prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Zgadza się tematy są conajmniej dwa ale uwierz że brniecie dla kogoś zaczynającego przez 50 stron topicu w terminologii która mówi mi zupełnie nic jest dość skomplikowane dlatego poddałem się i zapytałem :).

 

Mimo wszystko nie wszczynajmy jakiejś gównoburzy bo nie jest to moim zamiarem, dziękuje za podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Ipa ma wlasciwości ścierne, że może zarysować powiechrznie? :D

Reflektory możesz zabezpieczyć wymienionymi przez siebie środkami, obojętne którym, możesz nawet posmarowac je colli'm 476, ja sobie je woskuje razem z woskowaniem calego auta, tak na zasadzie "przy okazji". Tricolorem to tego dobrze nie zrobisz.

 

Źle rozcieńczona IPA będzie za ostra i mogą przez to powstać hologramy, sprawdzone i bardziej doświadczeni koledzy również to potwierdzą. Miałem okazję wypróbować Angelwax Stripped Ease to od momentu wypróbowania zawsze odtłuszczam, czy to klosze, czy to karoserię tylko tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodny A jak jest w przypadku zmywacza silikonowego? Ja nim odtłuszczam powierzchnie i dotąd nie zauważyłem nowo powstałych hologramów, ale może to przez twardy lakier na moim VW, jak w przypadku innych marek, może masz doświadczenie z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodny A jak jest w przypadku zmywacza silikonowego? Ja nim odtłuszczam powierzchnie i dotąd nie zauważyłem nowo powstałych hologramów, ale może to przez twardy lakier na moim VW, jak w przypadku innych marek, może masz doświadczenie z tym ?

 

Zmywacz jest wporzo ;)

Ale odkąd finiszuję Anihologramem od Koch Chemie, który nie ma wypełniaczy, używam mega wydajnego Angelwax Stripped Ease.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zmieniłem farecele na zestaw menzenry 400 2500 3500. Zamiast gąbek nakręcanych na maszyne zakupiłem talerz flexipad ultra oraz pady monster shine oraz futro flexipads. Lampy przepapierkowałem 800-1000-1500-2000-2500 następnie futro na cięcie i kolejne etapy na koniec FK HI Temp. Wyszło o niebo lepiej a sama praca na tym zestawie dużo przyjemniejsza

 

spvin8.jpg

3589wdd.jpg

16j3eb4.jpg

 

Dziękuje za wcześniejsze podpowiedzi, był bardzo pomocne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dwa pytania:

1. czy oryginalne reflektory mogą matowieć z czasem? Czy tylko zamienniki dotyka ten problem?

 

2. Czy to zmatowienie/zamglenie na zdjęciu jest do "odrestaurowania"? Pytam bo to reflektory z doświetlaniem zakrętów - nowe są bardzo drogie. A myślę nad zakupem auta, więc nowe reflektory byłyby sporym kosztem. Oba reflektory z góry są przymglone(boki czyste). Nie wiem natomiast czy to matowienie jest od wewnątrz, czy od zewnątrz...

 

dosprawdzenia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dwa pytania:

1. czy oryginalne reflektory mogą matowieć z czasem? Czy tylko zamienniki dotyka ten problem?

 

2. Czy to zmatowienie/zamglenie na zdjęciu jest do "odrestaurowania"? Pytam bo to reflektory z doświetlaniem zakrętów - nowe są bardzo drogie. A myślę nad zakupem auta, więc nowe reflektory byłyby sporym kosztem. Oba reflektory z góry są przymglone(boki czyste). Nie wiem natomiast czy to matowienie jest od wewnątrz, czy od zewnątrz...

Z tej odległości nie wygląda to źle, myślę że bez problemu da się to ogarnąć

Każdą lampe plastikową to dopadam, niezależnie czy OEM czy zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecasz zamiast Tricolour'a? I co wybrać jednak Zymola czy Headlight Protectant na zabezpieczenie? Zależy mi na trwałości środka, który będzie leżał na reflektorach i lampach no i żeby sobie "trochę" poleżał.

Ja osobiscie wybieram megsa a jak masz troche wiecej gotowki zabezpiecz je jakas powloka w cenie zymola masz nanolex trim troche wiecej jest carpro dlux albo gyeon trim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to, co piszecie/wklejacie wygląda optymistycznie :) Kto ma czas niech zerknie jeszcze na foty tych lamp z bliska - pytam bo nowe kosztują tysiac jedna (z funkcją doswietlania zakrętów), więc nie chciałbym kupić auta z lampami, których nie da się odnowić

 

https://zapodaj.net/e5d5c3204401a.jpg.html

https://zapodaj.net/5f9ad3d2278b4.jpg.html

https://zapodaj.net/8627ccbff7e2b.jpg.html

https://zapodaj.net/072b48e75f294.jpg.html

https://zapodaj.net/aa6b57abc626c.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.