Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za jakimś środkiem do zaatakowania parownika, szukam czegoś z sondą bo mam trudne dojście do samego parownika i nie chce rozbierać pół auta.

W pracy mam dojście do marki Errecom może ktoś z was pracuje na tych środkach ? 

Jest sens atakować sam parownik i każdą kratkę wentylacyjna potraktować pianką np z CRC ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sondą to tylko opryski czy piany. Ta metodą nie zrobisz roboty jak należy tylko na chwilę. Tylko umycie pod ciśnieniem parownika zdaje egzamin. Ozony , piany to tylko polsrodki lub wstępne zmiękczenie grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, czy ktoś może orientuje się jak najlepiej dobrać się do parownika w Hyundai i30, rocznik 2013? Czytałem, że jest jakiś czujnik temperatury, który się wyciąga i tam może być ten dostęp, ale może ktoś wie z własnych doświadczeń czy to jedyna droga?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Robiłem już 2 puszkami trzykrotnie środkiem Mannol oraz K2 oraz przelałem duża ilością IPY i niestety dalej jak smierdzialo tak śmierdzi dlatego liczę na tunap który jest tak skuteczny

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte no to pewnie masz rację, albo zostaje moja metoda.

Po chemii parownicą wszystko porządnie przelecieć, wyparować, odkazić + ozonowanie.

Chyba że ktoś specjalnie w którymś kanale skarpetkę 😁 zostawił.

Ja dziś u siebie poczułem po włączeniu AC taki wilgotny zapach, więc w sobotę będzie atak po demontażu mikrofiltrów chemią i parownicą.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 19:31, Tuptuś napisał(a):

@Fitte. Polecam Wurth bo ma sensowne wężyki z sondą.

To niestety krótkotrwała nie  skuteczna metoda. W preparacie Wurth masz 95% ipy. Przy tunapie nawet nie leżał, do tego bez ciśnienia grzyba nie usuniesz. Zapraszam na porównanie z Tunapem do mnie 

W dniu 23.08.2023 o 20:03, Fitte napisał(a):

Akurat w moim przypadku zapach po włączeniu klimatyzacji ustaje emoji23.png za to bez jest smród okropny zwłaszcza od razu po odpaleniu

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

To normalne przy niektórych układach. Jak grzyba zmrozisz to co ma śmierdzieć? Śmierdzi przed włączeniem albo po wyłączeniu klimy. Bez mechaniki czyli w tym przypadku ciśnienia które zerwie grzyba z chłodniczki twoje metody są nic nie warte. Wszelakie parownice, spraye, sam ozon, ultradźwięki i zamgławianie nie jest tak skuteczne. Co najwyżej na krótko. Proszę nie myślcie że się wymądrzam, po prostu zajmuję się tym od 2008r i przerobiłem już wszelakie chemie i metody i wniosek jest jeden - tylko mycie wysokociśnieniowe Tunapem  po wszesniejszym zmiękczeniu grzyba i oskarżeniu kabiny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
10 godzin temu, gtszudi napisał(a):

najlepsze odgrzybianie parowanika ma lexus. po wylaczeniu zaplonu na parownik swieci dioda UV ktora grzyba zwalcza natychmiastowo.

Serio? Nigdy o tym nie słyszałem. Każdy model lexa?

 

@Vujek szkoda że nie mieszkasz bliżej mojego miasta, wybrał bym się do Ciebie swoimi autami na dezynfekcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.