Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej jeździłem na nienawoskowanych felgach, położyłem na nie FK High Temp i teraz wystarczy je spłukać z pyłu hamulcowego i jest spokój. Zabezpieczyłem nim również lampy po renowacji i już drugi miesiąc ma się dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak położyć 2 warstwy 1000P Hi-Temp Paste Wax? auto po nawoskowaniu będzie stało na dworze. Jako że to selant nie będzie się pocił więc czy po położeniu 1 warstwy i odczekaniu 1h i kłaść 2 warstwę czy należało by czymś przetrzeć 1warstwę? Nie wiem jak będę miał czas czy jak auto stało by z 1 warstwą wosku położonego wieczorem na dworze przez noc i rano chciałbym kłaść kolejną warstwę to czy wystarczy go umyć i wytrzeć i woskować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego ma sens, czy szkoda mojej roboty?

Nałożyć teraz dwie warstwy wosku, oczywiście po przygotowaniu. A później jesienią/zimą po umyciu tylko szamponem nałożyć jedną warstę dla przedłużenia trwałości? W między czasie będzie jakiś QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję wam za pomoc.

Ja planuję zrobić tak:

Piana --> szampon SG --> ADBL Tar and Glue Remover/prickbort (który wybrać bo jeszcze nie kupiłem?) --> szampon SG --> glinka VP --> DJ Lime Prime --> FK 1000P

 

Wszystko jest ok ? Kolejność dobra ? Pominąłem jakiś istotny specyfik ?

Swoją drogą na dzień dzisiejszy najmniej wiem nt. DJ Lime Prime. Jest coś na co należy szczególnie uważać przy pracy z tym specyfikiem ?

Nie ma problemu z jego nałożeniem ? Jak to w ogóle poprawnie zrobić ?

 

Ps. Może głupie pytanie, ale po cleanerze wosk nakładam bezpośrednio ? Bez żadnego mycia pomiędzy tymi etapami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etapy są ok, tyle ze po cleanerze, a przed samym woskiem dałbym jeszcze IPĘ, ten wosk lubi jalową powierzchnię. Sam cleaner Dodo jest bezproblemowy do użycia, ja go nakładałem ręcznie twardszą strona aplikatora Tricolor, ale spokojnie można użyć zwykłego aplikatora słoneczko. Przed woskami naturalnymi go nie wymywałem, ale przed syntetycznym lepiej przetrzec lakier IPĄ. Co do Tar removera to obojętnie który weźmiesz, bo Prickbort i ADBL są bezpieczne i maja podobną moc działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Jeszcze jedno pytanie z tych "głupich" :) Sposób rozprowadzania cleanera ma znaczenie ? tzn. tak jak w przypadku np. wosku koliste lub wzdłużne ? No i druga sprawa aplikator ... kolega wyżej poruszył ten temat, ale ja wyczytałem że częściej polecają aplikować ten preparat na padzie bawełnianym niż słoneczku. Ma to rzeczywiście takie znaczenie ?

Wolę dopytać wcześniej ponieważ w weekend dopiero robię zamówienie potrzebnych mi środków, a nie chciałbym nakupić niepotrzebnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niektórych cleanerach faktycznie lepiej jest posłużyć się padem z mikrofibry np. Zymol HDC czy ADS Blue Lotion. Wydaje mi się, że przy Dodo nie ma to większego znaczenia, zawsze nakładałem go ręcznie ruchami kolistymi gąbkowym aplikatorem i nie miałem problemów. W sumie jak chcesz trochę zaoszczędzić to poszukaj na Allegro piankowych aplikatorów K2 po 2zł za sztukę, są bardzo podobne to tych słoneczek Meguiars i na pewno przydadzą się do nakładania wosków czy dressingów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia amatora. Pierwsze woskowanie woskiem nie na mokro czy innym qd - kupiłem FK. Samo woskowanie to banał. Nakładany słoneczkiem. Spolerowanie po 10 czy 20 minutach bez najmniejszego problemu. Trzymałem się zasady mniej=lepiej. Felgi nawoskowane w 10 minut samej pracy. Jak długo wytrzyma? Zobaczymy. Ciężko będzie powiedzieć bo na pewno będą po umyciu psiknięte dewem lub bsd. Fajne to.

 

Swoją drogą da się to wymyć z aplikatora? Gorąca woda + mydło, płyn do naczyń - dalej pachnie i pewnie dalej woskuje silne bydle :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też tak szybko na myjniach bezdotykowych zjada wosk??

program aktywnego szamponu pod małym ciśnieniem

po nawoskowaniu piękne krople, po samej wodzie z myjni wszystko oki, ale jak juz dać piane czy tam proszek to momentalnie znika.

 

czy ten wosk ma termin wazności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praktyków jak aplikować na całą karoserię. Auto mam już przygotowane i teraz:

1. wosk nakładam na goły lakier dokładnie umyty i wyglinkowany przed polerką, dokładnie umyty po lekkiej polerce i po myciu przejechany IPA/MF ?

2. mniej=lepiej - rozprowadzam tyle, żeby było widać że wszędzie jest i nic więcej ?

3. spolerowanie - czy jest sens trzymać dłużej niż 20 minut na aucie? bo mogę go potrzymać 2-3h

4. jakbym się pokusił na drugą warstwę to po spolerowaniu i czy jeszcze dać mu czas czy od razu mogę nałożyć?

5. QD - kupiłem na wierzch sonaxa bsd. Czy jest bezpieczny? Użyć dopiero po pierwszym myciu czy po wypolerowaniu od razu bsd? Czy To dobra kanapka fk1000p + bsd czy lepiej posiłkować się np morning devem? Liczę na ładny efekt ale głównie trwałość. QD mogę użyć po każdym myciu auta ale nie chciałbym się bawić w woskowanie przed wiosną.

 

Auto stoi w ciepły garażu więc nic mi nie nawieje. Temp 21*c. Do aplikacji biedne słoneczko z K2 lub royal pads stroną do sealantów: http://showcarshine.pl/home/1954-royal- ... ronny.html . Jak wasze doświadczenie? Mi się wydaje, ze słoneczko ma lepszy rozmiar do tego zadania i mniejsze komórki gąbki + jest delikatniejsze, lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawoskowałem. Podoba mi się. Sama przyjemność i na zapach również nie narzekałem - lubię pastować buty :D

 

Na mondeo kombi zużyłem może 1/4 testera. Spolerowanie banalne. Przed nałożeniem auto było wymyte po raz kolejny i grubo odtłuszczone IPA więc wosk ma warunki. Wyedytuję ten post za jakiś czas i zdam relację jak sobie radzi w sezonie jesień/zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667421 Na mondeo kombi zużyłem może 1/4 testera.

 

Czyli smalcowanie na maxa ;)

 

to dużo? To cieszy mnie jak tak mówisz b bałem się, że za mało :) W tym felgi + drzwi maska zderzak dwa razy a te 1/4 to też przesadziłem :) Poprawiłeś mi humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.