Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie istnieje klucz który dokreca torxa

 

Nie wiem czy się rozumiemy...chodzi ci o coś takiego ?: https://www.google.de/search?q=nasadki+ ... +torx+yato

Sam mam takie.

 

[ref]C0rvette[/ref], najlepiej byłoby poprawić po tej metodzie dynamometrycznym i sprawdzić czy coś jeszcze pójdzie czy być może za mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pawelpp[/ref], oczywiście korzystałem z forum na telefonie i jakoś mnie przyćmiło i nie doczytałem ze mówisz o dokręcaniu RĘKA! JA czytałem to jako dokręcanie grzechotka i potem jakimś kluczem :D:D

Wszystko jasne , jeżeli tak jest jak mówisz to obejdzie się bez KLUCZA! Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Teść szuka dwóch zestawów narzędzi:

- jeden do domu, żeby były najpotrzebniejsze klucze, śrubokręty, może młotek, kombinerki, itp (kwoto tak do 400zł byłoby fajnie),

- drugi do budynku firmowego, to taki jakby magazyn, tutaj coś większego, więcej nasadek, coś przydatnego przy jakimś grubszym grzebaniu (żeby nic nie zabrakło - chociaż to chyba nie możliwe :) , kwota nie ustalone, do rozważenia każda propozycja).

Raczej amatorskie grzebanie, ja amatorsko grzebię przy aucie kluczami Yato i mnie nie zawiodły.

Możecie coś ciekawego polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Z kluczami będzie pracował zawodowo czy tylko grzebał przy swoim aucie/ rodziny? 
Moim zdaniem w tym przypadku nie ma co dopłacać, przewody hamulcowe nie są jakoś specjalnie mocno przykręcane , są małe śruby, nakrętki. Jonnesway spokojnie da sobie radę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek233 napisał:

przy swoim aucie/ rodziny

Dokładnie, a że sam u niego serwisuję auto to czasami wspomni co by mu się przydało...czyli powiedzmy Jonnesway. Do tego tak jeszcze pomyślałem o jakimś zestawie "punktaków" do kilkudziesięciu zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami lepiej dołożyć więcej i mieć coś lepszego. Osobiście czasami grzebie przy autach niewiele, ale kluczy mam tyle, że mogę otworzyć mały warsztat:lol: . Jonnesway w tym przypadku wychodzi najlepiej a jak King Tony to musisz popatrzeć jakie mają numery w zestawach. Ktoś tu wspomniał, że przewody hamulcowe nie są mocno przykręcone i tu się nie zgadzam! Moim zdaniem kupuj Jonneswaya w tym przypadku, znajomy ma płasko-oczkowe w pracy od kilku lat i jeszcze żaden nie ucierpiał. 

Piotrek233 jakie 8 i jakie 12? Jonnesway w kpl ma 6 a Yato chyba 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonnesway jest już w koszyku. Trochę ostatnio grzebiemy i przypomniało mi się, że przydałyby mu się dobre wiertła do metalu...kilka sztuk w standardowych rozmiarach. Jakich szukać?? fajnie żeby to był jakiś komplet kilku sztuk;)

Przykładowo czy jest to coś warte: https://tooles.pl/zestaw-wiertel-tytanowych-do-metalu-wiertla-170-sztuk-o_149.html?gclid=EAIaIQobChMIjJuWvZWw2QIVXc-yCh34iA4BEAQYBCABEgK68vD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj kolegi w błąd z tymi lekko dokręconymi przewodami !!! Ostatnio walczyłem w jakimś aucie i śruba była tak zapieczona, że nie mogłem jej odkręcić zwykłym kluczem. Co do wierteł to chyba lepiej kupić oddzielnie jakieś lepsze, ale tu się dokładniej nie wypowiadam, bo nie orientuję się w cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam King Tony i jest ok, ma jeszcze Yato, Sata i TopTul i tutaj nie mogę również narzekać. Jedynie w zestawie Yato torx i imbus tam po kontakcie z wodą pojawia się rdzawy nalot ale to  tylko mały minus. W końcu maja działać a nie leżeć na półce😀😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakie polecacie firmy kluczy. Szukam zestawu grzechotek i kluczy plaskooczkowych. Cena +/- 250zl myślalem o zestawie z yato 216 elementów w cenią około 380zl ale wydaje się trochę drogo. Jak na amatorskie używanie. Bardzo proszę o pomoc i poradę 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze na pewno nic sensownego nie kupisz.

Ja mam co prawda budżetowe zestawy, ale to kosztowało jakieś 400zł.

Co do zestawu grzechotek z nasadkami to posiadam (w domu) NEO 08-666. Przez ponad 2 lata spisują się rewelacyjnie.

Jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to ciężko kupić coś lepszego moim zdaniem. Takowy zestaw używam również w pracy od 3 lat (ciężki przemysł) i na prawdę nikt tych narzędzi nie oszczędza i sprawują się bardzo dobrze. Dlatego też w oparciu o doświadczenie z pracy kupiłem ten zestaw również do domu.

 

A jeśli chodzi o klucze płasko oczkowe to wybrałem zestaw: STANLEY 8-24 (150zł). We wszystkich opiniach i testach przeze mnie analizowanych zawsze zajmowały miejsca w czołówce.

Moim zdaniem lepiej kup za te 250zł jeden z zestawów, a jak potem odłożysz to dokupisz drugi. Powiedzenie "nie stać mnie na tanie rzeczy" tutaj się bardzo dobrze sprawdza. Kupisz dziadostwo, to po niedługim czasie będziesz musiał kupić nowy, zapewne lepszy i droższy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.