Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaję że Achilles to jeden z najbardziej ściernych clinerów . A zresztą wiem że nie którzy używają go jako finisz przy polerowaniu ;)

 

Właśnie to by było dobre rozwiązanie cleaner + lekkie właściwośći ścierne.

 

Mam dwóch pacjentów

 

Granatowy Renalut Scenic 4 letni lakier raczej oryginalny zadbany,

 

i czarne Clio 10 lat malowane więc lakier zapewne miękki.

 

Czy przy aplikacji ręcznej tego cleanera nie zaszkodzę powłoce w scenicu? czy ew. zniknie tylko część swirli bo na tym by mi zależało, a nie na zdzieraniu większej warstwy lakieru. Myślę że przy aplikacji ręcznej będzie :good: tylko chciałem się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy aplikacji ręcznej tego cleanera nie zaszkodzę powłoce w scenicu?

 

Cleaner'em raczej sie nie da zaszkodzić polwoce...tymbardziej pracą ręczną :P Co prawda achillesa jeszcze nie miałem, ale jak wyżej koledzy/koleżanki pisali ma on właściowści ścierne więc za pewne część swirli usuniesz i jakaś tam róznica będzie na plus :good: Tymbardziej że "renówki" maja dość miekki lakier :)

 

a nie na zdzieraniu większej warstwy lakieru

 

Swoją drogą, jednak dzieki takiemu zabiegowi uzyskasz dopiero efekt NEW CAR :P A przy dobrej korekcie i odpowiednim podejściu do tematu za wiele lakieru nie usuniesz. Więc nie ma się co bać korekty, bo Ona nie gryżie, nie pali i nie ziębi jedynie daje uśmiech na twarzy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy stoję przed wyborem cleaner'a i nie wiem co wybrać do DJ Banana Armour... przeczytałem ten wątek i mam mętlik w głowie... na początku byłem zdecydowany na DJ LPL, ale po dotarciu do końca, sam nie wiem co wybrać... nie chce wydawać zbyt wiele kasy ale nie chce też wybierać jakiś najtańszych kosmetyków, porównywalnych do tych dostępnych w sklepach... myślę nad VP Achilles

 

dopiero zaczynam przygodę z deatling'iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to się ma do późniejszego mycia... nie zmyję się to to... żeby później nie było widać tych rys i wszystko od nowa... wybaczcie te pytania, ale laik jestem :/ oczywiście będzie wosk na tym... czy wszystko zależy od trwałości wosku??

 

albo DJ LP albo VP... zrobię wyliczankę i będzie git :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas1986, tylko szukajka Cię ratuje bo tutaj nikt Ci nie odpowie jak już raz było o tym na forum - takie zasady tutaj panują :) z drugiej strony rzeczywiście na tym forum jest kopalnia wiedzy i wszystko znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zadecydowałem wezmę VP... dostałem ciekawą propozycję :P zobaczymy co to bedzie... patrząc po filmikach na "jutjub" oba działają podobnie... na pewno zdam relacje, po testujemy... a co :kox:

 

a wy ocenicie... bo dla mnie to i tak na początek nie będzie różnicy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś poleci produkt 2 in 1 cleaner i glaze.

Zastanawiam się CG Wet Mirror Finish Ultra Slick lub Prima Amigo. Na to Zaino Z2.

Zależy mi na oczyszczeniu lakieru i efekcie wizualnym.Chciałbym pominąć stosowanie po typowym cleanerze odżywki typu PB White Diamond( srebrny lakier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pod Z2 praktycznie każdy cleaner z glazem będzie nie na miejscu, więc polecam ten którym moim zdaniem najmniej zaszkodzi a przy tym daje radę wizualnie. Znajomy kładł DG 105 na VHG i jakiś większych spadków trwałości nie było z tego co mówił więc i Z2 nie będzie narzekał.

 

Osobiście kładłem Z2 na DG #652 i byłem bardzo zadowolony z efektu i ale to nie jest jednak szeroko rozumiane "to coś" pod względem wyglądu w porównaniu z Clearkotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pod Z2 praktycznie każdy cleaner z glazem będzie nie na miejscu,

 

Heh i w tym rzecz :D;):good:

Ja próbując walczyć glazowo i Z2-kowo uznałem, że najlepiej to on siedzi po FF3000 i IPA.

 

To zrozumiałe, bo Z-2 to sealant, a przecież wiadomo jak powinna być przygotowana powierzchnia pod takie "mazidło" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.