Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, krótka piłka - zestawy 94 el. cena zbliżona: Coval czy Honiton? do użytku amatorskiego :?:

 

polecam wersje z honiton driver wtedy jednym zestawem odkrecasz wszystko.

 

faktycznie zestaw Honidriver H4399 99el. wygląda nieźle.

http://allegro.pl/honiton-zestaw-kluczy ... 35687.html

Cena wyższa od popularnego H4056 94el. Również kiepsko z dostępnością. Mało ofert. Muszę dokładnie porównać czym się różnią, chciałem przeznaczyć ok 300zł, driver ponad 400 :o ale kusi :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica to tylko 5 elementów, ale w tym droższym chyba ta walizka jest lepsza ponieważ tańszy na górnej klapie ma mocowanie impusów, torxów, śrubokrętów, które jest trochę nie wygodne, ale da się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica to tylko 5 elementów, ale w tym droższym chyba ta walizka jest lepsza ponieważ tańszy na górnej klapie ma mocowanie impusów, torxów, śrubokrętów, które jest trochę nie wygodne, ale da się z tym żyć.

 

150 zł różnicy to jednak sporo za 5 el. i walizkę :o może jakość też lepsza.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić klucze covala, bezproblemowo służą u mnie rok. Mam zestaw z dużą i małą grzechotką. Dałem trochę ciała i odkręcałem koło dużą grzechotką :kox: i strzelił jeden ząb, po usunięciu pozostałości z wnętrza działa bez zarzutów a jbc mam fakturę i dożywotnią gwarancję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honidriver to nie tylko różnica 5 elementów, ale każdej końcówki. Z systemem Honidriver masz możliwość odkręcania torxow, splainow, trójkątówi innych. I to wszystko jednym zestawem. Dlatego myślę, ze warto :) I w niektórych sklepach masz dożywotnią gwarancje na ten zestaw tzn pęknie Ci końcówka przynosisz i dostajesz nowa. Jedynie nie może być śladów na grzechotkach ze biłeś w nie młotkiem albo nakładałeś rurkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za Waszą namową nabyłem zestaw 111 el. Honitona z systemem Honidriver. Klucze bardzo przyjemne, mam nadzieję, że dłuuuugooo będą służyć w moim garażu :) Dzięki za porady. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Waszą namową nabyłem zestaw 111 el. Honitona z systemem Honidriver. Klucze bardzo przyjemne, mam nadzieję, że dłuuuugooo będą służyć w moim garażu :) Dzięki za porady. :good:

 

Jak będziesz pracował Honitonem w trudnych warunkach np w deszczu lub śniegu to polecam osuszyć bity, ponieważ szybko zrobi się na nich nalot z rdzy. Jadyna wada Honitona jaką zauważyłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak do 100zł to odpuść sobie dynamometryczny, zresztą do kół to ogólnie jest on niepotrzebnym według mnie, wystraczy troszke rozwagi i oleju ;)

Ja używam klucze ytao i jak narazie nie narzekam na jakość nawet wczoraj zamawiałem sobie kpl 3/8 ' z długimi nasadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel.ch7, Mam coś takiego i bardzo sobie chwalę.

dzięki, ale kupiłem coś takiego za 20-25zł w jakimś markecie...nasadki latają po śrubie jak... :dontknow::dontknow::dontknow: poza tym szkoda, że nie ma tam kąta 90*o wiele łatwiej by się odkręcało...postaram się dokupić lepsze nasadki, może będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne nasadki to podstawa. Poza tym kluczem dynamometrycznym nie powinno się odkręcać śrub od kół, bo zobacz jakie tam są siły. Ten klucz służy tylko do dociągania z odpowiednim momentem.

 

A klucz taki jak boohal pokazał jest całkiem ok. Mam w aucie i chwale tylko ja kupiłem bez nasadki za 10 zl kiedyś na giełdzie :) Ma też inna funkcje jeździ pod dywanikiem pasażera i już kilka razy się przydał na zbyt agresywnych kierowców, którzy otwierają Ci drzwi na światłach.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sily wcale nie sa tak duze, sruby dokreca sie chyba 20nm, co jest niczym w porownaniu do tego co funduje nam dociaganie noga ;)

 

Ori klucz do kol ma odp. dlugosci "wajche" aby srednio zbudowana osoba mogla odpowiednio dociagnac srube wylacznie przy pomocy docisku wlasnego ciala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, wszystko prawda, ale jak się śruba ze starości trochę zapiecze to odkręcenie "fabrycznym" może być problematyczne. Zwłaszcza jak ktoś mniej dba albo ma beznadziejnego wulkanizatora. Taki teleskopik warto na wszelki wypadek mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.