Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez przesady z tymi 4 godzinami na lampę. Nieszczególnie pospiesznym tempem w godzinkę ogarnie się jedną (papierki 1500, 2000 i 2500, plus trzy etapy polerki pastami).
zależy jaka lampa w VW w 3 godziny bym się wyrobił w lampie z renault 6 godzin to było mało :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no jak ja robie to zawsze tak samo czyli: papier 1200,2000 furo i FC+ następnie zielony pad 3M i FC+ ... godz. jeden reflektor ...

ja tak samo tyle że 1000 1500 2000 2500 3000 FC+ zielony korek gąbka zielona 3M potem żółty korek a i tak zawsze znajdę coś pod halogenem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym egzemplarzu musiałem zejsc do gradacji 240 na sucho, pozniej 320 na sucho potem 400 na mokro 600 na mokro i 800 na mokroi na tym musiałem zakończyć bo drobniejszych niestety nie miałem.. Pozniej Menzerna micro polish na żóltym ryflowanym Urbanowskim padzie

Niestety konieczne jest tarcie papierami drobniejszej gradacji bo widac rysy po papierze.

Pozniej wrzucilem jeszcze PLASTX i wypracowalem pomaranczowym karbowanym urbanem.

Efekt jak na foto powyzej.

Tak jak napisalem było to dla rozstresowania i z czystej ciekawości czy coś z tych lamp jeszcze bedzie. Użyłem materiałów jakie miałem akurat pod ręką. Bardziej chodziło o przebywanie w miHoo garage :lol:

Z racji tego, że lampy są do odratowania pokaże je po odratowaniu ;) w jakims tam czasie jak mnie najdzie na nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj polerowałem lampy Deawoo Matiz

 

Użyłem papier wodny 500,100,1500,2000,2500,krążek z filcem,wiertarka z reg obrotów,UC

Zdjęcia słabe bo kom,ale efekt osiągniety.

Czas 45min/lampa

 

2da3ccc86d643e41.jpg

2c806bc179d47aab.jpg

2e7447fd44726718.jpg

54a823aa93ededc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogladales je pod swiatlo ?? Ladnie zeszly ryski ? . Czym je zabezpieczyles ew. zabezpieczysz ?

Czy twardy wosk wystarczy ? Jesli tak to na jak dlugo , jak czesto powtarzac zabieg woskowania lamp ? Czy raz w miesiacu bedzie ok ?

 

Czekam na wszelkie sugestie , poniewaz samo polerowanie to jedno ale jak zrobic zeby efekt utrzymywal sie dlugotrwale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
[ Dodano: 15 Maj 2012, 21:18 ]
podkład do malowania plastików i lakier bezbarwny,poczytaj była juz mowa o tym jak zabezpieczyć lampe po polerowaniu.

 

To robi już ktoś bezbarwny podkład?? stricte do motoryzacji? :o

Pewnie chodziło o promotor przyczepności do tworzyw sztucznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.