Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Właśnie mijają 2 miesiące od woskowania auta a więc - kanapka hitemp + bsd ma się znakomicie.

 

Auto nawoskowane 2 mce temu. Po tygodniu należycie umyte i popsikane bsd. Mam też punkt kontrolny z samym fk1000p.

Od tamtej pory auto zrobiło niewiele bo góra 3000km. Myte raz w tygodniu pianą tenzi neutral/k2 sambo czasem z dodatkiem apc. Raz umyte też proszkiem.

 

Kropelkowanie i wygląd tiptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie mijają 2 miesiące od woskowania auta a więc - kanapka hitemp + bsd ma się znakomicie.

 

Auto nawoskowane 2 mce temu. Po tygodniu należycie umyte i popsikane bsd. Mam też punkt kontrolny z samym fk1000p.

Od tamtej pory auto zrobiło niewiele bo góra 3000km. Myte raz w tygodniu pianą tenzi neutral/k2 sambo czasem z dodatkiem apc. Raz umyte też proszkiem.

 

Kropelkowanie i wygląd tiptop.

Po 2 miesiącach mógłbyś odświeżyć rybkę, a tak po tygodniu to praktycznie pozbawione sensu. Samo BSD by tyle poleżało.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cleaner od SQ nada sie do tego wosku? Szukam czegos relatywnie taniego

SQ, to znaczy SG? Jak tak, to kupiłem go niedawno, bardzo spoko cleaner. Należy go jednak wymyć IPą lub jej roztworem z wodą, nie tylko dla pewności że powierzchnia jest jałowa, ale i w celu usunięcia go z nielakierowanych plastików i uszczelek, jeśli ich nie zakleisz (ja pominąłem uszczelkę nad szybą i białe ślady które zostały były paskudne). W zasadzie to pod każdy wosk się nadaje, bo nie ma olejków i pozostawia tępą powierzchnię.

 

Właśnie mijają 2 miesiące od woskowania auta a więc - kanapka hitemp + bsd ma się znakomicie.

 

Auto nawoskowane 2 mce temu. Po tygodniu należycie umyte i popsikane bsd. Mam też punkt kontrolny z samym fk1000p.

Od tamtej pory auto zrobiło niewiele bo góra 3000km. Myte raz w tygodniu pianą tenzi neutral/k2 sambo czasem z dodatkiem apc. Raz umyte też proszkiem.

 

Kropelkowanie i wygląd tiptop.

Po 2 miesiącach mógłbyś odświeżyć rybkę, a tak po tygodniu to praktycznie pozbawione sensu. Samo BSD by tyle poleżało.

BSD leży dużo, dużo dłużej. Ja sobie posmarowałem całe auto 6 października i kropelkuje jak zły pomimo kilku bezdotyków, "opłukań" przy wcześniejszym użyciu piany Tenzi Neutral Magic Foam i ze dwóch myciach ręcznych. :good: W sumie to głupio zrobiłem, bo chcę nakładać Colli i będę miał więcej wymywania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że leży długo, dlatego właśnie mnie dziwi taka kanapka.

 

Nigdy też nie zrozumiem tej mody na wymywanie cleanera pod wosk. To po co cleaner?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram [ref]Ari[/ref] - IPA tylko i wyłącznie używam do inspekcji po pastach. Jeżeli chcę oczyścić "na jałowo" lakier pod syntetyk, używam cleanera typu DG Squeaky Clean. W pozostałych przypadkach dobieram sobie cleaner, który najbardziej mi pasuje. Rozumiem "dążenie do perfekcyjnej jałowości" przy powłoce, ale przy woskach/hybrydach/sealantach...? Sztuka dla sztuki. Zwłaszcza, że już kilkakrotnie padały stwierdzenia, że woski/sealanty aplikowane na wyjałowiony do czysta lakier leżały krócej, niż położone na odpowiedni cleaner. Poza tym cleaner - poza oczyszczeniem lakieru - daje też dodatkowe procenty w jego wyglądzie (najprostszy przykład: Zymol HD Cleanse pod Carbonem, a Carbon położony na wymyty cleaner).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy :mrgreen: Używam Rybki w połączeniu z Achillesem od moich początków z detailingiem i od zawsze nie wymywam cleanera pod wosk i spokojnie leży całą zimę. Kiedyś robiłem pół na pół na masce i zero różnicy. Leżał od listopada jakoś do marca kiedy ściągałem jego końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

680175 Po 2 miesiącach mógłbyś odświeżyć rybkę, a tak po tygodniu to praktycznie pozbawione sensu. Samo BSD by tyle poleżało.

 

Chciałem, żeby sobie wosk poleżał spokojnie i z góry planowałem kanapkę FK1000p+bsd jako zabezpieczenie zimowe. Po tygodniu ładnie umyłem do czystego zgodnie z ogólnie przyjętą techniką i zabezpieczyłem sonaxem.

 

680182 BSD leży dużo, dużo dłużej. Ja sobie posmarowałem całe auto 6 października i kropelkuje jak zły pomimo kilku bezdotyków,

 

Leży i leży jak dziki. Nawet na felgach brak uwag a myte były i apc 1/8 i rotonem i zmieniane opony :) Na felgach też jest kanapka z fk i bsd.

 

Kusiło mnie żeby sobie popsikać i odświeżyć ale coraz mniej czasu i ostatnio na szybko proszkiem a nie ładnie i zgodnie ze sztuką. Cóż. Cieplej już się też raczej nie zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mały update. Kanapka z hitemp i bsd poddała się po myciu dwa tygodnie temu. Nie pamiętałem co tam w pianownicy zostało i dopiero po fakcie przypomniałem sobie, że mikstura odszczurzająca tj piana z apc. Dolarem neutralnej i wody i nawet nie pachniało mocno. Zjadło wosk do zera tj piękna tafla wody i nic więcej. W związku z tym wczoraj w przypływie entuzjazmu wyrobiłem się z myciem i woskiem w 1,5h. Restart testu i na przyszłość będę mądrzejszy. Kładłem na umyte gąbka auto bez glinkowania czy przeleceńia apc. Na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686108 To jest niemożliwe.

Niemożliwe w zasadzie nigdy,

686144 od miesięcy mam fk na daily myty tylko i wyłącznie na bezdotyku

 

Sam nie wiem. Auto umyte było mocną mieszanką piany tenzi green special z apc kocha. Były jeszcze miejsca, gdzie kropelkowało coś ale ogólnie drzwi i boki nie dawały żadnej nadziei na moje oko. Miałem taką mieszankę przygotowaną na odszczurzanie auta, które parkowało pod drzewami.

 

Spoko auto umyłem i nawoskowałem i teraz będę traktował delikatniej. Na aucie leży sam FK a na drzwiach od listwy w dół FK. Popatrzmy jak się zachowa. W garażu 16*c i docierałem po 3-4h i nie było najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.