Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

@sparco0 Mam dokładnie taki zestaw Honitona. Używam amatorsko do napraw przy swoim samochodzie, czasem ktoś z rodziny pożyczy, ale nie za często. Używam w sumie ze 3-4 lata. Na razie połamała mi się jedna koncówka tzw. gwiazdka. A tak to złego słowa nie powiem. Mam też kilka innych Honitonów, zestawy spline, łamaki, redukcje, klucz dynamometryczny i jak do amatorskiego użytku to polecam. Jak szukam innych potrzebnych kluczy to staram się kupować właśnie Honiton, chyba że nie ma togo co potrzebuję.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gwiazdkami to chyba jakaś wada fabryczna bo u mnie poszła też. Na innym forum osoba też wspominała ze poszła gwiazdka.

Cała reszta działa u mnie podobnie jeśli chodzi o staż. Grzebie przy swoum i narzeczonej aucie wszystko działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 Przy zakupie kluczy zwróć uwagę na kształt grzechotki, bo Honiton akurat jest w tym zestawie prosta a np. Yato ma już rękojeść pod lekkim kątem, (zależy kto co woli ) kolejną rzecz na jaką zwróciłbym uwagę to czytelny i trwały nadruk numeracji na nasadkach, nie wiem jak w tych zestawach to wygląda, ale nasadki Neo mają słabo widoczną numerację.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 Honiton to naprawdę dobre narzędzia ręczne. Spasowanie nasadek 1/2 idealne, nie bacząc. Wielu naszych znajomków z HTL'a ma takie zestawy od lat i są długowieczne do amatorskich prac. Johnnesway i Bahco to już troszkę wyższa półka ale czasem są fajne promocje w Juli lub Techsamie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 tak jak pisze @bochen spasowanie jak najbardziej OK, wszystkich nasadek, kluczy wpustowych, a i dynamometr dokręca tak, że nie muszę później skakać po kluczu przy odkręcaniu.
Opisze Ci jedną historię, jaka mi się przypomniała. Odkręcaliśmy jarzmo tylnego prawego hamulca w moim Touranie, i niestety nie szło. Co zrobiliśmy ze szwagrem, wiem jak to brzmi, ale taka jest prawda. Grzechotka z zestawu Honiton, nasadka również, do grzechotki łańcuch, niestety nie Honiton bo nie mieliśmy ;-), a na drugim końcu łańcucha Cinquecento, i powiem Ci poszło. Śruba pękła, a klucze OK. Na szczęście śruba pękła tak, że ją bez problemu wykręciliśmy, i jarzmo gitarra do użycia, a śruby to na szrocie mi 4 sprzedali za 5 PLN.
I tak właśnie to wygląda. Powiem Ci tylko tyle że wszystkie kolejne klucze jakie będę potrzebował, to na pewno będę szukał najpierw Honiton, chyba że nie znajdę to inne. Może to nie jest marka premium, ale uważam, że do amatorskiego użycia, wystarczy dla mnie i prawdopodobnie dla mojego syna. Choć on nie wykazuje chęci do takiego grzebania jak ja.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gordon miałem podobną historię z jarzmem tyle, że z lewą stroną, dostęp masakryczny (wersja 4motion) pomogła dopiero rura jako przedłużka na klucz typu "T" z tego co pamiętam to tam śruba nie jest na zwykły klucz tylko nasadka trzpieniowa Spline M14 i musiałem ją zakupić oddzielnie (King Tony) bo Honiton w zestawach ma tylko do rozmiaru M12. Z kolei mam też zwykłe klucze płasko-oczkowe z Lidla i są może bardziej wytrzymałe jak niektóre firmowe, gdyż już nie raz wspomagałem je długą rurą i wytrzymywały obciążenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romanek11 szczerze nie pamiętam, a włazić pod auto mi się nie chce ;-) Wydaje mi się, że nie dokupowałem żadnej końcówki. Komplet spline faktycznie mam do M12. A dostęp, faktycznie bez kanału, za przeproszeniem "z d..y".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także coraz bardziej mnie przekonaliście na honiton. Byłem u znajomego co pracuje na warsztacie i też polecał do moich amatorskich prac, a on pracuje prywatnie w domu na marce hogert i sobie bardzo chwalił. W pracy ma proxxon i coval.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gordon tam bankowo jest Spline M14 🙂 i w moim przypadku bez kanału w życiu bym tego nie odkręcił. Po tej akcji zakupiłem nowy zestaw kluczy Spline w którym jest już wspomniany rozmiar (Proxxon No 23296). Kupując klucze staram się aby dany zestaw był tylko do określonego przeznaczenia (Spline, E-torx, Torx, Ribe Hex) i nie posiadał zbędnie niepotrzebnych i dublujących się pierdołów, wolę mieć kilka pudełek do konkretnych śrub niż jedną dużą walichę w której tak naprawdę nie używa się niektórych końcówek a do specjalistycznych śrub i tak nie ma ich w tym zestawie. 

@sparco0 Hogert też ma spoko narzędzia 🙂 mam ich kilka, ale większość z nich używam do elektryki (nóż wkrętaki...) Proxxona też mam kilka zestawów m.in duży zestaw (Proxxon 23286) do którego rzadko zaglądam, ale uważam że klucze są świetne, zestaw posiada tylko co potrzebne, bez zbędnych pierdołów.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zestaw Honiton w zielonej walizce (podobno jest różnica. Choć trzeba to zweryfikować). Używam i nic się nie uszkodziło. Jedynie nie polecam używać w czasie deszczu ponieważ bity rdzewieją 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.