Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hi-temp'em. Wosk trzyma mi na dolnych partiach samochodu okolo 2 tygodni i go nie ma :( auto umyte, wyglinkowane, przetarte benzyna ekstrakcyjna potem na to Prima Amigo ręcznie a nastepnie zaaplikowalem hi-temp'a, zostawilem go na cala noc i rano przetarlem mikrofibra. Auto myte 2,3 razy na bezdotyku i gorne części maska dach dobrze kropelkuja a na dole tafla wody :( jestem bezradny. :( wosk trzymam w garazu razem z aplikatorami wiec temperatury sa rozne. Co robie zle ? A na tak na marginesie próbował ktoś aplikować hi-temp'a rekami, jest jakas różnica ? Czy trzymanie w innych warunkach cos by zmienilo ?

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem szczerze, że tester FK znalazłem dwa tygodnie temu w bagażniku swojego auta przy kole zapasowym, pewnie się zawieruszył przy jakimś czyszczeniu, przeleżał tam zimę i tropiki. Testowo nałożyłem na rant polerowanych felg pokryty klarem, nie widzę żadnej różnicy w działaniu względem dużej puchy, którą przechowuje według przykazań.

 

co do dolnych partii auta, mi również FK bardzo szybko słabnie w tych miejscach, jak również tylna klapa. Słabł mi w tych partiach najszybciej BSD, Victoria Concours, a ostatnio Red, także myślę, że to specyfika auta i jego "budowy".

 

powtórz operację jeszcze raz, jak będzie tak samo, zaakceptować :)

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IceMan53,

Myjesz auto ręcznie szamponem?

Czy tylko oprysk..i wsio?

Doły drzwi,tylna klapa to miejsca gdzie najszybciej zbiera się brud..i tworzy taki film z brudu.

Wosk może dalej siedzieć na swoim miejscu tylko się "zapchał"..bo na bezdotyku nie ma opcji ze wymyjesz do czysta.Umycie auta ręcznie by Ci bardziej wyjaśniło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doły drzwi,tylna klapa to miejsca gdzie najszybciej zbiera się brud..i tworzy taki film z brudu.

 

Dokładnie tak jest jak napisał Buczek21, do tego ja też się raz przejechałem i zaaplikowałem FK nie do końca suchym aplikatorem, skutek był taki że wosk spłynął sobie po dwóch ręcznych myciach.

Teraz FK leży od kwietnia na UP, auto myte co tydzień, kropelkowanie nie naruszone na żadnym elemencie auta. Raz w maju położyłem drugą warstwę i tak po dziś dzień ma się rewelacyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nawoskowałem auto fk 1000ht ,po dwóch godzinach spolerowałem i myslałem zeby dzisiaj po odczekaniu 24h nałozyc drugą warstwę

Moje pytanie do was,czy jest sens kładzenia jeszcze jednej warstwy czy nie ma sensu?

jaki czas musi upłynąć zanim spolerowac mf wosk? bo inny piszą ze pare minut a inny ze pare godzin

czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przczytalem temat i spotkałem się z wieloma sprzecznymi informacjami.

 

Najlepszy wariant na zime to IPA + FK

 

Najlepszy wariant na zime to DG #601 + FK

 

Najlepszy wariant na zime to DG #652 + FK

 

 

Czy możecie to skomentować ewentualnie uszeregować wg wyglądu lub trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale temat o tych dwóch środkach już był

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9479

 

pisał to doświadczony człowiek, wiec dla mnie sprawa dość jasna

 

Ja osobiście planuje niedługo położyć Rejex'a,

i doczytałem na zagranicznych forach ze siedzi dłużej po użyciu cleaner'a,

i własnie mam zamiar użyć DG 601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korektę tymczasowo mnie nie stać. Słyszałem, że wosk Soft99 bardzo fajnie maskuje rysy ale jest ciężki do kupienia. Każdy wosk coś napewno przyćmi rysy :)

Soft99 ciężki do kupienia?? :o Jeżeli chodzi o fusso do ciemnych to tak kup do jasnych myślę że różnica będzie żadna lub king of gloss ;)

Ale lepiej kup Megsa UC tricolora i efekt jak włożysz trochę pracy będzie o niebo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy mam dosyć głębokie i nie wiem czy takim zestawem coś podziałam. Może kiedyś zrobię polerkę mechaniczną ale teraz chce się skupić na wosku który przyda mi się teraz jak i później :) Tylko nie wiem, który wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że są różne cleanery itp. ale to wszystko kosztuje a ja nie pracuje. Mam zamiar kupić wosk ponieważ go tak szybko nie zużyje i będzie ze mną długo a dalsze oszczędności wydam na jakieś pasty polerskie itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupilem dzisiaj tester fk1000p lecz po nawoskowaniu jednego elementu kropelkowanie bylo nie za ciekawe takie zdeformowane, duzo ladniejsze jest po cherry glaze. Mysle tak ze przyczyna moze byc ze w zlym czasie spolerowalem bo bylo to ok 7minut. I po pol 15 minutach spryskiwacz i testowalem kropelkowanie. Moze gdzoes blad robie sam nie wiem. Czy ktos uzywal fk1000p na cherry glaze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.