Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie powinno się testować wiele wosków jeden pod drugim bo mogą na siebie wpływać co wypacza wyniki. Poza tym Natty's trwalsze od Colli 476s ? Chyba nie ;) Pozatym wiele z tych wosków co były w teście wymagają dedykowanych cleanerów do osiagniecia maksymalnej trwałości, a tutaj ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że niebyło FK 1000p testowanego

Na tym forum Jarek_wawa robił jakiś test , ale ponoć po 2 miesiącach zaczął znikać.

Mi tez wytrzymal dwa miesiace i nadal byl bardzo ok. Potem polecial na niego inny wosk (wiem, ze zgodnie z prawidlami powinienem pozbyc sie starego ale jak zwykle brak czasu :(). Jesli to robi roznice to wosk byl po kazdym myciu traktowany QD FK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wcześniej pisałem nabyłem próbkę tego wosku , wspomniałem tez że jest on miękki ma strukturę krusząca się , dzisiaj myjąc autko chciałem przetestować , niestety pomimo delikatnego nakładania czasem zdarzały się grudki . Byłem deko wk******y . :x

 

W domku postanowiłem przetopić oto co wyszło , myśle że bedzie dobrze , bo wosk zrobił się twardy i jednolity .

 

959503b0520efaf5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak nabieracie wosk z pojemnika?

Troche mam problem z opisaniem o co chodzi takze wybaczcie jesli cos bedzie nie jasno :)

Chodzi o to, zeby nie czerpac wosku aplikatorem tak jak koparka kopie w dole ale przylozyc aplikator do wosku i lekko, praktycznie nie przyciskajac nim pocierac, tak zeby tak na prawde nie zbierac wosku ale zeby lekko go rozgrzac i zeby ta rozgrzana warstwa sama wsiakla w aplikator. Wydaje mi sie, ze wtedy nawet jak sa grudki nie powinny dostac sie do aplikatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

yacek _b, Widzę że ten wosk masz z SCS, ja też tam kupowałem i miałem w metalowej puszce i z angielskimi napisami - taki sam jak na głównej fotce działu z próbkami FK.

Teraz widzę że to wygląda całkiem inaczej, a może Mariusz sam robi teraz próbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że to wygląda całkiem inaczej, a może Mariusz sam robi teraz próbki?

 

Może , z tak dużej puchy trochę testerów wyjdzie :) Dla mnie te opakowanie jest nawet optymalne , powinno mi wystarczyć na zimę ( na wiosne -lato wosk ten jest nudny ) a jeszcze czeka to sprawdzenia tester 845 Colli więc na sezon zimowy jestem zabezpieczony :)

 

Ilość wosku powinna starczyć na kilka ładnych woskowań , mam tez próbkę Dodo Blue Velvet którego jest mniej a 2 pełne woskowania zrobiłem i jeszcze nawet sporo zostało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem spory problem z pobieraniem wosku z samplera aplikatorem. (ja mam w przeźroczystym słoiczku wąski i głęboki :-] ) Do dziś, dziś postanowiłem nałożyć na samochód mamy owe FK 1000P dłońmi, ręce mi nie odpadły a moim zdaniem było dużo łatwiej i dokładniej niż aplikatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem spory problem z pobieraniem wosku z samplera aplikatorem. (ja mam w przeźroczystym słoiczku wąski i głęboki :-] )

 

to również testery są w słoiczkach ? :shock: , normalnie nasi krajowi sprzedawcy ze sklepów internetowych zadziwiają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w takich samych mam oba woski FK-to opakowanie to pomyłka. Na szczęście HI-TEMP już się po woli kończy i czas zamówić zwykłe opakowanie. Aha powiedzcie proszę czy jest sens nakładać kilka warstw Hi-temp-a na felgi? Czy zwiększy to jego trwałość? na look-u mi nie zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w takich samych mam oba woski FK-to opakowanie to pomyłka.

Oryginalne próbki wosków firmy FinishKare pakowane są w poręczne, płaskie , metalowe pojemniki. Próbki o których piszecie są zapewne robione przez któregoś ze sprzedawców. Przy czym wydaje mi się, że przepakowywanie produktu i oznaczanie go nazwą producenta jest nie do końca w porządku z prawem o ochronie znaków towarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym wydaje mi się że przepakowywanie produktu i oznaczanie go nazwą producenta jest nie do końca w porządku z prawem o ochronie znaków towarowych.

Moim zdaniem jest ok., przykład:

Sprzedawany AG na allegroszu rozlewany z baniek do mniejszych pojemników,

jak by było coś nie tak to dawno pracownicy by usunęli te aukcje.

 

Tak samo można powiedzieć o próbkach które są sprzedawane/dawane w PL jak i UK

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wcześniej pisałem nabyłem próbkę tego wosku , wspomniałem tez że jest on miękki ma strukturę krusząca się , dzisiaj myjąc autko chciałem przetestować , niestety pomimo delikatnego nakładania czasem zdarzały się grudki . Byłem deko wk******y . :x

 

W domku postanowiłem przetopić oto co wyszło , myśle że bedzie dobrze , bo wosk zrobił się twardy i jednolity .

 

Obrazek

Ja mam podobnie.

Pierwszy tester kupiony w SCS był w metalowej puszcze i był ok. (tak byłem zachwycony woskiem że robiłem testy).

Teraz dostałem plastikową z naklejkami, tak jak Twoja.

Wydaje mi się że kolega z SCS zaczyna sam robić testery, przez co tracą one na użyteczności bo wosk ma grudy i źle się rozprowadza.

No cóż, ja więcej tam zakupów nie zrobię.

 

Wracając do przetopienia, to plastikowa puszka wytrzymała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.