Skocz do zawartości

Autobrite Cherry Glaze AIO


bmwsrc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zacząłem przygodę z Cherry, po dokładnym umyciu auta, wyglinkowaniu osuszeniu zabrałem się do pracy, jako aplikator posłużył mi tri color, tak jak wszyscy piszą środek do pracy super, ładnie oczyścił lakier, podbił kolor ( chodź wydaje mi się, że lepszy look był po black hole ) niestety jestem trochę rozczarowany co do krycia rysek, myślałem że więcej pozbiera za sobą. Jutro kładę na niego nattysa red, zobaczymy co wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na auto miałem 3h ( w pracy ), wiec o żadnej korekcie mowy nie było + brak moich umiejetności ( nowicjusz ) = spędziłbym przy nim 3 tygodnie, a nie 3h

 

miało być "czyste na świeta", taki prezent dla ojczulka

 

stan przed:

30aacf70b91a.jpg e444db3c9b10.jpg

 

na a2 poszło:

 

- piana MegiFoam + troche tenzi trucka

- szampon Sonax'a ( a tak to jest, jak sie zapomni z domu swoich swiezo kupionych wiader z dirtguardami własnej roboty.. :P )

422087c3cfcb.jpg

- SG Tar&Glue + Tenzi prix

- żółta glinka Valet Pro w newralgiczne miejsca

 

po przetarciu ipa, Cherry poszedł na czarnym padzie Urbana, na DA i oczywiście przetarcie MF

8330ecbfdd85.jpg 00906ef14f85.jpg

 

w sumie wyszło tak:

b91ea8ae598c.jpg b75f860bbf0a.jpg e8e8e4cda299.jpg a7731ba1e523.jpg 7f125a1b9f46.jpg

 

moim zdaniem rewelacyjny srdoek, który nakładałem na auto moze ze 30 min ze wszystkim,pieknie wychodzi na plastikach, nie gorzej niz Trim Restorer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja obleciałem VW miękkim czarnym NATem na rotacji, nie żałowałem CG ale szczerze mówiąc efekt porównywalny do zwykłego QD morning dew od Shiny garage, więc dlatego pytam..

Porównujesz całkowicie dwa inne produkty. Każdy myśli, ze Cherry Glaze zrobi 100% korektę a to jest w naprawdę małym stopniu ścierne 'mleczko'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Znalazłem w garażu Chery Glaze. Po 5-8 latach mógł stracić swoje właściwości? Testować czy raczej narobi bałaganu na lakierze po korekcie :o I jak będzie Zymol Titanium na tym wyglądał czy może zwykłym cleanerem przelecieć bo mam chwilowo tylko SG paint cleaner+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu a mam pytanie dotyczące cherry glaze. 

Mam odświeżyć auto malowane tylko akrylem i to w dodatku czerwony. Auto 10 letnie pokryte tak jakby białym nalotem. Tnę to pastą maguaiersa 101 na futrze albo białym padzie NAT. Idzie to jako tako ale efekt jest nie zadawalający. Jak już wyciąłem i przeleciałem cherry glaze to efekt był WOW. Ile wytrzyma cherry glaze? Może położyć wosk by wydłużyć jego żywotność. Auto szykowane na sprzedaż ale dobrzy by było żeby ten efekt WOW wytrzymał 3-5 miesięcy? Jest to realny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy na auto z położonym CG AIO. Można położyć ADBL SSW. Niby bardziej AG lubi się z naturalnymi woskami niż syntetykami. Ale spotkałem się z różnymi informacjami sprzecznymi. A sam CG ma w sobie jakieś woski - jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe AIO więc jakies zabezpieczenie oferuje, mi poleżało z 2 tygodnie jako samodzielna ochrona (w tym czasie też sporo padało). SSW możesz położyć czemu niby nie ale wiadomo skróci czas ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DaV napisał:

Typowe AIO więc jakies zabezpieczenie oferuje, mi poleżało z 2 tygodnie jako samodzielna ochrona (w tym czasie też sporo padało). SSW możesz położyć czemu niby nie ale wiadomo skróci czas ochrony.

OK. A jak na CG posadzę Dodo Juice Diamond White to dłużej wytrzyma takie kombo. DJD to naturalny wosk. Bo takie krążą opinie i stwierdzenia że na CG długo trzyma naturalny wosk a syntetyk bardo krótko. I nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DaV napisał:

Generalnie to powiedz mi czego szukasz, bo patrze że kombinujesz trochę. Chcesz dobrej ochrony z przyciemnieniem? 

Wcześniej pod SSW czy DJD kładłem zawsze Dodo Juice Lime Prime albo prosto na jałowy lakier po IPIE. Choć z DJLP efekt wizualny dla oka ładniejszy.

A jakiś czas temu brat zaczął używać u siebie CG i naprawdę efekt był niezły - kładł aio i nic więcej. Jest czasowy więc często pucuje swoje autko.

I zastanawiam się czy pod ww. dwa woski zamiast DJLP nie dać tego AIO CG - czy jednak przekombinuje ani efektu ani trwałości.

Ale jak czytam forum to na CG woski kładą - z tym że trzymają słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci jak sprawdzi się takie combo ale możesz spróbować 🙂 Od siebie bym polecił sprawdzić CarPro Essence bo to może być to czego potrzebujesz. Świetne przyciemnienie i maskowanie rys a w dodatku jest wytrzymały do niby 6 miesiecy co obecnie testuje. Śliskość powierzchni bajka 🙂 Cenowo nie jest najlepiej bo za 250ml trzeba zapłacic 85zł jednak 250ml jak do pucowania 1-2 aut to i tak posłuży długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.