Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

713305 pomiędzy aplikacjami dressingu tak dla odświeżenia

 

Bardziej dla oczyszczenia ale tak. Pomiędzy aplikacjami dressingu

 

 

jeszcze jedno pytanie, nie tylko do Ciebie ;)

 

Szukam więc sobie jakiegoś QD ale stacjonarnie bardzo mały wybór a tego polecenaego ABDL nie ma nigdzie.

Czy któryś z tych środków:

NIELSEN FINESSE

SONAX DO KOKPITU MATOWY

można traktować i uzywać jako QD bez obawy, że po przetarciu ściągnę też dressing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Polfat[/ref], używałem obydwu.

Sonax Xtreme dawał przyzwoity matowy efekt, ale nie powalił mnie na kolana. Ani nie przyciemniał, ani nie czyścił, ani jakoś specjalnie nie pachniał.

Co do Nielsena Finesse - producent twierdzi, że to preparat 2w1, ale zdecydowanie bliżej mu do dressingu. Finesse niejako "narzuca" swoje wykończenie, przyciemnia plastiki dość mocno i jest bardziej satynowy niż matowy. Ja używałem go jako samodzielne zabezpieczenie i moim zdaniem nie nadaje się jako QD do wnętrza. Aczkolwiek bardzo go lubię - jest tani, dobry, wydajny i ładnie pachnie cytrusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viento ale ten sonax o który pytam to nie xtreme.

dokładnie taki

http://www.petrostar.pl/kosmetyki/czysz ... p523491676

 

Przyjąłem (pewnie błędnie) że jest słabszy od Xtreme któremu z tego co napisano strone wcześniej bliżej jest do APC

 

Za dużo tego wszystkiego :D

 

Na siłę nie będę nic kupował i pozostanę przy dressingu SG a w miedzy czasie przetre po prostu kurz ścierką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szukam czegoś co maksymalnie przyciemni plastiki, ALE bez połysku. Za czym się rozglądać :?:

Zdecydowanie Duragloss 201. Bardzo mocno przyciemnia i się nie błyszczy.

Świetny produkt, miałem kiedyś i chyba wrócę do niego, bo w Mondeo te tworzywa jakieś dziwne są. Duragloss 201, należy dodać, że odpycha kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@piepiana twardych plastikach delikatny połysk zostawia, ale to kwestia aplikacji.Na miękkich fajnie się wchłania i pozostawia satynę. Za pierwszym razem dawałem za dużo na aplkator z MF co skutkowało sporym połyskiem. Teraz strzał na MF, przecieram i jest OK. Połysk i wiele mniejszy. Plastiki przyciemnia super.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem jakiejś dużej ilości środków ale z 3 ktore miałem okazje testować (megs natural shine protectant, natural look - obecnie używam, shiny garage aplle dressing) 2 produkty na pewno co jakiś czas będę powtarzał, megsa i poorboys'a, natomiast zastanawiam się nad wypróbowaniem ADBL Interior Wow...bo też cieszy się dobrymi opiniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze do tematu. Miękkie plastiki BMW, PB NL ładne przyciemnienie ale zarazem lekko połyskujące wykończenie, po przetarciu MF nadal to się błyszczy ale już mniej. Autobrite Pink Sheen, bardzo mocne przyciemnienie, zapach jak jakieś mydło kwiatowe (mi osobiście nie leży ale praktycznie zaraz po aplikacji jest już niewyczuwalny), konsystencja zbyt rzadka i czasem aplikując padem bawełnianym na twardych plastikach zostają mazy (chociaż może to się da naprawić aplikując piankowym padem i przecierając mikrofibrą ale to dodatkowa robota). Teraz w poszukiwaniu satyny zakupiłem Koch Refresh Cockpit Care, zapach rewelacja zobaczymy czy tak samo dobrze będzie przyciemniał i leżał na plastikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Duragloss #201 i jestem mega zadowolony :) Wedlug mnie do mondeo nie ma nic lepszego. Gladkie plastiki po aplikacji wygladaja jak nowe. Te z faktura tez bardzo ladnie przyciemnia jednak efekt jest troszeczke inny. Preparat nie klei sie i nie zostawia sztucznego polysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piepia napisał:

Kupilem Duragloss #201 i jestem mega zadowolony :) Wedlug mnie do mondeo nie ma nic lepszego. Gladkie plastiki po aplikacji wygladaja jak nowe. Te z faktura tez bardzo ladnie przyciemnia jednak efekt jest troszeczke inny. Preparat nie klei sie i nie zostawia sztucznego polysku.

 

Miał byś ochotę zrobić 50-50 z PB NL (jeśli go posiadasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.