Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

przemas22, mol666 Dziękuje Panowie, albo wybiorę coval albo kuźnie, choć dożywotnia gwarancja kovala raczej przesuwa szale na jego korzyść :)

 

Yasiek właśnie o to mi chodzi by kupić coś co się nie połamie w trakcie użytkowania, bo już wiele kluczy mam na sumieniu :)

Po honitonie wiem(mam), że można coś znaleźć w dobrej cenie i zajebistej jakości(moja subiektywna opinia) i takiego producenta szukam wśród płaskich-chyba znalazłem :D

 

Raz jeszcze bóg zapłać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie zapropnuje Proxxona

 

Ja lecę tylko an proxxie ale koszt tych narzędzi jest naprawdę znaczący :/

 

Mam to i owo od wkrętaka dynamometrycznego po komplet kluczy nasadowych i złego słowa nie powiem ale wychodzę z założenia że przy normalnym użytkowaniu to kluczę na całe życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie zapropnuje Proxxona

 

przy normalnym użytkowaniu to kluczę na całe życie :)

 

Przyłączam się, też mam ich troszkę. Da się uszkodzić, zużywają się jak wszystko co nie leży w szufladzie. Na całe życie to może nie, nie są niezniszczalne. Według mnie to bardzo porządne i dobrze wykonane narzędzia, warte tego żeby rozważyć zainwestowanie w nie swoich pieniędzy.

 

Dystrybutor jest poważny i życzliwy. W ubiegłym roku uszkodziłem trzy elementy wchodzące w skład jednego z zestawów (grzechotka, przedłużenie 1/4 i nasadka TT), było to długo po upływie okresu gwarancji podstawowej i uważam że z mojej winy. Wszystkie zostały wymienione na nowe w ramach 25 letniego okresu gwarancji na wady materiałowe.

Jestem zadowolony podwójnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kuźnię ( płasko - oczkowe ) ale starszej daty bo kupione chyba w 1998 roku - na 2 kpl tylko jeden klucz 17mm pękł bo za długą rurę założyłem ( ponad 1m ). Ogólnie przez 3-4 lata klucze pracowały przy rozbiórce aut - walone młotkami i zakładane rury jako przedłużenie. Kilka zgubiłem + jeden pękł a reszta jest ok.

Może kiedyś robili lepsze niż te kilka lat wstecz lub obecnie. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321, wszystko sie da zniszczyć ale tak jak ja uzywan tych narzędzi czyli kilka razy na miesiac maja szanse posłużyć mi przez długie lata a niektore elementy uzywane rzadziej maja szanse na dozywocie pod warunkiem ze ich nie zgubie. Narazie spotkalem sie z peknieciem jednego elementu z zestawu proxxona u znajomego ale pracuje nimi na codzień. .. Fajna sprawa jest tez fakt ze kazdy element mozna odkupić oddzielnie wiec nawet jesli cos uszkodzimy/zgubimy mozna kupic nowy element i mamy nadal kompletny i w pelni sprawny zestaw...

 

Podsumowując z czystym sumieniem mogę polecić narzędzia Proxxon, moim zdaniem warto jest dołożyć i kupic taki komplet bo przeklada sie to na komfort pracy oraz nie raz na mozliwosc wykonania danej czynności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez ostatnie lata trochę nagromadziłem narzędzi, dużo z nich jest yato m.in. walizka z kluczami i jak do tej pory nic nie ukręciłem. Cena przyzwoita (na allegro) jak na oferowaną jakość. Przymierzam się jeszcze w tym roku do zakupu klucza dynamometrycznego na domowe potrzeby (przekładka kół etc). Może ktoś polecić coś przyzwoitego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić narzędzia Gedore i Carolus (de facto to ta sama firma). Trochę kosztują ale grzechotką 1/2 można koła odkręcać ;) Klucz dynamometryczny mam Gedore 20-200 Nm. Po kilku latach można go ponoć normalnie skalibrować ponownie, nie tak jak tandeta za 100 zł którą trzeba po prostu wyrzucić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klucze dynamometryczne to najlepiej stahlwille, nie posiadają mechanizmu sprężynowego, dzięki czemu nie trzeba ich tak często kalibrować, a jeśli już nawet zechcemy to zrobić, to skalibrujemy je idealnie, gdyż kalibrujemy w dwóch położeniach (minimalnym i maksymalnym) a nie jak inne w środkowym (przez co wychodzą odchyłki na zakresach minimalnym i maksymalnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

danielek., klucze mają być tylko do domu. Miałem dwie grzechotki z Castoramy "stalhson" czy jakoś tak. I powiem, że dawały rade. Padły jak chciałem odkręcić śruby z półtora metrową rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.