Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z pianownicą PA. Wczoraj myjąc auto z pokrętłem na max - leciało mleko. Trochę ruszyłem na plus i przez jakąś sekunde leciała sama woda po czym leciala taka niezbyt gęsta piana. Problem z zapchanym sitkiem czy coś innego się mogło stać z pianownicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem również pianownice PA + piana Shiny Garage Fruit Snow Foam i dziś testowałem, generalnie pokrętło max "-" i poleciało bardziej takie mleko niż taka typowa piana, w dodatku bardzo szybko uciekała z auta (2 minuty), na yt oglądałem filmiki to inni mieli typowo gęstą piane i powoli spływała, proporcje jakie dałem to 50ml piany na 500ml wody (ciepła)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tej, używałem poprzedniej wersji zawsze 1:10~ i jest gęsta piana.

CZasami raz mi się zdarzyło, że piana zaczęła wychodzić takie bardziej mleko ( przytkała się pianownica ) wyczyściłem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanko do posiadaczy GLORIA Fm10 którzy wymieniali uszczelkę przy tłoku, wyczytałem że pasuje uszczelka z zestawu naprawczego kwazara która ma chyba wymiar 20x2, oryginalna od glorii 18.5x2. Czyli teoretycznie powinien pasować oring który ma rozmiar np. 19x2, 20x2? Czy te 0.5 czy 1.5 mm robi różnicę?

Pytam bo w zestawie kwazara jest jedna sztuka a kosztuje on ok 15zł, a myślałem żeby podpasować inną hydrauliczną i zakupić więcej sztuk w zapasie :)

 

EDYTA:

Zakupiłem w sklepie z hydrauliką parę oringów w różnych rozmiarach, najlepiej pasuje taki który miał rozmiar 18,4x2,3 (prawie ideał ). Wchodzi bardzo luźno na tłok ale po przesmarowaniu smarem silikonowym oraz odpowiednim wpasowaniu na swoje miejsce Gloria ozyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie trochę z innej beczki.

Chodzi o mycie pianą motocykla z dużą ilością chromu.

Jak wiadomo w motocyklu jest pełno zakamarókw do których tródno dotrzeć czymkolwiek i o utrzymanie w czystości nie tak łatwo. Pomyślałem więc o zakupie ręcznej pianownicy i mycie w ten wałaśnie sposób. Tylko czy owe piany nie będą szkodziły chromowi czy nie potrzebnie sie przejmuje.

Wiem że na samochodach też występuje chrom ale zazwyczaj na plastiku. W moim motocyklu chrom jest na aluminium i stali.

Co sądzicie o moim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam taką myjkę ciśnieniową:

 

226c1de70ca5.jpg

 

5fbf5ab25649.jpg

 

Jest to model K5.20 Karcher, parę ładnych lat temu go kupiłem, działa świetnie, ale tam naprawdę nie znam się na tym, czy to jest dobry model? Chciałbym do niego dobrać pianownicę, jaką do tego modelu polecacie? Czy na forum jest jakiś zaufany sprzedawca/ dystrybutor, który mógłby mi skompletować szampon i inne kosmetyki? Kompletnie się na tym nie znam, zaczynam przygodę z tym forum i mam nadzieję że za miesiąc moje auto będzie błyszczało smiley-sw013.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pianownicy włoskiej firmy PA - jest tego od groma na allegro, z końcówka do Karcherów.

Jeśli zaś chodzi o zestawy to polecam lekturę tego tematu: viewtopic.php?f=38&t=2685 jak i ogólnie całego działu.

Jak coś skompletujesz to wrzuć tam a inni ocenią, ewentualnie doradzą. Sam jestem na podobnym etapie co Ty.

 

EDIT: kolega mnie uprzedził. W takim razie dodam tylko, że ja swoją PA też kupowałem u tego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.