Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem nowy na forum, wiec witam się z wami :)

 

Przechodzę do sedna. Mam trzy auta w domu, które planuję przed Wielkanocą ładnie umyć. Najmłodsze auto jest najczyściejsze, ale jest w nim najwięcej plaka :wallbash: pozostałe dwa były troche psiukane, ale sporadycznie. Zanim napisałem, to najpierw poczytałem troche na forum. Wywnioskowałem stąd, że najpierw muszę kupić jakiś APC wybrałem sobie ADBL APC 500ml i po tym myślałem nad tym by użyć POORBOY'S Natural Look Dressing 473ml (z spryskiwaczem ). Jak myślicie czy taki zestaw będzie dobry do moich aut oraz dla początkującego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy wziąć SG interior satin dressing czy ADBL WOW.

Tego pierwszego używałem i w sumie jest elegancki, wydajny, ładnie pachnie, no i trwałość też niezła.

A WOW zbiera pozytywne recenzje i ogólnie jest ich więcej. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam czegoś lepszego lub po prostu innego dla SG Apple dressing. Myślę na PB Natural look albo ADBL WOW. Stosowane w BMW E39. DLa mnie SG trochę za mocno ściemnij deskę i się miejscami świeci, albo mi się upodobania zmieniły albo nie gra z tym rodzajem tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedl moj dodo apc i mam pytanie jak uzywac tego najlepiej? Mam na mysli popsikac apc i wytrzec to po chwili microfibra? Czy moze taka gabka wytrzec? A moze popsikac na microfibre i wtedy wycierac?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedl moj dodo apc i mam pytanie jak uzywac tego najlepiej? Mam na mysli popsikac apc i wytrzec to po chwili microfibra? Czy moze taka gabka wytrzec? A moze popsikac na microfibre i wtedy wycierac?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ja preferuje na fibre psik psik i jazda po desce. Oczywiście jak APC to mocno rozcienczony.Chyba ze strasznie zapuszczone to na gąbke i potem na gotowca fibrą+dresing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Przejrzałem 30 ostatnich stron tego tematu i głupieje. Co strona to co innego. Najczęstrze propozycje to: KOCH CHEMIE REFRESH COCKPIT CARE ,PB Natural Look, Autobrite Pink Sheen,Nielsen Finesse ,Mainz Cherish ADBL Interior QD

Poszukuje nowego środka do czyszczenia środka w moim volvo v50 (są tu raczej miękie ciemnoszare plastiki). Do tej pory uzywałem Shiny Garage Apple Dressing, ale chciałbym go zmienić. Pozostawia on trochę tłustą powłokę, przyciąga kurz i jest taki lekko gumowaty - przypadkiem poleciało go trochę na szybę i był duży problem z zeskrobaniem tego.

Zależy mi raczej na półmacie-lekkim połysku co dobrze uwydatni kolor i strukturę materiału.

Druga sprawa. Do tej pory pzred czyszczeniem deski przecierałem ją wilgotną szmatką aby posbyć się brudu/kurzu i dopiero nakładałem SG Apple Dressing ale czytam ,że jest i dressing i quick detailer czy się różni jedno od drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Funky Witch Mademoiselle. To będzie mój pierwszy tego typu środek do dressingu. Zastanawiałem się, który środek kupić, bo jest ich sporo. Po obejrzeniu odcinka od MXNowicki postawiłem właśnie na niego :)

Wstyd się przyznać, ale dotychczas był plak -_-

 

Ciekawi mnie efekt końcowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wcześniej wyczyść kokpit i inne plastiki przy pomocy APC, a dopiero później nakładaj tego Funky Witch bo wyjdzie przypał jak w przypadku foteli :kox:

 

Oczywiście APC również zamówiony :) Jak to APC rozcieńczyć? Dodam, że kokpit i plastiki są czyste, jedynie okurzone.

 

Co się stanie jak nie użyje APC?

 

Dodane po 1 minucie 11 sekundach:

[ref=#ff3366]rafalowy[/ref], tego plaka zmyj Apc przed położeniem FW :kox:

 

Plaka używałem w poprzednim autku ;) Teraz jest inne i jeszcze nic nie robiłem jeżeli chodzi o porządki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam was pytanie. Kupilem z angel wax plastic recovery I czy jest to mozliwe zeby on parowal I zostawial osad na szybie? A uzywalem tez z chemical guys new car zapach ( ktorego nie polecam ) psikalem dywaniki. Moze to on paruje? Wyglada to jakby szyby byly zaparowane ale pod nadmuchem nie schodzi a gdy przejade palcem mam wrazenie ze jest to tluste. Dodam ze osad mam w calym aucie. Boczne I tylnia szyba. Najbardziej uciazliwe oczywiscie na przedniej szybie. A moze jakis dobry plyn do szyb? Myje zwyklym domowym plynem.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.