Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, psemo said:

Interior dressingi mają to do siebie, że siadają różnie na różnych plastikach. Dlatego też nikt nie udzieli Tobie w tym przypadku konkretnej odpowiedzi,

No własnie dobrze o tym wiem, ale żeby w 1 aucie w jednym miejcu na desce była powiedzmy satyna, a w 2 świeciło sie jak psu jajca (i to jeszcze elementy prawie obok siebie) to już dla mnie jest lekka przesada i szukam czegoś co sie zachowuje bardziej przewidywalnie (bo podobno natural look ma z tym straszny problem jak czytałem rózne opinie)

 

13 minutes ago, Strus said:

Klientom wrzucam Detail PL albo CarLab bo się nie świecą tak jak NL na większości plastików. CarLab fajnie przyciemnia, w stopniu zbliżonym do NL, ale nie ma szału z trwałością. Detail jest mniej przyciemniający ale jakby trwalszy.

Hm, obczaje temat, tylko nie wiem czemu kojarzy mi sie ze detail pl prawie nic nie zostawiał jako dressing (chyba ze mi sie z qd'kiem powaliło, albo z całkowicie innym producentem)

 

4 minutes ago, Streat said:

Hondy maja z reguły twardy świecący plastik i tutaj co byś nie położył bedzie się świecić. Osobiscie u siebie lubie FW Gentelman, GS Interior dressing czy Matt Max( z tym że Matt Max chyba wycofany póki co jest) tutaj nie ma rady jeśli chodzi o świecenie bo niestety matu nie uzyskamy z tych plastików bo one nawet jak sa czyste to sie świeca 😛 

O matt maxie slyszalem wlasnie, ale widzialem ze jakies problemy z jakościa mieli (grudki czy inne dziadostwa sie w nim robiły) ale o GS'sie to nawet zapomnialem, musze ogarnać. A co do plastików to NL'a wziałem własnie że widziałem jaki dał look po położeniu na plastikach w ufo, ale nie wiem czy ja dostałem jakaś wybrakowana butelke, czy tamta jakas zboostowana była ale nie udalo mi sie tego efektu powtorzyć na tym samym aucie, no a w accordzie jest problem z tym ze niektore elementy wygaldaja git, a niektóre jakby ktoś na nich frytki smażył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Skav napisał:

kojarzy mi sie ze detail pl prawie nic nie zostawiał jako dressing

Bo tu też wchodzi kwestia rodzaju plastiku. U mnie w Volvo była lipa. W Mondeo elegancko. Z kolei @DZIADZIA pokazywał, że u niego na tych samych plastikach w Volvo Detail przyciemniał. Także wychodzi na to, że to mocno kapryśny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to chwili namysłu i zrobienia researchu chyba zaryzykuje i kupie dwusetki GS'a interior dressinga (ogolnie widze że cieżko na temat tego produktu coś znaleść na forum, najwiecej jest o nim chyba na psb @Streat v: - Są niby testy jakiegos GS'a black panther, ale nie mam pojecia czy tylko znawe zmienili, czy grzebali coś w składzie, najwyżej sie jakiś test strzeli na forum)  i FW gentelmana, jak gentelman nie da zadnego efektu u mnie, to mam jedno auto gdzie przydałby sie taki lekki dressign a co bedzie z gs to sie zobaczy - chyba ze ktoś mnie uprzedzi ze są bardzo podobne i szkoda kasy. Ew myśle jeszcze nad wywaleniem GS/FW i wzięcia w zamian ADBL'a interior WOW, tylko szkoda że najmniejsza butla ma 0.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kłaniam się nisko zacnym detailerom.  Przeczytałem całość. Od dechy do dechy.  

Wiem tylko że nic nie wiem 🤣.

Doradźcie co na vagowskie plastiki z 2007 r . Mam Roomstera z jedynie słusznym silnikiem 😉.

Co wam fajnie siada. 

Mam adbl interior wow i jakoś blade te plastiki.  Czyste są bo co jakiś czas czyszczę interiorem.

Mam też dresing od good stuff. Nie jest zły no ale czegoś mi brakuje. 

Albo to ze mną jest coś nie tak. 

Czego oczekuje?

Czarne ma być czarne naturalnie.  Odcienie szarości mają być odcieniami szarości. Po prostu nie satyna i nie mat,ani tym bardziej świecące ja.ca psa.

Szukam takiego czegoś. 

Za dużo wymagam? Czy iść do lekarza ,żeby dawki leków zwiększył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rrthc napisał:

Czarne ma być czarne naturalnie.  Odcienie szarości mają być odcieniami szarości.

Ostatnio mogłem w końcu sprawdzić dressing ODK Cabin, właśnie na vagowskich wnętrzach. Moim zdaniem jest bardzo neutralny, jeśli chodzi o zmianę odcieni tworzyw - nie zmienia odcienia w ogóle, a jeśli - to w sposób minimalny. Do tego świetny zapach - chociaż po dłuższym czasie stał się trochę męczący, gdyż jest intensywny. Jedyny minus - na gładkich tworzywach pozostawia lekkie mazy, które trzeba docierać osobną MF.

36 minut temu, rrthc napisał:

Po prostu nie satyna i nie mat,ani tym bardziej świecące ja.ca psa.

Tego nie rozumiem. Nie połysk, nie satyna, nie mat... Więc czego oczekujesz ? Innych opcji praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rrthc napisał:

Chciałbym żeby plastiki wyglądały jak najbardziej naturalnie. 

Naturalny/fabryczny wygląd tworzyw wewnątrz samochodu to najczęściej mat, lub satyna - zależnie od rodzaju tworzywa i jego faktury.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eidos71 napisał:

Ostatnio mogłem w końcu sprawdzić dressing ODK Cabin, właśnie na vagowskich wnętrzach. Moim zdaniem jest bardzo neutralny, jeśli chodzi o zmianę odcieni tworzyw - nie zmienia odcienia w ogóle, a jeśli - to w sposób minimalny. Do tego świetny zapach - chociaż po dłuższym czasie stał się trochę męczący, gdyż jest intensywny. Jedyny minus - na gładkich tworzywach pozostawia lekkie mazy, które trzeba docierać ...

To by mogło być to czego szukam. 

Tylko te dobra z tego co widzę to dostępne tylko w UK. Ale to też nie problem bo mam tam siostre  😁.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eidos71 napisał:

Słabo szukałem. 

Dziękuję za poświęcony czas. 

Z drugiej strony trochę szkoda że u nas jest bo siostra coś by mogła starszemu bratu wysłać,a i tak tam butla w różnych sklepach co szukałem to koło 10 funciakow kosztuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem jest bardzo neutralny, (...) - nie zmienia odcienia w ogóle, a jeśli - to w sposób minimalny.
... Do tego świetny zapach - chociaż po dłuższym czasie stał się trochę męczący, gdyż jest intensywny.
... Jedyny minus - na gładkich tworzywach pozostawia lekkie mazy, które trzeba docierać (...)

Zawsze można polegać na propozycjach kolegów.
Top10 środków do wnętrza.
Nic nie daje, śmierdzi i jeszcze się namachasz przy docieraniu...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, _harry napisał:

Zawsze można polegać na propozycjach kolegów.
Top10 środków do wnętrza.
Nic nie daje, śmierdzi i jeszcze się namachasz przy docieraniu...

Każdy ma swoje zdanie. Mi osobiście dressing Cabin podchodzi, jest bezproblemowy (z wyjątkiem, jak napisałem, tworzyw gładkich, gdzie trzeba go dotrzeć gdy jeszcze nie odparował do końca). Zapach jednemu odpowiada, inny bedzie narzekał. A co rozumiesz przez "nic nie daje" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A tak wyglada  sytuacja na plastikach Octavii 2. Tutaj Good stuff troche spokojniejszy 🙂.  Dołożyłem jeszcze Meguiars natural shine. Poniżej jeszcze mały test na soundbarze. Co ciekawe, 10 min po aplikacji przetarłem wszystko  wasch mistem (rozrobionym1:2 z woda demineralizowaną) i przetrwał tylko Shiny garage. 

 

20220331_160724.jpg

20220331_161159.jpg

20220317_105750.jpg

20220317_113233.jpg

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Streat napisał:

@olatomek ooo widze masz nowego GS ID, powiedz mi jaki ma Twoj zapach bo moj ma jakis taki dziwny... 

GS ID pachnie jakimis perfumami. Ogólnie to oba GSy i Funky Witch i czujesz sie jak na bazarze. Nie przepadam za perfumowanymi dressingami i z tych wszystkich najbardziej lubie czekolade od Shiny Garage albo ich truskawkowy interior quick detailer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, olatomek napisał:

GS ID pachnie jakimis perfumami

No mój pachnie tak jakby mydlanymi perfumami. Pierwsza wersja GS ID pachniała cukierkami lodowymi i uwielbiałem ja a ta jak użyłem to aż mnie odrzucił zapach. Też nie przepadam za takimi perfumowanymi zapachami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.