Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

A doradzi mi ktoś połączenie płaskich i nasadowych (koniecznie z torxami) z dwoma grzechotkami w klasie yato/stanley/coval w jednej skrzynce? Cena oczywiście jak najniższa, w 250zł chciałbym się zamknąć

 

Wiesz ciężko w tej cenie mieć płaskie, nasadowe, torxy, proponowałbym kupno kompletu covala z 2 grzechotkami a później dokupienie kompletu samych torxów czy płaskich innego producenta. W zestawach są oczywiście bity torx i nie tylko, ale w praniu często jako 1 padają. Nie 1 raz słyszałem opinię o yato i ich niezbyt rewelacyjnych grzechotkach, stąd polecam z tych 3 covala ;)

 

Osobiście używam kluczy proxxona, warto dopłacić, bo to już naprawdę konkretne klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jeśli chodzi o klucze dynamometryczne polecam jonessway ponieważ po roku użytkowania można je w polsce u autoryzowanych skalibrować bez problemu co w przypadku yato jest niemożliwe. za to odradzam podnośniki firmy gecko (takie małe ot, sorry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dynamometr polecam Gedore trochę droższe od jonnesway ale z ewentualna kalibracja nie ma problemu i w razie czego serwis jest. Kolega w warsztacie ma tylko Gedore i po roku zawiózł na kalibracje i "trzymał" nastały fabrycznie bez kalibracji się obyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam dwie walizki honitona zielonego , jeden zestaw chyba 94el a druga płasko oczkowe z systemem honidrive do tego jonnesway dynamometryczny, polecam.

 

Mam też pytanie jakie polecacie gwintowniki? chciałbym coś kupić jakiś zestaw tak za 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narzędzia z proxxona - i bardzo dobrze się spisują. Począwszy od płaskich, nasadek 1/2, 1/4, przedłużone nasadki, zestaw specjalistycznych bitów - wszystkie bardzo ładnie wykonane, dokładnie. Czuć wysoką jakość użytych materiałów i świetne (głównie) metalowe walizeczki. Polecam - nie są tanie ale za to na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam skrzynkę hitachi

podglądowe

51v1.jpg

narzędzia urzytkuje od 4 lat, wykonałem nimi 12 swapów i dziesiątki mniejszych i większych naprawach. nic się jeszze nie poddało. jedyny minus jest taki że nie nadają się do codziennego wożenia w aucie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narzędzia z proxxona - i bardzo dobrze się spisują. Począwszy od płaskich, nasadek 1/2, 1/4, przedłużone nasadki, zestaw specjalistycznych bitów - wszystkie bardzo ładnie wykonane, dokładnie. Czuć wysoką jakość użytych materiałów i świetne (głównie) metalowe walizeczki. Polecam - nie są tanie ale za to na lata.

 

Także polecam proxxona, używam i są nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zamiast kupować "komplet w walizce" zrobić sobie spis potrzebnych elementów i kupić to luzem ? :o Mając teraz Nissana praktycznie klucza 13 nie używam ale za to 12 i 14 kilka rodzai się przyda. Tak samo po co imbus jak mam gwiazdki ? Kupować , bo w zestawie są i może się kiedyś przydadzą? Zawsze przecież można dokupić ...no chyba ze ktoś auto zmienia 3x do roku , to walizkowe komplety mogą zdać egzamin .

Argument, że w walizce wszystko jest pod ręką też do mnie nie przemawia , bo rozłożone na półeczce w garażu też mi są szybciej dostępne ...no chyba że ktoś nie ma garażu 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żeby odkręcić śrubkę w np.żelazku (tu wstawcie sobie dowolny sprzęt AGD) koniecznie trzeba mieć zestaw kluczy nasadowych od 6- 34 ...

 

Chodzi mi o to że jak każdy posiadacz takiej "walizy" pomyśli ile razy używał jakiegoś elementu , to okazuje się że z "walizy" rusza ze 3-5 nasadek i "dużą grzechotkę" , a reszta leży i ....i powoduje ze "waliza" kosztuje tyle ile kosztuje ;)

 

PS: rozbierający "nie tylko swoje" auta raczej na forum nie pytają "co kupić" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.