Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą umyłem swój samochód (było ciężko, ale dało radę;)) i FK 1000P trzyma się bardzo ładnie, z całej karoserii dość sprawnie odprowadza wodę. Nakładany był 10 października czyli równo 4 miechy trzyma już i na razie nie wygląda żeby się kończył, więc uważam, że jest to bardzo doby sealant :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą umyłem swój samochód (było ciężko, ale dało radę;)) i FK 1000P trzyma się bardzo ładnie, z całej karoserii dość sprawnie odprowadza wodę. Nakładany był 10 października czyli równo 4 miechy trzyma już i na razie nie wygląda żeby się kończył, więc uważam, że jest to bardzo doby sealant :!:

 

u mnie identycznie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ile jeżdżę...dobre pytanie ;) Zazwyczaj to trasa 2x80km co tydzień lub dwa i dojeżdżanie do uczelni po mieście, jakieś 6km w jedną stronę plus drobne sprawy na mieście, czyli dużo nie jeździ, ale też nie stoi cały czas na parkingu. Co do parkowania to stoi cały czas pod chmurką, wyjątkiem są tylko weekendy, jak jestem w domu to stoi w garażu przez weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po iluś-tam-już położeniach doszedłem do wniosku, że jedynym winowajcą jest syf z jednej z warszawskich ulic przelotowych, osiadający na aucie. po dobie pod chmurką auto jest dosłownie brudne. muszę zainwestować w garaż w najbliższym czasie, inaczej wszelkie środki oraz czas poświęcone autu są bez sensu... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Panowie mam takie pytanie :

 

Mam dylemat co do wosku do mojego Srebnego Stilo

 

Moje typy :

MEGUIARS PROFESSIONAL PASTE WAX 16 , 311 gram

Collinite no. 476 Super Doublecoat Auto Wax 266ml,

FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

 

Będzie to moja 1 przygoda z woskiem ( oczywisice przed woskiem będzie dokładne mycie

glinkowanie lakieru , ponowne mycie , cleaner , wosk )

 

Jesli już bym miał kupować FK to Cleaner DJ + Finish Kare Hand Glaze to dobre połączenie ???

 

Tematów dużo już przeczytałem ale nadal nie jestem przekonany do żadnego wosku w 100% :oops:

 

Psss czy ten wosk tez nada sie na alumki ??? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny.rac, nie pisz kopiuj w polowie tych samych postow w 2 tematach :/

co do wosku hmm Colim i FK robilem auto, megsem nie ale tez go juz mam oczywiscie mowie o probkach i jezeli moge ci cos poradzic to kup sobie wlasnie probke #16 jest z probka cleanera w jednym ze sklepow w tzw zestawie zimowym ;) sprawdzisz sobie sam dodatkowo mozesz sobie zamowic probke FK i wlasnie go uzyc na alumki a taka probka spokojnie ci na kilka woskowan wystarczy a jak ci bedzie bardzo odpowiadac to sobie cala puszeczke zamowisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny.rac, w każdym temacie będziesz pytał o to samo??
MEGUIARS PROFESSIONAL PASTE WAX 16 ,

Collinite no. 476 Super Doublecoat Auto Wax ,

FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

Wylosuj. Bo to bardzo podobne woski.

 

JESLI TRZEBA BEDZIE TO TAK ... :mrgreen:

 

Pewnie są osoby które miały podobny dylemat i mi pomogą podjąć decyzje ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które miały podobny dylemat
Ale to żaden dylemat. Sa to woski porównywalne,wysokiej jakości,wytrzymałe przy prawidłowym przygotowaniu powierzchni. Różnicy w wyglądzie nie zauważysz.

 

Rozumiem dzięki za odp ... ;)

 

Co do tych testerów to chyba to nie taki głupi pomysł - np 1 element auta FK a reszte #16 np :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w wyglądzie nie zauważysz.

nie zgodze sie z tym. Oba woski miałem na aucie, FK i Coli to całkiem inny wygląd (może nie tak jak np. FKvs.Lusso oro) ale podobnie, FK to czyste szkło/tak jakby auto było pociągnięte bezbarwnym lakierem (wkońcu to czysty selant), Coli daje owiele głębszy efekt (dodatki naturalnej carnauby, mieszkanka z selantem). Mi bardziej podoba sie głębia więc biore Coli.

 

[ Dodano: 26 Luty 2011, 15:01 ]

Ja bym bardziej zrobił test na masce np połowe 476 połowe FK

kurcze, wydaje mi sie że tak jest ciężko dostrzec różnice, na całym aucie odrazu widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszczu, to jest temat o fk1000 więc może nie róbmy zamieszania i bałaganu.

 

lakikwap, położyłem na masce #16, colli 476 i fk1000 nie da się odróżnić gdzie kończy się jeden, a gdzie zaczyna drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, położyłem na masce #16, colli 476 i fk1000 nie da się odróżnić gdzie kończy się jeden, a gdzie zaczyna drugi

 

SZyBA napisał/a:

Ja bym bardziej zrobił test na masce np połowe 476 połowe FK

 

 

kurcze, wydaje mi sie że tak jest ciężko dostrzec różnice, na całym aucie odrazu widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położyłem na masce #16, colli 476 i fk1000
jak z wytrzymaloscia?

 

Nałożyłem taką kombinację 5lutego, od tego czasu nie padało, więc ani kropelkowania nie mogę porównać, ani trwałości bo auta nie myłem jest tylko lekko zakurzone. Także wynik zbyt miarodajny nie będzie bo niezbyt często się zdarza, że 3tyg nie muszę i przy okazji nie mogę myć auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.