Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

korzystając z pięknego weekendu postanowiłem przygotować auto do zimy: mycie, glinkowanie, 2x SRP, 2x FK 1000 - czyli zestaw identyczny jak Deco, efekt (tu jeszcze z jedną warstwą FK):

51043267.th.jpg

33359294.th.jpg

75168765.th.jpg

18490855.th.jpg

12238584.th.jpg

co do FK:

-według mnie bardzo łatwo się go aplikuje i poleruje, nie miałem żadnych problemów, pracowało mi się nim tak łatwo jak PB Nattys Blue

-śmierdzi jak pasta do butów

-dosyć szybko zapycha aplikator i tworzą się grudki trudniejsze do rozprowadzenia

-wydajny, mam tester i praktycznie nic nie zeszło, chociaż wydaje mi się że czasami aż za cienko nakładałem :mrgreen:

zobaczymy jak z trwałością i jak będzie współpracował z FK 425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie na nim troszke zawiodłem :( po miesiącu stania na dworze w ciężkich warunkach (deszcz, kurz bardzo często), jedno mycie duraglosem i pojechanie PB S&G. Wczoraj myłem znów auto iii nic już po FK nie zostało :/ woda kleiła sie na maxa do lakieru..

Nałożyłem go znów, już teraz na zime, 2 solidne warstwy i bardzo dobrze wpracowywałem cliner w lakier (PB PP), zobaczymy jak długo teraz sie będzie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś pewien, że zszedł? U mnie ostatnio zrobiłem 300km w deszczu w trasie, auto ładnie brudne to umyłem patrze klei się jakoś woda i nie kropelkuje (mam nałożonego PB Natty's Blue) myślałem, że może woda była za ciepła, ale mówię sobie poczekam i sprawdzę to jeszcze raz. W sobotę auto z kurzu tylko przepłukałem myjką ciśnieniową, woda spływała aż miło i kropelki się robiły. Więc taka chwilowa zadyszka jakby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, sam się zdziwiłem ale no nie mógł tak po prostu u mnie zejść bo 2dni wcześniej na deszczu ładne krople i tak po myciu nagle nic. Mam nadziej, że FK będzie trzymał bo sam zamówiłem sampla na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam nadzieje że tym razem jak naprawde przyłożyłem sie do roboty z clinerem i nałożyłem 2 warstwy będzie długo trzymał..

btw. świetnie nakłada sie 2 warstwe FK, robiłem to po ok.2godz. po 1 warstwie i bajecznie łatwo sie go aplikowało jak i polerowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, kurcze nie jest źle! Czyli ja coś sknociłem przy aplikacji tego FK, teraz długo clinerowałem" lakier także może przedłuży to trwałość.

noooo chyba że jeszcze 1 sprawa, może on u mnie był tylko autko było tak zakurzone że woda kleiła sie do kurzu a nie dotykała wosku :o tylko kurcze po umyciu i płukaniu szamponem owiele lepiej niebyło :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja auto splukuje myjka, potem szampon autoglym (2wiadra), plukanie myjka, osuszanie i nablyszczanie rollexem (tenzi) ale nie zawsze tylko jak mam sily i wycieranie recznikiem. Auto w ogole nie garazowane, a zdjecie zrobione dzis rano - auto parkowane pod drzewami, ostatnio myte w zeszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy jak tam FK1000 się nam wszystkim w okresie jesień zima spisze bo

chyba wszyscy tu obecni na zimę będą go zakładać/założyli. będzie trzeba czekać i

obserwować :song:

 

Ja na zimę planuje, glinka, cliner R222 lub PB PP, żadnych odżywek/glaze żeby wosk

dobrze związał z lakierem, 2 warstwy 12/24h, i po pierwszym myciu trzecia a Wy jak

rozkładacie woskowanie FK na zimę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz-no1, no ja już korzystając z pogody i miejsca (troche wcześnie ale później mógłbym niedać rady zgrać miejscówki i pogody) nałożyłem 2xFK (2 warstwa po 2h) a wcześniej bardzo dobrze i długo pracowałem z PBPP. Zobaczymy co będzie. Kiedyś tam w międzyczasie w zimie jak będą warunki pewno przelece QD jakimś konający wosk. A tak to płukanie wodą na szybkiego/ szampon w miare okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od tego jak czas pozwoli. Na pewno 2 warstwy FK1000p, potem jeszcze jedna po tygodniu. Zastanawiam sie tylko jak przygotowac lakier. Na pewno solidne mycie, piana aktywna, szampon, glinka. Potem mam dylemat bo albo PB PP albo SRP. Problem w tym, ze jakos jak zabieram sie za PB PP to szybko trace zapal bo mam uczucie, ze w sumie nic nie dodaje a przeciez obok lezy SRP ktorego cleanery wystarczaja po glince no i wodatku poprawiam troche wyglad.

Inna kwestia ze SRP moze bardzo malo ale zawsze jest chociaz troche scierny a PB PP nie, przez co zastanawiam sie czy tak na prawde pod wzgledem wlasciwosci czyszczacych oba srodki nie sa porownywalne.

Mam jeszcze PB White Diamond i EX-P ale chyba nie bede ryzykowal robienia az takiej kanapki.

Jest jeszcze opcja uzycia przed 1000p srodkow FK, np 300 Hand Poly-Glaze lub 218 Poly Wipe Sealant Conditioner (Anti-Static) czy 2180 Ultra Poly Wipe Sealant (Anti-Static). Problem w tym ze IMO calkiem trudno rozeznac sie w srodkach FK i posegregowac je wg kolejnosci uzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.