Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak wam koledzy się brudzi auto po fk1000p? U mnie zostały ślady po brudnej wodzie i nie chciały zejść samym ciśnieniem wody a i nie do końca pianą. Poza tym utrzymuje się super. Po pierwszym tygodniu auto spłukany. Po drugi umyte piana szampon. Na masce dodatkowa warstwa FM i na całe auto sonax bsd. Kropelkowanie super a w tym tygodniu auto nie ma lekko bo pada nonstop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bsd wspomogliśmy po dwóch tygodniach. Nie widzę sensu nie używania qd raz na jakiś czas. Przetestuje się cała kanapka. Co tam jeszcze - połowa tylnej klapy została bez bsd będzie widać różnice. Auto jest zabezpieczone na zimę i nie robię tego stricte pod katem testowania a raczej żeby mieć dobrze.

Z bsd na wierzchu nie stracił tak bardzo na śliskości. Kropelki trochę lepsze. Kropelek dużo bo. Leje trzeci dzień. Dzisiaj małżonka stwierdziła w garażu, ze szok jak perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fk na felgi? Panie kierowniku, to najlepsza opcja;)

A tak serio - nakładam co 2-3 mycia i zawsze kropelkują, felgi sa myte zieloną Tuga i nie ma problemu wiec ta opcję bardzo sobie chwalę.

 

No to super, to mnie cieszy ;) A do mycia będę używać ValetPro Natural Snow na wstępie i potem szampon z Shiny Garage to myślę, że mi go nie ściągnie za szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że druga warstwa po upływie doby tylko poprawi trwałość ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że można kłaść odrazu.

 

Jeśli wytrzyma 5 miesięcy wspomagany qd to może kupię cała puszkę bo to oryginalny tester za 25zł był. Auto rocznie robi 10tys, garażowane i myte tylko ręcznie szamponem Meguiarsa więc powinien leżeć bardzo długo

 

 

Zrobiłem w maju pół samochodu (Scenic) i przejechał tak 10kkm. Przez ten czas średnio raz w tygodniu samochód płukany, raz w miesiącu myty. Po ręcznym, porządnym myciu 2 tyg. temu wosk jeszcze był na masce i na górnych (nad listwą) partiach drzwi.

Samochód nie garażowany, wosk niczym nie wspomagany, niczym nie uzupełniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurdę. Im więcej czytam ten temat to mam jeszcze większy mętlik.

 

A więc zapytam. Chcę ten wosk nałożyć na felgi na zimę oraz na karoserie i lampy. Nie mam cleanera i juz w tym roku nie kupię.

Wytrzyma mi zimę FK po takiej kombinacji? Piana>Iron>Smoła>Glinka VP> IPA> Wosk? Za późno się obudziłem że nie mam cleanera a już w tym roku nie kupię nic (pilne wydatki). Mam cały asortyment do przygotowania lakier po za nim.

 

Dużo poleży? Inni piszę że Trzeba elegancko przygotować lakier z cleanerem, inni piszą że się nie przykładają do tego i trzyma jak zły. :dontknow::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bijcie ale musze zadać glupie pytanie swiezaka.

Co jeśli ten wosk mi nie schnie na aucie? Aplikuje padem kolistymi ruchami male ilosci. Czekałem 10-15 min i wosk nadal "mokry". Nie zasycha w ogole przez co bardzo latwo go sie scieralo ale domyślam się, że nie zostal na aucie... Ile trzeba czekac i czy faktycznie musze czekać po prostu az nie zaschnie na aucie i dopiero scierac? Temp przy aplikacji jakies 10-15 stopni

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych temperaturach i wilgotności powietrza nie będzie tak łatwo schnął jak latem. Myślę, że jak byś w garażu podsuszył go np. suszarką do włosów to by mu nie zaszkodziło.

Albo nagrzać trochę w garażu farelką, zeby podnieść temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze to garaż podziemny w bloku i nie mam jak tego podgrzac. Czyli zostaje mi zostawic auto na dluzsza chwile do momentu, aż wosk będzie suchy i ztarcie go będzie stawialo opor? Czy może przy takich temp w ogole będzie ciężko żeby zasechl?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki ile tego tam nałożyłeś, bo coś czuję że za grubo poszedłeś ;)

 

Fotek nie mam ale ledwo co nakładem tak mi się wydaje. Chociaż jestem laikiem więc nie wiem. Ledwo co padem klepalem po wosku i nakladalem na lakier. Nie nabieralem jakos tego wosku tylko klepalem padem ;) wiec chyba dużo nie było. Przypomina w konsystencji jakis smalec jak już sie nałoży ;) pozniej raz dwa zeszło mikrofibra.

Ale moim zdaniem coś sknocilem bo moim zdaniem wosk zszedl z mikrofibra a nie został na aucie = za krotko sechl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.