Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecę zestaw Bahco S800 77el. Jakiś czas temu zakupiłem taki w Juli w promocji za 450 z 800, na stronie wciąż pokazuje tą promocję w moim markecie. Ogólnie to nie powiem Ci z własnego doświadczenia czy są wytrzymałe, gdyż nie używałem ich dotychczas dużo i raczej przy lekkich pracach (zastosowanie takie jak u Ciebie), ale jest to już wyższa półka.

Zestaw posiada podstawowe najważniejsze rzeczy, bez jakiś zbędnych dodatków. Jedynie do czego mogę się przyczepić to mało bitów (np. brak torx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Kubq[/ref], ja mam dwa takie zestawy. co by mieć do kontrowania. Pierwszy z PROXXONA i tańszy od NEO. Obie firmy mają dobrą gwarancję. Proxxon ma wersje slim łatwiej operować w ciasnych miejscach. Neo bardziej sie błyszczy. Oba zestawy służą dzielnie od roku, rurki i młotki im nie straszne (mimo że producent tego nie zaleca).

POLECAM obie firmy. Neo Dużo tańszy. :good:

[ref]Gardor[/ref], celuj coś w JONNESWAYa lub NEO TOOLS z tych tanszy. Dobre i sprawdzone klucze. mam spory zestaw kluczy od neo jak i jonnesway i jeszcze mnie nie zawiodły. Chodz śrubokręt z Jonneswaya udało mi się złamać z głupoty. ale wymienili na nowy i nie pytali co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy a możecie polecić jakąś solidną skrzynkę narzędziową na domowe podręczne narzędzia ?

Max 80zł do przeznaczenia. 19" myślę, że będzie wystarczająca.

W pracy mam coś takiego

http://www.slet24.pl/wozki-torby-skrzyn ... 49-cm.html

tylko nie wiem czy warto płacić taką cenę skoro podobne mamy za 50-60zł tylko bez napisu Facom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu polecać? Idziesz do np. OBI czy Casto i na regale masz ze 20 różnych skrzynek do wyboru ... każdy potrzebuje inną ;)

Przestrzegam przed zakupem dużych skrzynek, bo jak się do niej napakuje np.kluczy, to przenoszenie jej potem jest wyzwaniem ;)

 

No myślę, że nie do końca masz rację.

Biorąc pierwszą lepszą kupię pewnie taką samą jak poprzednią... urawny zatrzask po miesiącu użytkowaniu (czyt. drugim użyciu :/ 55zł skrzynka z castoramy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pawelpp[/ref], Do samochodu ja bym brał 10-210. Jest kilka śrub w samochodzie gdzie potrzeba niskim momentem dokręcać. Ja mam Gedore 20-200 a miske olejową jak dokręcałem producent podaje 15Nm ale dokręciłęm po 20Nm i trzyma do dzisiaj tzn nie cieknie ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić metalową. Może nie jest aż taka ładna jak te plastiki, ale jest trwała. I myślę że do 100zł coś znajdziesz na portalach internetowych. Chyba że potrzebujesz do trzymania kluczy logo znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym niemieckim porządkiem nie tak...oglądałem w sklepie te klucze i zakresy są odwrotnie niż podane na stronie. Ten za 21,50e ma 10-210Nm

Chyba się skuszę na niego, choć właściwie to nie wiem czy mi jest aż tak potrzebny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp Zwróć uwagę czy kluczem możesz też odkręcać z zadanym momentem. Wiem ze rzadko się używa ale przy odkręcaniu świec żarowych szczególnie w dieslach będzie bardzo pomocny.

 

Nietykalny Oba klucze to ta sama półka. Ja mam Yato, używam amatorsko i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Nietykalny[/ref], Ja mam te http://allegro.pl/torx-imbus-xzn-40cz-z ... 34768.html i polecam. Tam gdzie Yato się poddawało Jonnesway dawały rade.

Nie patrz na gratis. Mi dali rekawiczki wampirki za 30gr :)

 

Są mocne i na oko lepiej wykonane od Yato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze potrzebuję waszej rady ;)

Otóż przede mną wybór klucza dynamometrycznego , wiadomo do domowego użytku dokręcenie jakiś kół bądź elementów silnika . Co polecacie , nie chce wydawać 300 zł powiedzmy 150-180 max .

Aha , korzystając z okazji zapytam. W instrukcji serwisowe zwanej ELSA do mojego auta napisali iż pokrywę zaworów powinno dokręcić się z "siła" 9 NM :shock::roll: WTF? taka dziecinna siła? I jak znaleźć klucz dynamometryczny który ma tak małą skale i nie wydać za niego 500 zł na raz...

 

Pomocy Koleżanki i koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć teraz. Mowa była o wymianie uszczelki pokrywy i o momencie 8 lub 9Nm. I że niby ASO Opla też to stosuje. Dokręcenie mocno ręką + 90* kluczem chyba nie zerwie gwintów, bez przesady. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem:

"co do przykręcania pokrywy zaworów nie trzeba do tego dynamometru.

Nakładamy na śrubę nasadkę, przykręcamy ta śrubę ręką tzn kręcimy nasadkę ręką aż nie będziemy mogli mocniej. Zakładamy klucz i dokręcamy 90 stopni.

Jest to sprawdzone. Takie metody stosuje się w ASO OPLA"

http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=1 ... 02&start=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam zestawu kluczy który będę używać przy samochodzie i przy ogólnych pracach domowych :P o kwocie myśle tak do 500zł co mi polecicie ? Któryś z zestawów Yato czy lepiej szukać innej marki ?

Ktoś wyżej polecał Yato 3890, ja dla rozważenia podrzucę Yato 3884. Zależy jakich kluczy potrzebujesz, ja inne klucze typu kombinerki, śrubokręty i szczypce już mam, a zależało mi na 3 rozmiarach grzechotek, płaskie z zestawu traktuję jako dodatek, bo i tak chcę dokupić zestaw 6-32mm

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.