Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Na alfaholikach taki rodzynek się objawił:

pracuję w auto detailing-u i jak czytam co piszecie za głowę się łapie

 

(...)

2 primo ktoś napisał o wosku syntetycznym jest to jedne wielkie gówno jak sami widzicie w nazwie SYNTETYCZNY czyli sztuczny używaj wosków naturalnych i najlepiej twardych ja proponuję markę MEGUIAR'S

3 primo glinka też rysuje lakier tak więc po każdym jej użyciu dla idealnego efektu przydała by się polerka

(...)

Po argumencie że są glinki o różnej agresywności:

pracuję w tym codziennie od 8 lat i pracuję nad samochodami które możesz w necie obejrzeć i nie mów że glinka nie rysuje skoro zbierasz nią brud i tym brudem właśnie rysujesz lakier niema glinki o różnej twardości wystarczy pomiętolić dłużej w rękach i robi się mięciutka każda jedna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT - klient musi być niesamowitym fachowcem w branży... Jego detailing ogranicza się pewnie do przygotowania aut na sprzedaż w autokomisach (dlatego auta, nad którymi pracuje, można obejrzeć w Necie)... A co by nie wziął do ręki, to po "miętoleniu" robi mu się mięciutkie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przypomniało mi się, jak dwa lata temu odbierałem z kolegą auto od mechanika. Była też tam lakiernika i słowa właścicela "żaden kwarc, żaden wosk - to jest gówno! my tu nakładamy teflon!". :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z właścicielem myjni na której prowadzą też odświeżanie lakieru, pranie tapicerki itp. Mówił że zabezpieczają lakier "teflonem". Ale wcześniej najpierw lakier "pastują", ręcznie. A może to jedno i to samo. Wtedy właśnie nabrałem podejrzeń że smarowanie teflonem może jednak nie być PRO :-]

Szukając w google trafiłem na stronę studia detialingowego z Bielska:

http://supershine.pl/component/content/ ... -ptfe.html

 

Co ciekawe poprzez nawigację na stronie nie da się trafić na powyższą podstronę. Czyli nie oferują już "teflonowania"?

 

A może ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym teflonem? Opis na powyższej stronie wygląda PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddy, Ze strony producenta wynika, że jest to sealant z dodatkiem PTFE, tak jak napisał krd. Produkt jest opatentowany, bo z ich opisu działa na innej zasadzie niż reszta ( środków w PTFE na rynku trochę jest ). Według nich przy stosowaniu używana jest elektroforeza ( z tego co pamiętam ze szkoły to chyba technika mająca rodzielić mieszaninę na jak najmniejsze jedndorodne cząsteczki ). Ich produkt składa się 2 składników, pierwszy składnik ma "nadać" biegun dodatni na lakier i otworzyć pory w lakierze. 2 składnik składa się z jakiś wypełniaczy anionowych ( czyli ujemnych ). I tak 1 i 2 składnik ma stworzyć silną ochronę, bo jak wiemy + z - się przyciągają. Ciekawe tylko czy to prawda, czy marketingowa bajka ? Może ktoś kto ma jakieś pojęcie o chemii się wypowie ?

Na "chłopski" rozum jest w tym jakiś sens, jednak sam marketing daje trochę do myślenia.

Podchodzi to trochę pod Mango: Żaden inny produkt nie ochroni Twojego lakieru. Kup PPS, tylko on, nic innego. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Chętnie zobaczyłbym jakiś test, porównanie tego (leciwego z tego co znalazłem na necie) wynalazku do wosków, sonaxów BSD, PNS'ów, armor shieldów itp. Znalazłem posty z 2005 roku opisujące użycie tego rodzaju specyfików. Jest wogóle jakiś partner forum który to sprzedaje? Może by podesłał próbki np. Tworkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Fabii jednemu forumowiczowi przeszkadza strasznie matowy lakier na dachu. Złota porada jaką otrzymał:

proponuje papier wodny 2500 zjechać dach, tylko delikatnie z wyczuciem by nie przetrzeć warstwy bezbarwnego lakieru ,następnie polerka jeśli masz szlifierkę z regulacją obrotów możesz ją zastosowac lub tez wiertarka sam tak robiłem ale mało poręczna jest i postaraj się o dobrą pastę polerską nie jakieś wynalazki z K2 gwarantuje że po tym zabiegu dach jak po lakierowaniu :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że napisałeś żeby go ręka boska broniła przed takimi poradami ? Wiem, że tłumaczenie niektórym to strata czasu, ale jak on posłucha i wiertarą przeleci dach to zobaczy jeden wielki hologram (oby tylko) :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że przez takie złote rady są później lamenty na forach o zniszczony lakier ale odpisał, że on w lakierni pracował i wie, że na takie rysy to tylko taka metoda :D Widzicie wszyscy, po co kupować maszyny po 1800 zł jak wystarczy wiertarka albo szlifierka? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jakim to "teflonem" robią ?:P Założę się że turtle wax PTFE

http://sklep.beps.pl/turtle-wax-twardy- ... p-135.html i jeszcze ci napiszą ochrona 12 miesięcy

564GvOO.jpg

Idę wyrzucić nattysa i colli do śmietnika i muszę to zakupić :song:

 

i lakiernik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mario704, widac, zes nie oznajomiony z tematem i kiepsko Ci wyszlo porownanie.

Akurat ten wosk Zolwia poprawnie nalozony conajmniej dorowna wytrzymaloscia Colliego i FK. Powinien spokojnie 4-6 miesiecy dzialac. I kropelki sa takie, ze na spotach wcale bys sie nie wstydzil. Takze najpierw podzialaj a potem pisz takie bzdurne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem go kiedys -dość dawno i nie porównałbym w życiu do colliego czy nattysa...nie dawał rady wg mnie ale aplikowany na innym samochodzie..

Gdybym go nie miał to bym sie nie wypowiadał.Było to jeszcze przed kupnem markowego wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704, widac, zes nie oznajomiony z tematem i kiepsko Ci wyszlo porownanie.

Akurat ten wosk Zolwia poprawnie nalozony conajmniej dorowna wytrzymaloscia Colliego i FK. Powinien spokojnie 4-6 miesiecy dzialac. I kropelki sa takie, ze na spotach wcale bys sie nie wstydzil. Takze najpierw podzialaj a potem pisz takie bzdurne komentarze.

Ten wosk poprawnie nałożony potrafi przewyższyć Colliego, u mnie wytrzymał 5 miesięcy w warunkach zimowych i to nie była lekka zima. O ile Colli nie ustępuje w trwałości na masce i dachu, to przegrał w dolnych partiach. Nie zawsze te "markowe" są najlepsze, a i wtedy o collim nie miałem pojęcia :oops: . A teraz to mogę porównać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go mam chyba dwie buteleczki - a w teście z tego co pamiętam zawstydził selanty takich marek jak GTechniq, 4nano, Wolfgang itp.

 

Ja go zawsze dwie warstwy aplikowałem na jałowy lakier - trzymał po kilka miesięcy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.