Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miał do tej pory nikt ze znajomych. Jeśli filtr jest za schowkiem a pod nim wiatrak to trzeba kombinować z jego demontażem spod schowka. Jeśli wiesz jak się tam dostać można spróbować. W civicu IX wystarczy pociągnąć za osłonę bo jest na spinkach i elegancko schodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie . Próbowałem podobnych wynalazków i tylko zniszczyłem kupę Tunapa. Zbiornik na drugi dzień był ryży od rdzy w środku i lało za bardzo podobnie jak niby dedykowanym do tego dziadostwo z Aliexpres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pany, help!

Audi kupiłem a6 c6 po palaczu. Tragedia, ozonowac i prać będę na przemian przez Rok caly. Najgorszy problem jest z tym, że w przewodach wentylacji substancje smoliste, tytoniowy olej. Nie chce środka wybebeszać, stąd pytanie jak do wypłukać, wyczyścić ?

Zapewne układ jest szczelny i syf gdzieś wyleci,pod fotelem albo pod dywan 😞 najchętniej to bym szczotkę do felg z piana przeciągną przez wszystkie kanały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 19:40, alexander.p napisał:

Pany, help!

Audi kupiłem a6 c6 po palaczu. Tragedia, ozonowac i prać będę na przemian przez Rok caly. Najgorszy problem jest z tym, że w przewodach wentylacji substancje smoliste, tytoniowy olej. Nie chce środka wybebeszać, stąd pytanie jak do wypłukać, wyczyścić ?

Zapewne układ jest szczelny i syf gdzieś wyleci,pod fotelem albo pod dywan 😞 najchętniej to bym szczotkę do felg z piana przeciągną przez wszystkie kanały

 

odplywy ida pod auto , najlepiej ozonowanie ale ozonator minimum 5g i to tak pare razy , w odstepie paru dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czekam na foty. w aucie nie ma problemu ze spływem, wylatuje przez otwory techniczne?

domową klimę terz musze wyczyścić, wystarczy popsiukać tym po prawej czy oba zastosować ? rozumiem, że najpierw czyszczenie z oprysku i dezyfekcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko wylatuje odpływem , jak chcesz jedno to użyj nice on dezynfekuje i trochę czyści i zostawia fajny zapach zielonej herbaty, a/c to taki trochę apc do klimy przed niceScreenshot_20220801-121915_AliExpress.jpg.0fd3fb5e1a60094d8a88180694259136.jpg

Taka szczotka zdj z ali bo nie mogę znaleźć moich. Wpsikuje atomizerem z wężykiem i czyszcze tą szczotką. Potem za 30 min nice i puszczam klimę na 10 min . Tak czyszczę tunele jak są zasyfione. Parownik to już trzeba większym ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycior dosyć sztywny, planuję lekko przyciąć włosie 😉

Wstępnie wpuszczę płyn, na wężyku, może pianę i zobaczę czy rozpusci, będę zerkał pod spodem auta i zbierał szlam

Faza I

Rozpoznanie tamatu .kratki do.mycia. kanały zbudowane z tworzywa, które nie absorbuje brudu.

Demontaż i mycie kratek nawiewu Clinex A/C - z kratek leciał żółty syf! Polecam taki zabieg. Dla sprawdzenia czystości górnych kanałów włożyłem białą MF, było "czysto", lekki kurz. Czyszcząc kanały pod fotelem zaczyna się zabawa. Grawitacja działa, cały syf właśnie tam się zebrał. Wycior który zamówiłem ma za duża średnicę jest sztywny -do przerobienia na np. Gąbkę stożkową 🙂Kolejny etap to oprysk kanałów rozebrnie tunelu środkowego 

 

20220803_211004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż na opryskiwacz wężyk od piany i wal pod ciśnieniem tymi środkami w kanały przesuwając jak nie masz nic innego. Przynajmniej całe przepłukasz. Ostrzegam tylko o możliwości zalania elektroniki za deską. Znam takie przypadki i koszty.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jako że sezon na odgrzybianie już z pełni pokaże wam jakiego rodzynka ostatnio miałem do ogarnięcia. Wszystkie filtry wyglądały tak. Jak śmierdziało nie muszę chyba pisać.

IMG_20230504_224325.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.