Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacja. Przynajmniej w moim przypadku. Co prawda VHG wypracowywane maszynowo, ale nadaje pięknej głębi. Wosk położony w październiku jeszcze minimalnie się trzyma. W najbliższą sobotę czeka mnie pierwsza w tym roku walka z lakierem. Planowałem zakupić pete's lub nattys na VHG ale odpuściłem.

Dodam na marginesie iż moje auto nie jest ani ciemne ani jasne - błękitne...

 

Wpadnij w sobotę do Bstoku to sam ocenisz :)

 

Borek123, fajnie. Bo CK VHG to bardzo dobry cleaner.

...a przy okazji glaze :) Świetnie wyciąga kolor a przy okazji maskuje (zciera) rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie niedługo będzie kładziony wosk PB Red. Mam dylemat na razie co dać pod niego, czy SRP Czy Autobrite cheery AIO? Dodam, że konfiguracja będzie taka. UC, IPA, i właśnie dylemat co tu dać, co da mi najlepszy efekt i się zgra i na to RED.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pb POLISH WITH CARNAUBA WAX nadaje sie jako cleaner pod BH? Bo plan jest taki odswierzenie UC->IPA-> i tu nie wiem czy nic czy ten PB->BH-> nattys blue.

Niby na blue pisze ze przed mozna uzyc POLISH WITH CARNAUBA WAX tylko czy nadaje sie pod BH? Kompletujac paczke zapomniałem dorzucic jakiegos typowego cleanera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy paste nabłyszczającą firmy Diamondbrite DIAMOND CUT możemy zaliczyć do cleanera? Kupiłem dziś go w Piotrze i Pawle, na etykiecie piszą że jest preparatem czyszcząco nabłyszczającym, usuwa mniejsze rysy, skazy, przebarwienia itd, czyli ma lekkie właściwości ścierne. Lecz jak nabłyszcza to nie jest AIO ? Co do czyszczenia pewnie zawartość acetonu i spirytusu mineralnego na plus. Jakie są wasze spostrzeżenia ? Koszt 23zł/250ml do super tanich nie należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktory sprawdzi się lepiej w takim razie w tym zestawie: UC->IPA-> PB PP / PP2 -> PB NB. Caly czas myslalem nad BH na miejscu cleanera, ale ostatnio na forum dostalem odpowiedz ze on jest raczej zbedny w tym zestawieniu. Lakier nie mial korekty, a zalezy mi na maksymalnym usunięciu rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie cleanera. Otóż nie będę wykonywał żadnych korekt lakieru, ponieważ nie mam na razie do tego sprzętu, więc czy po glinkowaniu jest sens w nakładaniu jakiegoś cleanera przed Colli 476? Chciałbym żeby to poleżało na aucie więcej niż 2-3 tygodnie więc ewentualnie jeżeli warto dać cleaner to jaki będzie dobrze współpracował z tym woskiem (w tym temacie znalazłem CLEARKOTE VANILLA HAND GLAZE i DURAGLOSS PreCleaner #652)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.