Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Gardor napisał(a):

Serio? Nigdy o tym nie słyszałem. Każdy model lexa?

 

@Vujek szkoda że nie mieszkasz bliżej mojego miasta, wybrał bym się do Ciebie swoimi autami na dezynfekcję. 

LS i niektore RX z dawnych lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.07.2020 o 07:17, Vujek napisał(a):

Z ogrzybianiem mam do czynienia od ponad 10 lat i niestety nie ma lepszego efektu jak po Tunapie.Ozon i piana sama cudów nie uczyni na długo.Po najdalej 2 miesiącach temat powraca.Jak ktoś  nie wierzy zapraszam.Udowadnie że po samej pianie i ozonowaniu z parownika pod ciśnieniem zmyje jeszcze kupę syfu ,a sama klima będzie wydajniejsza z czystym parownikiem.

IMG_20200714_172102.jpg

Panowie wg tej etykiety taniej można kupić środek o takich samych składnikach tylko zamiast 0.24g to 0.16g. Nazywa się TENZI DS 1 GT

https://www.tenzi.pl/product/ds-1-gt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek Tenziego nie ma za wiele wspólnego z Oryginalnym Tunapem. Coś tam pewnie zadziała ale na pewno nie na długo. Do tego to środek do całkiem innych powierzchni i nie wiadomo czy nie spowoduje jakiejś korozji parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale przeczytaj sobie dokładnie karte charakterystyki produktu tenzi i porównaj z tym co jest na opakowaniu TUNAP 180. To dokładnie to samo tyle że TUNAP sprzedawany za dużo większą kasę. Oczywiście, wiadomo, jak bierzesz 10 litrów dodatkowo jak ktoś jeszcze weźmie na firmę to jest taniej. Ale dla zwykłego Kowalskiego który nie potrzebuje kupić 10 litrów i chce sobie sam zrobić coś przy aucie i przy tym nie zbankrutować płacąc 150zł za litr TUNAPA jest to niezła alternatywa.

Kolejny produkt to MIKROZID SENSITIVE LIQUIDE w cenie 25zł za 1 litr.

Rózni się od TUNAPA i TENZI tym, że nie ma w swoim składzie alkoholu - propanolu oraz ma najwieksze stężenie z tych trzech środków substancji czynnych, 0.26g.

Nawet na opakowaniu TUNAPA jest napisane że można również dezynfekować rozpylając na powierzchnie a nie tylko za pomocą specjalnej lancy.

Wrzucę tu jeszcze ciekawy patent na zrobienie sobie takiego rozpylacza/lancy

https://zdjecianaallegro.pl/gallery/006961134-17.html#17

 

I nie, nie jestem autorem filmu i kanału ale myślę że się nie pogniewa.

Sam zrobiłem sobie podobne urządzenie tylko nie wiem jak tu dodać filmik z działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojemnik z ropownicy bprzerabiałem wieki temu. Po kilku użyciach można sobie go wsadzić w d... W momencie rdzewieje od środka. Do tego takim suchym odpryskiem to za wiele nie zdziałasz. Jeśli myślisz że Tunap to jedyny środek jaki przez lata testowałem, to jesteś w błędzie i niestety jest nie do pobicia przez inne środki. Za pewne cały skład nie jest ujawniony na etykiecie, a testy skuteczności  wygrywa. Możecie sobie nawet Domestosem robić - na pewno będzie dobry na grzyba, ja z doświadczenia wiem że na pewno zostanę przy Tunapie i nic nie zastąpi ciśnieniowego mycia nim parownika. Żadne mgiełki, granaty, spraye czy pianki, jeśli ma być robota zrobiona porządnie, bezpiecznie dla układu i skutecznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.