Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Da radę to nakładać aplikatorem german tri color (taki akurat posiadam), czy lepiej zainwestować w jakiś inny aplikator, np słoneczko Megsa?

Pewnie że tak, sam często używam germana bo jest wygodniejszy, słoneczka do wosku mi nie podchodzą z wyjątkiem Zymola. Jest mniejszy niż tradycyjne i lepiej mi się nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeczek333, planujesz zakup dużej puchy? Jeśli tak, to zastanów się nad samplerem, np: http://www.pielegnowacauto.pl/wosk-synt ... -59ml.html

Małe, tanie a i tak starcza na wieki :)

Oczywiście, że kupuje tester. Po co na tak długo wiązać się z jednym woskiem, jak można próbować wielu innych :D Innych aut i tak nie planuje robić, także powinien starczyć na dość długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mówiłem Cleaner IPA wosk 2x czy jest sens robić na koniec hydrowskiem żeby nie zmyć wosku?

tak łatwo go nie zmyjesz, ale jak chcesz to możesz coś z carnaubą nałożyć, dla lepszego efektu,

 

Gdzieś wyczytałem info producenta, żeby po FK 1000hp położyć Pink wax - wszystko jedna warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś miesiąc temu nałożyłem FK 1000P (zgodnie ze "sztuką" czyli wszelkie mycia, glinkowania. cleanery były przed tym+druga warstwa po 24h). Niestety temperatura jak i wilgotność podczas nakładania wosku niekoniecznie była optymalna. Od tamtej pory auto było myte dwa razy (bezdotyk + 2 wiadra) - po każdym myciu nakładany PB QD+. Na razie wszystko fajnie kropelkuje ale zastanawiam się czy korzystając z fajnej pogody nie nałożyć jeszcze jednej warstwy wosku - "aby na dłużej starczyło". Można nakładać na QD czy całą "procedurę" musiałbym powtarzać od nowa? Ma sens taki zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk mialem 2 warstwy FK i dwa razy mysleś auto - to bankowo po pierwsze lajtowo się myło..a po drugie... na taka kanapkę jak nałożysz FK nawet na całe auto i zaczniesz polerowac nawet po godzinie...to lajtowo wypolerujesz...wiec nie ma w tym problemu :) nakładaj. I tak zrobisz to o wiele szybciej niż pierwsze polozenie wosku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To w końcu po ile go polerujecie? Dzisiaj czekałem od nałożenia cienkiej, gładkiej warstwy max. 10-15 minut, a teraz czytam, że niektórzy na noc zostawiają... Kolejna sprawa, jaki jest sens nakładania drugiej warstwy, jeśli dobrze rozprowadzilo się pierwsza? Chcecie łączyć wosk z woskiem? Myślałem, że łączy się go z lakierem, a wtedy druga warstwa nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie będzie jedna warstwa, drugą nałożyłem na zderzaki i dolną część drzwi, zobaczymy, czy tam będzie siedziało dłużej, chociaż moim skromnym, amatorskim zdaniem, nakładanie drugiej warstwy przy dobrze nałożonej pierwszej jest bez sensu, ale może ktoś z doświadczenia może zaprzeczyć moim herezjom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie głupie pytania, czy ma ktoś ten wosk z Kalisza lub Poznania? Zamawiałem przez neta i nie zdążył dojechać, a odbieram felgi i chciałem nałożyć.. odkupię lub coś..

 

jestem z Poznania, ale jadę na święta do Kalisza gdzie mam felgi do odebrania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.