Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam! Przeczytałem temat ale jest jedno ale ;)... Zdecydowałem się na klucze Proxxona i podjechałem do najbliższej Casto i niespodzianka nie sprzedają tych kluczy...

 

Mają w ofercie NeoTools... Więc zdecydowałem się kupić klucze płasko-oczkowe 6-21mm przez Internet.

A więc do sedna. Do dłubania w garażu na własne potrzeby wybralibyście Neo czy proxxon? Neo tańsze ale czy gorsze? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0rvette, mam kilka zestawów proxxona, jeden większy i dwa mniejsze, klucze, bity, nasadki rewelacja, żadnych śladów zużycia czy wytarcia,pęknięcia itd, wykonanie grzechotek również na super poziomie. Polecam te klucze. Neo nie miałem ale brałbym proxxona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0rvette, jeżeli będziesz używał ponadprzeciętnie dużo, lub do cięższych prac, to każde narzędzia się zużyją, wytrą się oznaczenia, coś się ułamie, zniszczy, czy zardzewieje. Mam sporo narzędzi Proxxon-a, większość nie wygląda już tak jak pierwszego dnia, niektóre wyglądają słabo, było też kilka awarii, ale nie zrażam się i w dalszym ciągu najczęściej wybieram narzędzia tej marki. Może jedynie z dużego regulowanego klucza francuskiego jestem mniej zadowolony.

Jeżeli mogę Ci coś zasugerować - rozważ zakup z rachunkiem, wtedy ewentualnie będzie szansa skorzystania z 25 letniej gwarancji na wady materiałowe której udziela producent za pośrednictwem polskiego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast używam narzędzi pittsburgh pro mam ich calkiem sporo od śrubowkrętów na nasadkach i grzechotkach kończąć plusem jest dożywotnia gwarancja. wcześniej korzystałem z przeróżnych marek yato topexa neo jonnesway i byłem zadowolony żadnego nie musiałem reklamować a były używane codziennie. generalnie to używać narzędzi z głową a nic się nie stanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew... Klucze będę brać na rachunek bo to do przydomowego garażu/warsztatu gdzie dłubię amatorsko przy swoich autach, autach rodziny i znajomych... Zazwyczaj w weekendy i czasami w wolnym czasie wieczorami. Nie będą używane zawodowo... Miałem Yato, Kuźnie i Stanleye to większość pojechała na złom bo nawet roku nie wytrzymały, albo się gieły/pękały, albo przestawały trzymać wymiar...

 

Nasadki i grzechotki mam Jonneswaya od bardzo dawna... klucze nie do zajechania... a teraz szukam płasko-oczkowych bo też się często przydają i ładnie wyglądają na tablicy narzędziowej nad stołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płasko-oczkowe (nasadki z resztą też) mam COVALA. Ten komplecik http://metaltech.sklep.pl/p/1892/1692/k ... cwodx-AHEw i z czystym sumieniem polecę :) Podobno mam dożywotnią gwarancję. Co do jakości to nie mam nic do zarzucenia.

 

No dobra, urwałem jeden ząb w dużej grzechotce ale to mój błąd, bo dość mocno dokręcałem jedną śrubę i "ciągnąłem" grzechotkę przedłużką. Ale otworzyłem klucz, wyrzuciłem zmielony ząb i tak działa od jakichś 3 lat.

 

Aha, jeśli chodzi o płasko-oczkowe to na alledrogo jest za 174 zł zestaw 25 elementowy.

Proxxon w leroy merlin wychodzi 140 zł za 12 elementów.

 

Jak ja kupowałem klucze, to Coval był na tej samej półce co Proxxon, nie wiem jak to teraz wygląda, ale tak jak piszę - nie mogę na covala narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o klucze to skrzynke mam Proxxon 23040 nic nie udało mi się w niej zniszczyc, jesli chodzi o płasko oczkowe mam zestaw Jonnesway od 6-32mm też cuda z nimi wyprawiałem a jesli chodzi o kopytkowe mam King Tony skrzywiłem bez wiekszego wysiłku 10 ale w sklepie nawet sie sprzedawca nie oglądał wymienił mi od razu z tego wzgledu że King Tony ma dożywotnią gwarancje i też był bardzo zdziwiony że tak sie poddał klucz. Tyle z moich reklamacji. Aha moj tata ma Honitony 2 zestawy do tej pory nie udało sie nic zniszczyc-skrzywic mimo że też swoje przeszły przy samochodach. Poza tym incydentem z King Tonem to polecam nawet ze względu na gwarancję. Jedynie mogę tyle napisac że kolega prowadzi zakład-mechanike i ma wózki Facom- nie poleca, padają narzedzia tej firmy jak muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jak na razie jedynymi sprawdzonymi i solidnie trwałymi narzędziami ręcznymi (kluczami) są dla mnie klucze z Kuźni Sułkowice. Cuda, jakie wyprawiał z narzędziami teść, naprawiając ciężarówki i dźwigi do drewna, niszczyły narzędzia różnych firm. A klucze z Kuźni nadal żyją i mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście polecili do domu, używane głównie do samochodu jednak raczej sporadycznie, gdyż własne samochody? Zestaw kluczy nasadowych Bahco czy Proxxon a może Honiton lub Neo? Warto dopłacać?

Jak z gwarancją Neo, bez problemu wymieniają? 25 lat gwarancji to prawie jak dożywotnia :D

Akurat teraz w Juli jest fajna promocja na zestaw Bahco 77el. z 800zł na 450zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem zestaw yato, 72 el, za jakieś 120 w promocji w casto... Przeżyły już naprawdę sporo, łącznie z odkrecaniem kół pasowych przy wymianach rozrządu i jak narazie wszystko calutkie... Jak dla mnie nawet mała grzechotka nie do zabicia a odkrecalem nią zaciski w acco kumpla...

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście polecili do domu, używane głównie do samochodu jednak raczej sporadycznie, gdyż własne samochody? Zestaw kluczy nasadowych Bahco czy Proxxon a może Honiton lub Neo? Warto dopłacać?

Jak z gwarancją Neo, bez problemu wymieniają? 25 lat gwarancji to prawie jak dożywotnia :D

Akurat teraz w Juli jest fajna promocja na zestaw Bahco 77el. z 800zł na 450zł.

 

mam klika zestawów Proxona. Cudo. Cena wysoka ale jakość też. Nie wiem czy jest sens do sporadycznego użycia kupować płaskie/ oczkowe proxona bo pewnie wystarczy dedra albo coś porównywalnego za 1/3 ceny. Natomiast na pewno warto kupic grzechotke i nasadki. Ja mam 1/2 cala ( z czerwonym przyciskiem) i przelotowy komplet 1/4 - oba warte każdej złotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by były z pewnego źródła. Wiem bo sam mam Honitona (z źródła bazarowego) i widać różnice w jakości od tego samego kompletu szwagra z sklepu. Ale zedtaw polecam. Jak dla mnie ladowanie sie w zestawy rzędu 400pln jest bez sensu gdyż i tak tam nie ma wszystkich typowych nasadek dla samochodów np. spline..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domowego majsterkowania to nawet i klucze z lidla czy biedronki. Nie przesadzajmy że do odkręcenia dwóch śrubek potrzeba kutych nasadek z adamantium. :D Pół auta zdążyłem przez trzy lata rozkręcić i poskładać tanim zestawem 3/8 cala z obi i jakoś mi nic nie pękło ani nie zużyło się. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.