Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.09.2017 o 11:54, Gardor napisał:

Nie podobało mi się docieranie tego produktu już wole rainx 2w1

Rain-xa 2w1 nie miałem , ale wczoraj odebrałem paczkę z CarChem Clarity Glass Cleaner Płyn , oczywiście na szybcika zaaplikowałem na boczne szyby i tylna  , nie miałem problemów z dotarciem , docierałem ściereczką Egge Sky Glass ( od CarChem ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Strus napisał:

Aplikowałem dziś po raz pierwszy ale tylko na szybę przednią. Aplikacja bezproblemowa. Nawet bez docierania. PO odparowaniu jest już dobrze. Teraz czekam na deszcz :D

Czekam jak to dziala i zamawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KHOT napisał:

Jakiś dowód na poparcie tej tezy?

Jeżeli masz NW to możesz sobie sprawdzić. IPA odtyka NW, umyj szybe i sprawdź jak odpycha wode, a potem przemyj ją IPĄ i sprawdź jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, clavikord napisał:

Jeżeli masz NW to możesz sobie sprawdzić. IPA odtyka NW, umyj szybe i sprawdź jak odpycha wode, a potem przemyj ją IPĄ i sprawdź jeszcze raz. 

Korelacja to nie przyczynowość. Prawidłowym testem byłoby przetarcie umierającej NW IPĄ, po czym NW odżyłaby na nowo z pełną siłą. Tak się nie dzieje. IPA odtyka NW ze względu na właściwości myjące, ale nie wzmacnia jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Czekam jak to dziala i zamawiam

Nie spiesz się :)

Otoż pokropiło trochę. Akurat mam zdemontowane wycieraczki i jechałem do sklepu. Krople bardzo mizerne. Ruszyły po szybie dopiero przy około 100 km/h.

Może kwestia aplikacji.... Ja to walnąłem normalnie jak płyn do szyb, zgodnie z instrukcją. Brudne szyby, psik, psik fibra (wafel od ADBL) i już.

 

Jak na razie... zupełnie tak sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

Jak na razie... zupełnie tak sobie

To słabo :/ a skoro efekt taki sobie to nie kupuje (w tym miesiącu wleciał Nielsen do szyb to mi starczy na jakiś czas) pozostanę z SSW na bocznych, a na przedniej nie lubię NW, może szyba zbyt zniszczona i przez to mam takie odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

Jak na razie... zupełnie tak sobie


A nie mówiłem :D  Nie oczekiwał bym wobec tego produktu dobrej hydrofobowości. Szczerze to wolę mieć krystalicznie czystą szybę sprawdzoną pod ledem niż takiej klasy "hydrofobowość".

CarChem zwykły koncentrat do szyb jest świetny!! ale ten 2w1 podziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia , podobny środek ma duragloss , ale spokojnie na boczne szyby się nadaje . Chociaż ja wolę dać zwykłego Rain-x a na przednią coś mocniejszego . Dzisiaj przetestowałem płyn do szyb Carchem , kupiłem na próbę gotowy do użycia , moim  zdaniem bardzo dobry środek , oczywiście polerowanie ściereczką do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Strus dzieki za info wiec nie kupuje starczy mi zwykly plyn z carchema bo jest cacy. A jako NW chyba bede co tydzien stosowal SSW i tez da rade. Chyba ze sie skusze na jakas powłoke ale to jeszcze poczytam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru ładnych dni mocno testuję płyn CarChem  Glass Cleaner  , moim zdaniem jest świetny  , używam  gotowego i rozrobionego koncentratu ,  sorki ADBL wasz płyn idzie w odstawkę  za mazy pojawiające się po jakimś czasie bez względu ile bym nie polerował ręcznikiem  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja DM jeszcze nie miałem choć czeka na mnie butelka u znajomego. Co mnie trochę odstrasza to cena. Kupiłem 500ml Carchema w koncentracie i litr płynu wychodzi 10zł. Za litr Glass Magic trzeba zapłacić 4 razy tyle. IMO nie będzie takiej różnicy żeby racjonalnie uzasadnić wybór DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fioła na punkcie czystości szyb i mam sporo płynów.  Gtechniq g6, Koch Chemie Speed Glass Cleaner, TENZI Top GLASS, Meguiar’s Perfect Clarity Glass Cleaner, CarChem Glass Cleaner Concentrate, Rainx 2w1 no i nie zapominajmy o mleczkach do szyb czyli must have Autoglym CGP i Carpro ceriglass.

Kiedyś może zrobie porównanie tych produktów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gardor napisał:

Mam fioła na punkcie czystości szyb

Znam ten ból .... :)

31 minut temu, Strus napisał:

Ja DM jeszcze nie miałem

Co lubię w DM .... fajne dopracowane butelki . Może nie mam 500ml Glass Magic-a ,  ale mam QD  a butelka i aplikator bardzo dobre , świetna mgiełka , butelka się nie odkształca jak u niektórych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

to fakt  :P DM robi robotę szybko odparowuje i ładnie pachnie no ale z porównaniem do CarChema to robi to samo tyle ze drożej :P ja osobiście polecam jeden i drugi :)  warto mieć w arsenale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o Good Stuff Falcon's Eye. Porównałem bezpośrednio z Detailer's Magic i różnicy w domywaniu, wpływie na NW, et cetera brak, a w cenie - dość zasadnicza. Baniak Good Stuffa można mieć poniżej 60 zł. Płyn urywa zakończenie pleców, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno GS jak i FW... Mam też adbl i DM. GS i FW mi nic nie urwały... ot zwykłe płyny do szyb. Typowo "śmierdzą". ADBL i DM pachą bardzo fajnie i nimi wolę myć szyby. Przewagą DM jest to że szybciej odparowuje. Nie ciągnie się tak po szybie. W dodatku butelki nie wciąga a atomizer jest fenomenalny. FW to porażka o czym wiemy a GS mimo bardzo dobrych atomizerów akurat daje ciut mało produktu. Różnica w cenie? Spoko... jest. Jak ktoś liczy każdą złotówkę niech kupi carchem. Ja tam wolę delektować się mandarynkami i mieć z tego fun a nie tylko patrzeć żeby było najtaniej. W końcu detailery od tenzi też kropelkują, kosztują 16zł więc stosunek do jakości świetny a mimo to większość z Was wybiera produkty od 50zł w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.