Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijajac srodki scierne to wg strony FK najwieksze wlasciwosci czyszczace ma

FK 218 Poly Wipe Sealant Conditioner - 6/10

17.gif

a np FK 300 Hand Poly-Glaze - 3/10

1.gif

i badz tu czlowieku madry :o

jest jeszcze FK 215 Ultra All-In-One - Cleaner • Polish • Sealant

215.gif

ktory jest lekko scierny

 

Srodka sciernego za bardzo nie chce, zastanawiam sie nad FK 300 bo jest to glaze no i wg opisu ma wlasciwosci czyszczace:

 

Unlike traditional hand glaze’s that have limited durability and zero protection #300 is a revolutionary hand glaze fortified with premium poly resins. #300 cationically plates to the surface resulting in high durability and resistance to surface corrosion, oxidation, inclement weather and industrial fallout. With its advanced blend of amino functional resins and glazing compounds a deep, rich, wet, luxurious custom finish is effortlessly achieved. Excellent for use on all paint finishes; factory applied or paint and body shop as well and gel coat and fiberglass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, Czyli z racjonalnego punku widzenia odpowiednie by były FK 218 Poly Wipe Sealant Conditioner lub jeśli ktoś chce glaze to FK 300 Hand Poly-Glaze

 

Tylko tu pojawia się następujące pytanie czy polimery w nich zawarte będą wytrzymalsze od FK1000 bo jeśli nie to przyczyni się to do szybszego zejścia FK1000 z lakieru-dobrze kombinuje :o

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiam jak zestawic z soba srodki FK. Na ogol glazy sa oleistymi srodkami i nie lubia sie z sealantami. Z tym, ze FK 300 jest oparty na polimerach wiec powinien dobrze wspolpracowac z 1000p. Tak samo pewnie FK 218. Mysle, ze producent dolozyl staran by jego srodki ze soba dobrze sie laczyly. Gdzies nawet widzialem relacje z detalingu gdzie przed FK1000p nakladany byl FK 218 co mialo polepszac trwalosc LSP, tylko jak na zlosc nie moge tego znalesc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z tu obecnych stosował kombinację FK 1000p a na niego po 24h Pink Paste WAX z pozytywnym skutkiem?

Ja, strona trzecia tego tematu

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=30

Jednak bym wolał dwie warstwy FK1000, Pink to taki "dodatek" do FK1000 który ma polepszyć look co wiąże się z jego krótka trwałością. Najlepsze wyjście dokupić sampla i po sprawie albo może obecna resztka starczy jednak na dwie warstwy, no chyba że to naprawdę końcóweczka FK u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę nakładał FK1000.

Mam obmyśloną taką kombinację.

 

-Optimum Poli-Seal (AIO) odczekam kilka godzin i następnie

-FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax - 2warstwy,

-Optimum Car Wax -który nałożę na drugi dzień, podbiję trochę wygląd FK.

 

 

Powinno być dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z tu obecnych stosował kombinację FK 1000p a na niego po 24h Pink Paste WAX z pozytywnym skutkiem?

Ja, strona trzecia tego tematu

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=30

Jednak bym wolał dwie warstwy FK1000, Pink to taki "dodatek" do FK1000 który ma polepszyć look co wiąże się z jego krótka trwałością. Najlepsze wyjście dokupić sampla i po sprawie albo może obecna resztka starczy jednak na dwie warstwy, no chyba że to naprawdę końcóweczka FK u Ciebie.

 

Wiem, że pink ma słabą trwałość, ale chyba nie powinien wpłynąć negatywnie na 1000p głównie o to mi chodzi, zobaczymy. Póki co idę kończyć korekcję. Jeszcze jedno pytanko cleaner (PB PP) daję po korekcji ale przed myciem z resztek pasty i okruszków z padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety już po jabłkach, zrobiłem tak, korekcja i cliner na maskę (tak wyszło więcej mi się nie chciało) mycie aktywną pianą i wosk-1 warstwa. Na szczęście mogę sobie pozwolić na to żeby samochód stał w suchym i ciepłym garażu do czasu otrzymania przesyłki z woskiem

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako ,że w carspa nie mieli na stanie FK 1000p to wziąłem Finish Kare 118 Ultra Polymer Sealant i położyłem warstwę na fk1000p lakier wygląda na prawdę super, jakby był oblany szkłem zobaczymy jak będzie z trwałością, chociaż nie wiem czy doczekam się zmycia wosku bo samochód idzie na sprzedaż :D

 

Na drugi samochód uprzednio przygotowany PB PP nałożyłem również warstwę Finish Kare 118 Ultra Polymer Sealant jutro pójdzie jeszcze jedna lub dwie i myślę ,że na zimę wystarczy a jak nie to się nałoży kolejną-20 min razem ze spolerwoaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako ,że w carspa nie mieli na stanie FK 1000p to wziąłem Finish Kare 118 Ultra Polymer Sealant

 

To 118 w nazwie produktu to chyba pojemność :mrgreen: A zdjęć też jestem bardzo ciekaw. Właśnie o taki look mi chodzi - idzie zima i szklisty blask będzie się ładnie komponował z otaczającą przyrodą. :-]

 

Ja właśnie zamówiłem paczkę i zastanawiam się, czy AG SRP był najlepszym wyborem pod FK 1000p... Może trzeba było wziąć Finish Kare 215 One step Cleaner and Sealant, może lubiłby się bardziej z FK 1000? :o

 

edit:

Ale czy maskowałby mikroryski i swirle równie dobrze jak AG SRP? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj było pierwsze mycie po tygodniu od nałożenia wosku i odprowadzanie wody jest bajeczne - natty's blue się nie umywa nawet:

a tutaj fotka kropelkowania:

17114724.th.jpg

 

po jakim czasie planujecie nałożyć 3 warstwę? ja bym chciał jeśli się da tak na początku listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem już w tym temacie 2 warstwy SRP (druga po około 24h) i na to 2 cieniutkie warstwy FK (druga po 24 h). filmik jest świeżo po umyciu - szampon to AutoGlym BS. QD to FK425 ale na filmiku lakier jest jeszcze bez niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja dzisiaj zapodałem cały proces: mycie, glinka, cliner, wosk.

Cliner jaki poszedł pod FK to R222 bardzo przyjemna praca z tym clinerem

wręcz bajecznie prosta, jest bardzo wydajny, na to poszła na razie jedna warstwa FK1000

a jutro idzie druga za kilka dni trzecia, no i już mnie noc zastała z pucowaniem, jestem

wykończony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w weekend popracowałem z lakierem, glinka, srp (pierwsza warstwa dłuższe pracowanie padem bawełnianym, a druga po 3-4h gąbkowym już tak lekko) po 24h pierwsza warstwa FK1000, w czwartek planuje drugą bo brakło czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.